reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząb dziura

Czekooolada

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Marzec 2020
Postów
28
Hej mam takie pytanie odnośnie zęba, jestem panikara jeśli chodzi o żeby. Także w dolnej 6 mam duża dziurę ze mogę koniec języka tam wsadzić, najcekawsze jest to że mnie ten ząb nie boli nawet jak myje zęby. Zaboli dopiero wtedy kiedy np zjem coś z czekolada i to mi tam utknie w dziurze wtedy zaboli albo przy czymś bardzo zimnym a tak nie ma bólu gdzie dziura no nie jest mała. Bylam dziś u dentysty na konsultacje co tam trzeba zrobić to stwerdizla że nie wie czy kanał czy nie ze ciężko stwierdzić że mam iść tam gdzie leczyłam już kanały w innym zebie ok umówiłam się na poniedziałek do innego stomatologa prywatnie. Teraz mam pytanie czy jest szansa że obędzie się kanałowe leczenie czy zawsze przy takich dużych dziurach jest. Bo koszt 4 kanalow ok 800 zł. I jeśli taki będzie zabieg musiał być zdecyduję się na wyrwanie gdize tez nie chce tracic zęba. Ktoś coś doradzi? Bo na tą chwilę nie mam 800 zł na zęba :)
 
reklama
@Czekooolada Niestety bez obejrzenia zęba ciężko cokolwiek doradzić. Jak nie boli - to jest szansa, że do kanałów nie doszło. Bo pytanie nie jest czy dziura jest duża, ale czy głęboka. I w sumie pewnie dopóki dentysta zęba nie rozwierci, to Ci na to pytanie nie odpowie.
 
Jeśli dojdzie czyszcząc zęba do kanałów i będzie musiał dr je otworzyć, to niestety kanałowe.
Warto wybrać specjalistę, który zrobi to porządnie.
Pamiętaj że szóstki to dość kluczowe zeby dla zgryzu. Większość obciążenia w tym miejscu więc warto je mieć.
 
Mam usunięte 6tki. I to był najgorszy błąd ! Te na górze zeszły niżej, bo na dole dziury. Cały zgryz się zmienia. Trzeba ratować każdy ząb. Polecam zrobić pantomogram zębów. Umów się też na nfz. On najpierw pewnie rozwierci i da lek na fundusz. Później zobaczysz co dalej. Nie wyrywaj....tym bardziej jeśli nie masz pieniędzy na korekcję zgryzu czy innych zębów... To jest martwe koło, tym bardziej przy tak kluczowych zębach.
 
Ja już miałam usuwane 4 zęby. 5tki i 4 ki już raz nosiłam aparat na zęby. Jeśli chodzi o 6 to sądzę że na dole zrobi się więcej miejsca na 8 bo mam mały zgryz.
 
Na NFZ u mnie nikt nie robi 6 nie ma takiej opcji jeśli chodzi o kanałowe leczenie, w tym jest problem. Najbardziej się zastanawiam czy taki ząb z dziura może być leczony zachowawczo czy odrazu kanał. Tak mam mieć zdjęcie odrazu na wizycie. Dużo osob mówilo mi że lepiej usunąć bo tak czy siak jeśli ten ząb będzie leczony kanałowo będzie do wyrwania i pienaidze pójdą w błoto takie opinie słyszałam. A dentyści ponoć też lubią naciągać, ciekawe czy to będzie odpowiednia osoba jak mi mówią. Co fakt wydaje mi się to prawda bo z takiej dziury plomba mi może wypaść a odbudowa też kosztuje to wtedy 1200 zł.. By wyszło. Ja już tam miałam chyba plombę która mi się wykruszyła i połamał kawałek zęba. Sama nie wiem nie zwróciłam uwagi wcześniej.. Zazwyczaj mówią mała dziura a duży problem hehe a duża dziura to już nie wiem, nie boli mnie
 
Na NFZ u mnie nikt nie robi 6 nie ma takiej opcji jeśli chodzi o kanałowe leczenie, w tym jest problem. Najbardziej się zastanawiam czy taki ząb z dziura może być leczony zachowawczo czy odrazu kanał. Tak mam mieć zdjęcie odrazu na wizycie. Dużo osob mówilo mi że lepiej usunąć bo tak czy siak jeśli ten ząb będzie leczony kanałowo będzie do wyrwania i pienaidze pójdą w błoto takie opinie słyszałam. A dentyści ponoć też lubią naciągać, ciekawe czy to będzie odpowiednia osoba jak mi mówią. Co fakt wydaje mi się to prawda bo z takiej dziury plomba mi może wypaść a odbudowa też kosztuje to wtedy 1200 zł.. By wyszło. Ja już tam miałam chyba plombę która mi się wykruszyła i połamał kawałek zęba. Sama nie wiem nie zwróciłam uwagi wcześniej.. Zazwyczaj mówią mała dziura a duży problem hehe a duża dziura to już nie wiem, nie boli mnie
Wybrałaś chyba jakiś bardzo dobry gabinet. Nigdy nie zapłaciłam tyle za zęba.. szłam na pierwszą wizytę na nfz. Więc znieczulenie, czyszczenie i lek do środka za darmo. Później zdjęcie 80zl. Kanałowe 200 i plomba też z 200.
Nadbudowa innego koszt około 300. Robiłam w Sosnowcu.

Ja jestem zdania, że zęby trzeba ratować, bo drugi raz nie odrosną..
Czasem w ubezpieczeniach z pracy są pakiety które jakiś procent dentysty zwracają..

Nie masz 4, 5 i co wstawilas sobie czy jak?
 
reklama
Nie miałam aparat stały. Żeby zęby naszły na siebie. Zrównały parę lat temu :). Więc tak myślę że jak jednej 6 nie będzie to więcej miejsca dla 8 się zrobi na dole bo mimo usunięcia zębów miejsca za dużo na dole nie mam
 
reklama
Do góry