reklama

Ząbkowanie w polowie 3 miesiaca czy to mozliwe???

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Agatka_BB, 20 Kwiecień 2006.

1. Agatka_BB

Agatka_BB IX Lachon BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam Was.

Mam pytanie... moj Maluch zaczol sie bardzo niespokojnie zachowywac,placze duzo wiecej i probuje gryzc raczki oraz wszystko co napotka na swojej drodze....On ma dopiero 2,5 miesiaca! Czy mozliwe jest to zeby zaczely go dziaselka bolec,w wyniku wyzynania sie zabkow??

Bardzo Was prosze o pomoc bo nie wiem czy jest to wyzynanie,a jesli tak to preciez mogwe mu ulzyc cierpirnia!!

Z gory bardzo dziekuje

2. Teddy

Teddy Październikowa mać

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mozliwe, ze zaczyna zabkowac... :)

ale do pojawienia sie pierwszego zabka na powierzchni moze minac ze 2, nawet 3 miesiace...
    to idzie tak etapami, bo cos tam sie dzieje wewnatrz w dziaselkach... moga puchnac, zaogniac sie, swedziec i bolec przez pare dni, potem jakis czas spokuj i znowu...

nie ma sensu dawac na razie nic przeciwbolowego, bo potem jak naprawde zacznie bolec to nie bedzie co podac... na tym etapie powinno wystarczyc kilkuminutowe masowanie z zelem: Calgel albo Dentinox-Gel...

3. reklama
  4. Agatka_BB

Agatka_BB IX Lachon BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Teddy mozesz powiedziec mi cos wiecej o tym masowaniu??? tzn w jaki sposob sie to robi ile razy dziennie i co to za zele sa???

5. Teddy

Teddy Październikowa mać

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zele na zabkowanie... najlepsze sa wlasnie te dwa, choc inne maja b. podobny sklad... oba zawieraja chlorowodorek lidokainy, czyli srodek znieczulajacy miejscowo...
    Calgel ma dodatkowo mentol, a Dentinox wyciag z rumianku, wiec troszke roznia sie w smaku... i Dentinox jest sporo drozszy

masowanie jak masowanie... wyciskasz na palec ilosc zelu, taka mniej wiecej jak ziarnko kukurydzy i wmasowujesz w dziaselko przez pare minut... im dluzej tym lepiej, bo wtedy zel sie wchlania, a nie zostaje zlizany...
    ja to robie wtedy, kiedy widze, ze malego boli... raz, czasami 2 razy dziennie u nas wystarcza

...to chyba tyle... :)

6. Agatka_BB

Agatka_BB IX Lachon BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Teddy mozesz mi podac ceny tych zeli???

7. Teddy

Teddy Październikowa mać

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    w zaleznosci od apteki:

calgel - 10-12 zl
    dentinox - 20-25 zl

i nie ma problemu z ich zakupem, sa praktycznie wszedzie

8. Agatka_BB

Agatka_BB IX Lachon BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzieki wielkie musze sobie kupic i stosowac bo kiedys od placzu to mi bebenki w uszach popekaja:p

Pozdrawiam jesli bede miala jakis problem jeszcze to moge sie do Ciebie odezwac??

9. Teddy

Teddy Październikowa mać

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    oczywiscie... :)

pozdrawiam serdecznie

10. reklama

Poleć forum