reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie w polowie 3 miesiaca czy to mozliwe???

Agatka_BB

IX Lachon BB
Dołączył(a)
30 Październik 2005
Postów
1 182
Miasto
Bielsko-Biała
Witam Was.

Mam pytanie... moj Maluch zaczol sie bardzo niespokojnie zachowywac,placze duzo wiecej i probuje gryzc raczki oraz wszystko co napotka na swojej drodze....On ma dopiero 2,5 miesiaca! Czy mozliwe jest to zeby zaczely go dziaselka bolec,w wyniku wyzynania sie zabkow??

Bardzo Was prosze o pomoc bo nie wiem czy jest to wyzynanie,a jesli tak to preciez mogwe mu ulzyc cierpirnia!!

Z gory bardzo dziekuje
 
reklama
mozliwe, ze zaczyna zabkowac... :)

ale do pojawienia sie pierwszego zabka na powierzchni moze minac ze 2, nawet 3 miesiace...
to idzie tak etapami, bo cos tam sie dzieje wewnatrz w dziaselkach... moga puchnac, zaogniac sie, swedziec i bolec przez pare dni, potem jakis czas spokuj i znowu...

nie ma sensu dawac na razie nic przeciwbolowego, bo potem jak naprawde zacznie bolec to nie bedzie co podac... na tym etapie powinno wystarczyc kilkuminutowe masowanie z zelem: Calgel albo Dentinox-Gel...
 
zele na zabkowanie... najlepsze sa wlasnie te dwa, choc inne maja b. podobny sklad... oba zawieraja chlorowodorek lidokainy, czyli srodek znieczulajacy miejscowo...
Calgel ma dodatkowo mentol, a Dentinox wyciag z rumianku, wiec troszke roznia sie w smaku... i Dentinox jest sporo drozszy

masowanie jak masowanie... wyciskasz na palec ilosc zelu, taka mniej wiecej jak ziarnko kukurydzy i wmasowujesz w dziaselko przez pare minut... im dluzej tym lepiej, bo wtedy zel sie wchlania, a nie zostaje zlizany...
ja to robie wtedy, kiedy widze, ze malego boli... raz, czasami 2 razy dziennie u nas wystarcza

...to chyba tyle... :)
 
w zaleznosci od apteki:

calgel - 10-12 zl
dentinox - 20-25 zl

i nie ma problemu z ich zakupem, sa praktycznie wszedzie
 
Dzieki wielkie musze sobie kupic i stosowac bo kiedys od placzu to mi bebenki w uszach popekaja:p

Pozdrawiam jesli bede miala jakis problem jeszcze to moge sie do Ciebie odezwac??
 
reklama
Do góry