reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawki dla najmłodszych

mamausia_muminka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2013
Postów
42
Witajcie, miesiąc temu zostałam mamusią i szukam jakiś zabawek,gadżetów dla mojej pociechy. Dla takiego maluszka to chyba wiele zabawek nie ma. Kupiliśmy grzechotkę taką fajną kurkę z chicco, a teraz zastanawiamy się nad karuzelą Magic Stars, która ma dodatkową opcję wyświetlania planet i gwiazd na suficie, jest świetna. Owszem nie jest to najtańsza karuzela ale na prawdę jest to cudo. Sama bym taką chciała:D Jakie jeszcze zabawki można kupić dla takiego maluszka?
 
reklama
Miałam ten sam proble wogóle nie wiedziałam co mu kupić i powiem ci ze ma 4 miesiace i dalej nie chwyta zzadnych zabawek w reke :p Najbardziej podoba mu sie karuzela nad łóżeczkiem no i jak mu grzechotką pomacham to patrzy . Kupiłam mu taką małpkę pluszową wystarczy ją lekko dotknąć a ona gra i świeci jej się brzuszek na różne kolory to na to tez sie przygląda.
Myślę że ta karuzela to dobry pomysł ;)
 
Co do karuzeli, to pomysł niezły - dziecko koncentruje na niej wzrok, a melodyjka pomaga usnąć. Tylko odpuść sobie wersję z projektorem, bo dziecko i tak nie widzi na tak dużą odległość. No chyba, że śpisz z dzieckiem w jednym pokoju i sama chcesz patrzeć na te planety ;-) Jeśli da się zrobić tak, żeby projektor wyświetlał na ścianie blisko główki dziecka, to jeszcze jako tako może to mieć sens. Ja bym jednak bardziej niż w to, celowałam w karuzelkę z ostrymi kolorami, bo dzieci nie widzą takich mdłych pasteli.

Co do innych rzeczy, które warto kupić, to gryzaki gumowe o różnych fakturach. Tak naprawdę dziecku to wszystko jedno czym się bawi (a już szczególnie takiemu miesięcznemu maluchowi, któremu pewnie największą przyjemność sprawia dotykanie Twoich włosów i ciała w czasie karmienia :rofl2:). Dla mojej córki hitem były metki - sama maskotka nie miała znaczenia, ważne było tylko żeby miała metkę i już zabawa była na całego - memłanie, ciągnięcie. Przy pluszakach uważaj tylko na to, że one zbierają kurz i trzeba je w miarę często prać.
 
bardzo dobrym pomysłem są przytulanki które imitują bicie serca (owieczka itp.) jeżeli dziecko przy niej śpi to wydaje mu się że słyszy serduszko mamy, co do wszystkich zabawek dźwiękowych to należy uważać aby nie były zbyt głośne co jest częstym problemem, ogólnie dla takiego maleństwa sprawdzają się wzory wyraziste, czarno białe które przyciągają jego uwagę, może też być mata edukacyjna :)
 
Ta owieczka fajny pomysł rzeczywiście, gryzaki jak najbardziej kupie, bardzo mi się podoba ten projektor ale chyba kupie zwykłą karuzelę, a znalazłam taki projektor do postawienia też z chicco to później kupię dziecku jak będzie troszkę większe i postawimy obok łóżka, dzięki za pomoc;]
 
ogólnie nie ma co przesadzać z zabawkami dla maluszka, myśmy mieli bardzo mało, lepiej przytulić i pośpiewać kołysanki, poczytać bajeczki .... maluch przede wszystkim potrzebuje czułości a nie zabawek :-) myśmy mieli bardzo mało zabawek jak synuś był malutki i wcale nie żałuję :-)
 
reklama
Do góry