reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za duży pęcherzyk żółtkowy

Ataner25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2017
Postów
39
Cześć dziewczyny. Zaczęłam mieć różowy śluz w 9+3 tyg ciąży więc trafiłam do lekarza. Lekarz uznał, że śluz nie jest patologiczny. Dziecku bije serce, wszystko byłoby w porządku ale zmierzył pęcherzyk żółtkowy i wyszło, że ma 6,7 a norma do 6. Mówił, że może ale nie musi być to spowodowane wadami genetycznymi dziecka. Miałyście podobna sytuację? Na plenatarne muszę czekać miesiąc.
 
reklama
Pierwsza ciąża. 6-7 tydzień, rozbieżność między OM i USG. Jeśli się nie uda też nie wiem kiedy będą kolejne próby. Ale pozytywna część to taka że po takiej historii z YS, ryzyko że się to ponownie zdarzy jest małe.
 
reklama
Pierwsza ciąża. 6-7 tydzień, rozbieżność między OM i USG. Jeśli się nie uda też nie wiem kiedy będą kolejne próby. Ale pozytywna część to taka że po takiej historii z YS, ryzyko że się to ponownie zdarzy jest małe.
Skąd wiesz, że jest mała szansa? to dla mnie bardzo istotna informacja bo cały czas się stresuje, że znów będę musiała przez to przechodzić?
 
Skąd wiesz, że jest mała szansa? to dla mnie bardzo istotna informacja bo cały czas się stresuje, że znów będę musiała przez to przechodzić?
Tak mi powiedziało dwóch doświadczonych ginekologów. To że pęcherzyk żółtkowy jest za duży jest spowodowane niezależnymi od nas faktorami, po prostu czasem się tak dzieje i decyduje już na etapie zapłodnienia.
 
A co dokladnie Ci lekarze powiedzieli o pecherzyku i jakiej jest wielkosci? Jak zarodek jest akcja serca itp? Straszne to wszystko ja juz tyle historii na ten temat przeczytalam ze jestem przerazona... Czy lekarz mowil o jakich konkretnie wadach to swiadczy itp? Mowili jaki uwazaja ze powinien byc pecherzyk?
 
A co dokladnie Ci lekarze powiedzieli o pecherzyku i jakiej jest wielkosci? Jak zarodek jest akcja serca itp? Straszne to wszystko ja juz tyle historii na ten temat przeczytalam ze jestem przerazona... Czy lekarz mowil o jakich konkretnie wadach to swiadczy itp? Mowili jaki uwazaja ze powinien byc pecherzyk?
A twoja historia się nie wyjaśniła? Co Ci mówili do tej pory? Nie wiem więcej, tyle co wyczytałam z pism medycznych że są to na tyle poważne wady że właśnie na wczesnym etapie prowadzą do poronienia, a co jest jeśli przeżyje to ciężko powiedzieć. Są też badania że ciąża rozwija się prawidłowo, ale oczywiście stanowią one większość. Mój YS ma 8,5mm, więc jest na prawdę duży,max to 6mm. Liczę na cud.
 
A twoja historia się nie wyjaśniła? Co Ci mówili do tej pory? Nie wiem więcej, tyle co wyczytałam z pism medycznych że są to na tyle poważne wady że właśnie na wczesnym etapie prowadzą do poronienia, a co jest jeśli przeżyje to ciężko powiedzieć. Są też badania że ciąża rozwija się prawidłowo, ale oczywiście stanowią one większość. Mój YS ma 8,5mm, więc jest na prawdę duży,max to 6mm. Liczę na cud.
Rzeczywiscie duzy, moj byl 6.1mm w 8tyg 0 d, tez mi powiedzieli, ze duzy... Ja dalej nie wiem, u mnie 15 tydz z badan prenatalnych i usg nic wiecej nie wyszlo. Tzn zrobilam usg prenatalne i badanie nifty, na wszystko 'niskie ryzyko' ale boje sie ze w koncu wyjdzie jakas rzadka wada ktorej nifty nie wykrywa lub jakas wada rozwojowa typu rozszczep albo cos, caly czas jestem mega przerazona :/ Tez naczytalam sie o tym pecherzyku zwlaszcza na amerykanskich stronach i w artykulach naukowych wszedzie podaja wartosc graniczna 5-6mm do 10 tyg a potem sie powinien powoli zmniejszac. A ja juz w 8 mialam ponad 6, w 9 to nawet nie wiem...
Ogolnie lekarz mowil o jakich wadach pecherzyk swiadczy? Jestem ciekawa opinii roznych lekarzy.
 
Cześć, ja niestety tez mam za duży pęcherzyk zoltkowy. W 6t4d mój pęcherzyk miał 6,2. Bardzo się martwię, dzis
Mam wizytę u innego ginekologa.
Kurcze :( pierwsza ciaza? No ja caly czas w stresie, przez ten pecherzyk, niby 27tc ale mysle ze poronienie bym przezyla jakos a jak sie mi urodzi dziecko i sie okaze ze jest smiertelnie chore, nie wyobrazam sobie :(
 
reklama
Kurcze :( pierwsza ciaza? No ja caly czas w stresie, przez ten pecherzyk, niby 27tc ale mysle ze poronienie bym przezyla jakos a jak sie mi urodzi dziecko i sie okaze ze jest smiertelnie chore, nie wyobrazam sobie :(
Pierwsza. :)
Byłam wczoraj u innego ginekologa, który specjalizuje się w ultrasonografii. Okazało się, że mój pęcherzyk wynosi 4 mm i wszystko prawidłowo się rozwija.
Niestety z lekarzami jest tak jak z nauczycielami mechanikami itd. Są tacy lekarze, którzy się znają, mają wiedzę, doświadczenie i sprzęt, a tacy którzy robią wszystko byle by coś było.
Mi pozostaje zmienić lekarza.
A Wam kochane, życzę dużo zdrówka!!
 
Do góry