reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawki za zero złotych, czyli najfajniejsze pomysły na wspólne zabawy

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Czym bawią się wasze niemowlaki i maluszki? Też macie wrażenie, że sklepowe półki uginają się od zabawek i gadżetów, a dzieci często sięgają po najprostsze rozwiązania?

Drewniana łyżka, metalowa pokrywka, kocyk i ... zabawa trwa w najlepsze. Dzisiaj dzielę się z wami moimi pomysłami na zabawki za zero złotych, ale jestem pewna, że i wy macie jakieś super patenty.

Czym bawią się wasze niemowlaki i maluszki? U nas na topie były pokrywki i... zgrzewki z wodą [emoji14] No i oczywiście ... pilot do tv.

Niestety również klucze. Co zaowocowało stresującym wydarzeniem. Sąsiedzi zostawili nam swój dom pod opieką i ... już wieczorem nie znaleźliśmy ich kluczy. Całą noc czuwaliśmy , bojąc się, że ktoś je ukradł. Skończyło się na wymianie zamka.

Klucze znaleźliśmy. 5 lat później oddawaliśmy zabawki naszej córki i w piesku na baterie - małe rączki bardzo sprytnie umieściły klucz. Tak więc przestrzegam. Maluchy naprawdę są bardziej twórcze niż może nam przyjść do głowy:)

Podzielcie się odkryciami waszych maluchów :)
996697
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie bawi sie sprzetem kuchennym, pilot do tv, narzedziami meza zwlaszcza srubokrety i pedzle, i wszystkim co ma guziczki do wciskania
Plastikowe pojemniki na żywność, łyżki, kubki, tłuczki, tarki.
Pilot od tv, telefon (przenośna stacjonarka nie Komorka). Breloczki do kluczy. Szczotki do zębów (to mi akurat nie przeszkadza, higienę jamy ustnej mamy już opanowana). CD, wszystko co ma guziczki do naciskania (pralka, zmywarka, suszarka- chociaż często mi pomaga wrzucać szmatki do pralki lub wyjmuje czyste z suszarki. Chwale ja za pomoc w obowiązkach domowych )
 
Perkusja z metalowych misek i garnków
Trzepaczka - ubijaczka, drewniane łyżki
Grube plastikowe słomki - układamy, przekładamy, gryziemy
Jednorazowe kubki, talerzyki, łyżeczki w hurtowej ilości - wkładamy, ustawiamy, budujemy, przewracamy
Popsuty laptop do otwierania, zamykania, klikania (niestety dziecko szybko odkrywa, że ten mamy jest fajniejszy bo świeci)
No i najlepsza zabawa - rozpakowywanie zakupów z toreb - ileż tam skarbów się kryje! Cebula, jogurty, papier toaletowy, słoiczki, buteleczki, torebeczki, kartoniki!
 
Boże, papier toaletowy!
Moja uwielbia rozwijać, zwijać, odrywać cienkie paski albo okrągłe kawałki. Turlac, stawiać na podłodze, wrzucać do sedesu, budować z tego wieże...różne cuda. Czasami kupuje 4 pak i jej daje. Nawet jak kawałek zje to krzywda jej się nie stanie.
 
A ja staram się uczyć małego żeby nie niszczył przedmiotów. Też bawi się różnymi rzeczami, pomaga mi przy wszelkich czynnościach, dzięki temu potrafi już kroić, obierać pieczarki ( ma 29 miesięcy ), wycinać nożyczkami. Ale wie że pilotem do telewizora nie wolno rzucać, bawić się mamy telefonem czy niszczyć bez potrzeby papieru toaletowego czy ręczników papierowych. U nas na topie były plastkowe butelki z różnym wypełnieniem, a najbardziej do tej pory podoba się różnoraki sprzęt kuchenny :)
 
Mój 6-miesieczny synek ostatnio olał wszystkie rozłożone na macie zabawki i bardzo długo się zajął swoją skarpetką. Uwielbia dotykową lodówkę, nie da się przejść z nim obok obojętnie. Bzikuje na widok rozpakowywania zmywarki i zakupów. Generalnie wszystko chwyta lub próbuje chwycić, taka faza :)
 
reklama
U mnie bawi sie sprzetem kuchennym, pilot do tv, narzedziami meza zwlaszcza srubokrety i pedzle, i wszystkim co ma guziczki do wciskania
 
Rozwiązanie
Do góry