reklama

Ząbkowanie w polowie 3 miesiaca czy to mozliwe???

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Agatka_BB, 20 Kwiecień 2006.

1. Agatka_BB

Agatka_BB IX Lachon BB

Witam Was.

Mam pytanie... moj Maluch zaczol sie bardzo niespokojnie zachowywac,placze duzo wiecej i probuje gryzc raczki oraz wszystko co napotka na swojej drodze....On ma dopiero 2,5 miesiaca! Czy mozliwe jest to zeby zaczely go dziaselka bolec,w wyniku wyzynania sie zabkow??

Bardzo Was prosze o pomoc bo nie wiem czy jest to wyzynanie,a jesli tak to preciez mogwe mu ulzyc cierpirnia!!

Z gory bardzo dziekuje

2. Teddy

Teddy Październikowa mać

mozliwe, ze zaczyna zabkowac... :)

ale do pojawienia sie pierwszego zabka na powierzchni moze minac ze 2, nawet 3 miesiace...
    to idzie tak etapami, bo cos tam sie dzieje wewnatrz w dziaselkach... moga puchnac, zaogniac sie, swedziec i bolec przez pare dni, potem jakis czas spokuj i znowu...

nie ma sensu dawac na razie nic przeciwbolowego, bo potem jak naprawde zacznie bolec to nie bedzie co podac... na tym etapie powinno wystarczyc kilkuminutowe masowanie z zelem: Calgel albo Dentinox-Gel...

3. reklama
  4. Agatka_BB

Agatka_BB IX Lachon BB

Teddy mozesz powiedziec mi cos wiecej o tym masowaniu??? tzn w jaki sposob sie to robi ile razy dziennie i co to za zele sa???

5. Teddy

Teddy Październikowa mać

zele na zabkowanie... najlepsze sa wlasnie te dwa, choc inne maja b. podobny sklad... oba zawieraja chlorowodorek lidokainy, czyli srodek znieczulajacy miejscowo...
    Calgel ma dodatkowo mentol, a Dentinox wyciag z rumianku, wiec troszke roznia sie w smaku... i Dentinox jest sporo drozszy

masowanie jak masowanie... wyciskasz na palec ilosc zelu, taka mniej wiecej jak ziarnko kukurydzy i wmasowujesz w dziaselko przez pare minut... im dluzej tym lepiej, bo wtedy zel sie wchlania, a nie zostaje zlizany...
    ja to robie wtedy, kiedy widze, ze malego boli... raz, czasami 2 razy dziennie u nas wystarcza

...to chyba tyle... :)

6. Agatka_BB

Agatka_BB IX Lachon BB

Teddy mozesz mi podac ceny tych zeli???

7. Teddy

Teddy Październikowa mać

w zaleznosci od apteki:

calgel - 10-12 zl
    dentinox - 20-25 zl

i nie ma problemu z ich zakupem, sa praktycznie wszedzie

8. Agatka_BB

Agatka_BB IX Lachon BB

Dzieki wielkie musze sobie kupic i stosowac bo kiedys od placzu to mi bebenki w uszach popekaja:p

Pozdrawiam jesli bede miala jakis problem jeszcze to moge sie do Ciebie odezwac??

9. Teddy

Teddy Październikowa mać

oczywiscie... :)

pozdrawiam serdecznie

10. reklama

Poleć forum