reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie u wcześniaka

Marzena_29

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
5 Lipiec 2020
Postów
102
Cześć nazywam się Marzena, jestem mamą wcześniaka. Mam pytanie czym mogę synkowi posmarować dziąsło, żeby tak bardzo go nie bolało??
Proszę o propozycje leku
 
reklama
Zajdź do apteki i próbuj maści po kolei.
U mnie u córki sprawdzał się dentinox, u syna bobodent.

Jest jeszcze calgel, anaftin, gengigel, dologel, dentosept.

Dodatkowo można zastosować homeopatię - tj. Camilia lub viburcol - ale ja w to nie wierzę, choć niektórzy uważają, że działa,

Spokojnie można też spróbować podać paracetamol i ibuprom (nawet jak nie ma gorączki).
 
Są takie specjalne gryzaczki, które można mrozić. Może akurat u Was pomoże.
Moi jak już byli nieco starsi, to na ząbkowanie lubili zimne kabanosy ;-)
 
Grysaczki są z lodówki, a mimo tego synek woli rączki trzymać w buzi
Wkładanie piątek do buzi to etap rozwoju dziecka, poznawanie świata przez buziaka. Teraz wszystko będzie lądowało w buzi nie tylko rączki. To nie musi oznaczać, że dziecko jest głodne, ani ząbkowania, bo ząbkowanie zaczyna się najczęściej ok 3-4 miesiąca życia, choć ząbki pojawiają się ok 6 miesiąca życia. U niektórych nawet później.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wkładanie piątek do buzi to etap rozwoju dziecka, poznawanie świata przez AK. Teraz wszystko będzie lądowało w buzi nie tylko rączki. To nie musi oznaczać, że dziecko jest głodne, ani ząbkowania, bo ząbkowanie zaczyna się najczęściej ok 3-4 miesiąca życia, choć ząbki pojawiają się ok 6 miesiąca życia. U niektórych nawet później.
Wkładanie piątek do buzi to etap rozwoju dziecka, poznawanie świata przez AK. Teraz wszystko będzie lądowało w buzi nie tylko rączki. To nie musi oznaczać, że dziecko jest głodne, ani ząbkowania, bo ząbkowanie zaczyna się najczęściej ok 3-4 miesiąca życia, choć ząbki pojawiają się ok 6 miesiąca życia. U niektórych nawet później.
Dokładnie, slinianki tez na pewno ruszyły, i nie wiem czy podawanie środków przeciwbólowych to dobry pomysł
 
Do góry