reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie a sen

Karolinaes

Początkująca w BB
Dołączył(a)
5 Sierpień 2022
Postów
22
Cześć, jestem mamą 5 miesięcznej Mai. Opowiem bez większego rozpisywania się. Od dwóch miesięcy mamy problem z drzemkami. Przed każdą jest wielki płacz, walka. Czasami nawet godzinne usypianie i spanie od 20 do 40 minut. Na rękach też się nie udaje. 2 dni temu wyszła nam pierwsza jedynka i chyba druga na pokładzie, bo widać białą kreseczkę. Czy jest to możliwe żeby już 2 miesiące wcześniej dokuczały jej ząbki? Dodam, że już wtedy zaczynała się bardzo ślinić, ale to podobno normalne dla tego okresu. Czy szukać innej przyczyny takiego zachowania przed snem?
Oczywiście okien aktywności staram się pilnować, rytuały, wyciszanie, wózek... Chyba już wszystkiego próbowałam.
 
reklama
Pewnie cię nie pocieszę ale moja córka tez zasypia bardzo często z placzem, szukałam przyczyn 6mc, nie znalazłam, taki typ po prostu. Oczywiście pilnuje okien aktywności, rytuałów i to mimo wszystko pomaga, ale nadal usypianie jest trudne. Z wiekiem jest trochę lepiej, obecnie 10mc.
 
Znam ten ból, mój ma 8 miesięcy i jest nieco lepiej jeżeli wychwyce moment na spanie. Spróbuj ją opatulic tak żeby koło twarzy miała mięciutki kocyk lub maskotkę. U mnie to działa. Młody się przytula i zasypia. Jak usnie to zabieram.
 
Znam ten ból, mój ma 8 miesięcy i jest nieco lepiej jeżeli wychwyce moment na spanie. Spróbuj ją opatulic tak żeby koło twarzy miała mięciutki kocyk lub maskotkę. U mnie to działa. Młody się przytula i zasypia. Jak usnie to zabieram.
U nas pieluszka zawsze, ale często jest tak, że chce ją przytulic i biorę wtedy w pozycję fasolki, daje smoka, pieluchę i wtedy się zaczyna. Albo jak juz ją wycisze i wkładam do łóżeczka to tak samo
 
Pewnie cię nie pocieszę ale moja córka tez zasypia bardzo często z placzem, szukałam przyczyn 6mc, nie znalazłam, taki typ po prostu. Oczywiście pilnuje okien aktywności, rytuałów i to mimo wszystko pomaga, ale nadal usypianie jest trudne. Z wiekiem jest trochę lepiej, obecnie 10mc.
Masakra, dziecko nakarmione, przebrane, śpiące i nie pojdzie spać. Czasem mam wrażenie jakby bała się zasnąć, bo jak tylko oczka się zamykają to jeszcze bardziej płacze, albo już zamknięte ma i płacze z zamkniętymi
 
Masakra, dziecko nakarmione, przebrane, śpiące i nie pojdzie spać. Czasem mam wrażenie jakby bała się zasnąć, bo jak tylko oczka się zamykają to jeszcze bardziej płacze, albo już zamknięte ma i płacze z zamkniętymi
Moja ma tak samo. Na pewno pomaga pilnowanie okien aktywności bo jak nie jest przemęczona to idzie łatwiej :) my już chyba próbowaliśmy wszystkich technik :) czasem coś pomaga na tydzień i jest lepiej a potem wszystko wraca i kilka dni jest walki.
 
reklama
Moja ma tak samo. Na pewno pomaga pilnowanie okien aktywności bo jak nie jest przemęczona to idzie łatwiej :) my już chyba próbowaliśmy wszystkich technik :) czasem coś pomaga na tydzień i jest lepiej a potem wszystko wraca i kilka dni jest walki.
Ooo dokładnie, u nas przez chwilę dawał radę wózek, później jej się odwidziło
 
Do góry