reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ząbki!!!

reklama
ale dentystka widziała zawiązki, wiec mże spać spokojnie:-) I Anulka mądra robo tak jaka mama mówiła - im później wyjda tym zdrowsze będą.
 
najpierw wychodzą na dole, ale u mojego Krzysia to też szły po chińsku. na dole wysły jedynki a potem na górze najpierw wyszły 1 i 2 z lewej potem 1 i 2 z prawej , ...:szok:
ale najbardziej mnie martwi bo ... bbaarrddzzoo się ślini , poprostu nie połyka sliny. ...:confused: :confused: :sick: :sick:
jest to bardzo uciążliwe .....cz:sick: y ktoś może zna sposób jak temu zapobiec????:-( :-( :-( :-( :-(



 
beata24 zapobiec temu nie mozna slini sie i juz, ale to nic nienormalnego, u Anuli w grupie jest taki chlopczyk, urodziny chyba w sierpniu, ktory dopiero teraz zaczyna polykac sline, do tej pory pare razy dziennie mial zmieniany sliniaczek;-) i to jedyna rada;-) teraz dalej chodzi ze sliniaczkiem:-)
 
Orzeszku pomocy mój maluch ma jakieś dziwne plamki brązowe na górnej części ząka 4 dolnego i nie wiem czy to próchnica - czy to możliwe żeby tak szybko - może tak bo on juz dostał 4 antybiotyk w życiu i może dlatego co?
 
_anna czesc:-)
szczerze mowiac to nie tak latwo powiedziec, tzn na pewno nie ma prochnicy przez antybiotyki, prochnica tylko przez slodka diete i niedostateczna higiene o jaka szczerze powiem z wlasnego doswiadczenia bardzo ciezko u takich maluchow. Ja nie wiem jak Wy sobie radzicie i jakimi sposobami wchodzicie do tych buz ale ja mam klopot;-)
Plamki to moga byc przebarwienia na szkliwie, ktore czesto pojawiaja sie po antybiotykach i po preparatach zelaza ( nie wszystkich). one nie sa grozne ale nikosmetyczne, no i sa to oczywiscie slabsze miejsca na zebach czyli trzeba szczegolnie dbac o ich czystosc.
Glownie diagnoza zalezy od tego gdzie sa one umiejscowione i jaki maja ksztalt i kolor. Jak sa w bruzdach to moze byc prochnicze jak na powierzchniach tych powiedzmy pionowych to raczej przebarwienia szkliwa.
A prochnicy ja u roczniakow jeszcze nie widzialam, ale u dwu latkow tak:-(
pomoglo??
 
Orzeszku dzięki za odp. niestety zmartwiłas mnie bo te plamki to na bruzdaqch - no i z tą higieną ząbków to ciężko bo mały płacze przy myciu ąbków nic tylko jak się wyleczy to pujdziemy do dętysdty.
 
_anna a co jada MIkolaj? mam na mysli, czy jada slodkie rzeczy i czy podjada czy je tylko o okreslonych porach swoje posilki. Bo to jest rownie wazne jak higiena.

Myjesz mu zabki tylko woda, jak tak to sprobuj nakladac odrobinke pasty, zeby czul ten smaczek, moze wtedy bardziej polubi mycie. No i moglabys mu mys te zabki jak Wy tez myjecie, wtedy tez bedzie mu latwiej sie przekonac.
 
reklama
Orzeszku używam pasty chicco o smaku malinowym - zawsze lubił ten smak - a może masz racje zeby on mył zabki jak i my myjemy ale to on sam ma sobie myc bo tyak zawsze my mu myjemy.
Z tym słodkim to czasem ale malutko tak tylko dla smaczku - ze swoich prezysmaków do ma chrupki, biszkopty wafle i czasem herbatkę do picia - ale to nie jest jakoś specjalnie słodkie - no sam już nie wiem.
 
Do góry