reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Truskawka1233

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2018
Postów
241
Witam . Potrzebuje porady . To jest moje pierwsze dziecko . Synek jest od kilku dni marudny i od wczoraj ma stan podgorączkowy , wczoraj było około 38 stopni ale zbijam mu temp i spada . Dzisiaj to samo , dodam że jest bardzo marudny , płacze praktycznie cały czas , pobawi się może sam koło 30 min i jeden wielki ryk . Ma niecałe 7 miesięcy , podejrzewam że zaczęło się ząbkowanie . Chociaż nie jestem pewna , ciężko mi ocenić . Dodam zdjęcie , moze ktoś zdoła pomoc . Pozdrawiam
 
reklama
Witam . Potrzebuje porady . To jest moje pierwsze dziecko . Synek jest od kilku dni marudny i od wczoraj ma stan podgorączkowy , wczoraj było około 38 stopni ale zbijam mu temp i spada . Dzisiaj to samo , dodam że jest bardzo marudny , płacze praktycznie cały czas , pobawi się może sam koło 30 min i jeden wielki ryk . Ma niecałe 7 miesięcy , podejrzewam że zaczęło się ząbkowanie . Chociaż nie jestem pewna , ciężko mi ocenić . Dodam zdjęcie , moze ktoś zdoła pomoc . Pozdrawiam
Brak zdjęcia.
A synek nie ma kataru poza gorączka?

Ciężko stwierdzić czy to zabkowanie. Oby.
Zdrówka dla Was i wytrwałości.
A próbowałaś jakis żel na ząbki, aby ulżyć Synkowi?
 
To nie muszą być ząbki, może trzydniówka jeśli poza gorączka nie ma innych objawów, że jest marudny w tym stanie to normalne, przy gorączce dziecko może być ospale, nie chcieć jeść itd, temp zbijaj tylko jeśli jest wysoka, pilnuj by nawadniać dziecko.
 
Syn ma opuchnięte dziąsła już od jakiegoś czasu , ma takie wybrzuszenia a w miejscu gdzie miałby przebić się ząbek jest jakby kawałek kreski , jakby przecięte trochę choć też nie jestem pewna . Nie są też bardzo czerwone
 
Dziasła sa takie miekkie, rozpulchnione i przy jednykach widziałam na dziasłach jakby klawisze. Jeśli jest kreska to zapewne zabek.
Spróbuj smarować Bobodent albo Dentidox. Zimne gryzaczki z lodowki. Slini sie? Pcha raczki do buzi?
U dziscka goraczka zaczyna sie ok 38.5, wcześniej nie zaleca sie jej zbijac zeby organizm miał.szanse powalczyc, ale jak widzisz ze lek pomaga na zle samopoczucie to bym dała.
Nie mam pojęcia jak wyglądają dziąsła gdy lada moment miałby pojawic się ząb
 
Mam dentinox . Problem w tym że on już nawet nie chce żeby mu posmarować . Widzę że jest jakby kawałek kreski ale nie ma nic póki co , dziaselka ma twarde i zrobił luźna kupke , jasnozielona . Z początku myślałam że może jest to reakcja na mleko bo karmiłam go piersią do 6 go miesiąca i przeszliśmy na mm ale to chyba niemozliwe bo pije już je około 2tygodni .
 
IMG_20191004_074746.jpg

U nas tak wyglądały przebijające się ząbki. Jeśli faktycznie to od tego gorączka to nie pozostaje nic innego jak przeczekać, przy ząbkowaniu kupki bywają luźniejsze, o innym kolorze i zapachu i często mogą dupkę odparzac bo są ostrzejsze.
 
reklama
To póki co wygląda tak . Zdjęcie z piątku .
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-05-17-10-44-35-303_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-05-17-10-44-35-303_com.miui.gallery.jpg
    197,3 KB · Wyświetleń: 363
  • Screenshot_2020-05-17-10-44-28-921_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-05-17-10-44-28-921_com.miui.gallery.jpg
    171,7 KB · Wyświetleń: 226
reklama
Nie wiem czy dziąsło jest kawałek przecięte czy już mi się wydaje
 

Załączniki

  • Screenshot_2020-05-17-11-00-08-067_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-05-17-11-00-08-067_com.miui.gallery.jpg
    106,1 KB · Wyświetleń: 174
  • Screenshot_2020-05-17-10-59-59-539_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2020-05-17-10-59-59-539_com.miui.gallery.jpg
    101 KB · Wyświetleń: 149
Do góry