reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki,ah te ząbki...

W Mamo to ja mowili, ze trzeba zabki czyscic od pierwszego. Lekarz polecal nakladke silikonowa na palec, bo najbardziej higieniczna, ale szczoteczki tez sa ok takie dla dzieci od 0 do 2 lat. plecal czyscic sama woda, dopoki maluch nie nauczy sie wypluwania.
 
reklama
Bara, gratuluję zębów córci.
Ja mam nakładki silikonowe i zestaw szczoteczek. Ok. 3 tygodni temu Majka nie polubiła nakładki, ale może teraz ...kto wie. Szczoteczki też są milusie, tylko nie zostawiać dzidzi samej, bo jak sobie wepchnie do gardełka...tak jak, np. próbuje to zrobić z łyżeczką podczas jedzenie..to nieszczęście murowane.
 
Na paste to duzo za wcześnie, musi dziecko umieć wypluć nadmiar, ale samą szczoteczka trzeba oczyszczać szczególnie po kaszkach i słodkich posiłkach. Ja mam szczoteczke z oral-B od 4m-ca do 24m-ca życia mam małą główkę i rączke przystosowaną do ręki rodzica, a jak sie zużywa to bledna jej niebieskie włoski do szczotkowania i wtedy trzeba wymienic na nową. A na wzomcnienie Zymafluor, o ile woda nie jest fluorowana. Moja koleżanka podawała te krople swojemu synkowi, teraz ma 4 lata i ani jednej próchnicy, śliczne mleczaki ma i dentysty sie nie boi.Polecam ZYMAFLUOR.
ps. w szkole medycznej też go polecali
 
od czwartego m-ca mozna spokojnie podawać, jutro jadę wykupić Zuzi to wam napisze ile zapłaciłam, mi przepisała raz dziennie dwie kropelki. Lepiej zapobiegać niz leczyć no nie? a poza tym mniej nerwów u dentysty pózniej, jutro podam wam cene:-)
 
reklama
wykupiłam dziesiaj i zapłaciłam19,58, myślę więc, że zależnie od apteki ok 20-25 złotych powinien kosztować. W ulotce jest napisane, że 4 krople od 6 m-ca, a mi dentysta przepisał 2 krople.bo nie mamy jeszcze pół roku.
 
Do góry