reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Za mały zarodek w stosunku do wieku ciąży z om

Joaszka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2009
Postów
2 544
Potrzebuję pocieszających historii...albo trzeźwego spojrzenia...

Czy któraś z Was miała tydzień różnicy w tygodniach ciąży wg om a wg usg przy reguralnych miesiączkach? Jestem na 99% pewna że ta różnica nie wynika z przesunięcia owu. Co prawda nie byłam na monitoringu ale po objawach +/_ 1 czy 2 dni wiem kiedy raczej była. Wiem też Kiedy było prawdopodobne zagnieżdżenie... A nawet jak się owu przesunęła to wątpię żeby plemniki przeżyły 7 dni (przy staraniach o drugą ciążę musieliśmy korzystać z iui m.in.z uwagi na słabsze nasienie)

Jeśli była różnica to z czego wynikała? Czy u którejś z Was oznaczało to nieprawidłowy rozwój płodu?

Czy możliwe jest że to że karmię wpływa na słabsze "odżywienie" zarodka?

Jest serducho, bije ale ta różnica...
wg om 7+1 z usg 5+6...
Lekarz zachowawczo na ten moment bierze dwie opcje -przesunięcie owu lub wada i nieprawidłowy rozwój zarodka...
 
reklama
reklama
U mnie różnica wynosiła na początku 2 tygodnie. Moje cykle są nieregularne, ale to różnica 2-3 dni. Do owulacji nie mogło dojść później, bo wspolżyliśmy dzień przed owulacją, więc nawet jak się przesunęla to nie powinno być tygodnia różnicy. Poszłam w 7 tygodniu ciąży do ginekologa i nawet serduszka jeszcze nie było. Uspokoił mnie, że ciąża jest młodsza i kazał przyjść za 10 dni. I wtedy serduszko juz biło. W 12 tygodniu tej różnicy 2 tygodni już nie było, a termin z usg i om był bardzo zbliżony.

Obecnie jestem w 21 tygodniu i pieknie sobie rośniemy [emoji16]

Także głowa do góry! Ja też się zamartwiałam, ale czytałam wiele komentarzy o tych różnicach i naprawdę bardzo często się tak zdarza.
 
reklama
Do góry