reklama

zaburzenia napięcia mięśniowego

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez gosiaczek77, 4 Styczeń 2006.

1. gosiaczek77

gosiaczek77 Zaciekawiona BB

Witam mamuśki!! Byłam dziś na badaniach z 3 mieś.synkiem, ponieważ zbyt czesto przekręca główkę w lewą stronę,śpi tylko na lewym boku, nie chce leżec na brzuszku, od razu płacze,(aż się zanosi!!!).układam, mu pod główkę wałeczki z pieluch, ale pośpi ok. 30 min.  i zaraz wybudza się z płaczem. Przez to wszystko spłaszczyla mu się główka z lewej strony. Lekarz skierował mnie do neurologa, ale wizytę mam dopiero 24 stycznia.W rozpoznaniu napisał, "PODEJRZENIE ZABURZENIA NAPIĘCIA MIĘŚNIOWEGO. Moze któraś z Was spotkała się z takim problemem, będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam. Gosia.

2. Naur

Naur Fan(ka)

3. reklama
  4. gosiaczek77

gosiaczek77 Zaciekawiona BB

Dzieki Naur za informacje mam nadzieję, ze Julcia ruszyla do przodu :), a na temat lekarzy mam swoje zdanie.... Ostatnio starsza córka 2,6 lat miała zapalenie krtani . Byłam sama w domu z nią i maluszkiem. Mąż w pracy, więc kiedy zaczęły się duszności zadzwoniłam do lekarza, zeby przyszła na wizytę prywatna, BO MIESZKA W TYM SAMYM BLOKU, KLATKĘ DALEJ, Odmówiła!!!!!!! i zaproponowała wezwać pogotowie...Wezwalam, ale nie mogłam jechac, bo przeciez maluch w domu, obłed!!! Służba zdrowia u nas jest tragiczna... i jaka to służba?

5. Naur

Naur Fan(ka)

Oj, masz racje..tragedia :p
    No a co do Julki, to jako tako ruszyla: narazie zawziecie sie turla, czasem sama siada i próbuje raczkowac, ale jeszcze kiepsko.
    Cwiczymy dalej i mam nadzieje, ze da to efekty ::)
    powodzenia! pisz, najlepiej w tamtym watku, jak u was!!

6. mama Natalki

mama Natalki Gość

My też miałyśmy taki sam problem. Natalka ma 2 miesiące od urodzenia ochylała główkę do tyłu i kładła na prawym boku. Pediatra skierowała nas do poradni rehabilitacyjnej i pomogło już po pierwszej wizycie i dwóch dniach ćwiczeń w domu. Rehabilitantka kazała kłaść mała na lewym boku i kazała pilnować żeby nie przekorygować pomogło teraz walczymy z odginaniem do tyłu musi leżeć w hamaku co niebardzo lubi ale się nie poddajemy. Kładź małego na drugim boku i wszystko rób z tej strony (podchodź, ustawiaj zabawki itp.) powinno pomóc mojej małej pomogło. Powodzenia

7. Almetka

Almetka Fanka BB :)

Joasia ma dwa miesiące skończone od dwóch tygodni się rehabilitujemy bo wyginała sie do tyłu. Też nam kazano w hamak.
    Niestety Joasia zaczęła przechylać główkę w prawą stronę i kiedy próbuję ją wyprostować strasznie się denerwuje. Niewiem jak sobie z tym poradzić

8. Nicole

Nicole Fanka BB :)

Mój dzidziuś ma 3,5 miesiąca i również zaburzenia napięcia mięśniowego. Objawia się to tym, że odgina głowę do tyłu i zdecydowanie preferuje prawą stronę. Pojawiła się asymetria główki. Najlepiej jest postarac sie o skierowanie od pediatry do neurologa. Następnie, jeżeli takie są zalecenia, o skierowanie na rehabilitację. Przyznam, że nie jest prosto zapisać maluszka na ćwiczenia. Nam udało się w ramach programu "wczesnej interwencji" (bezpłatne). Chodzimy na terapię Vojty. Rehabilitantka wyjaśnia, jak należy dziecko nosić i jak z nim ćwiczyć w domu. My ćwiczymy 4 razy dziennie po 2 minuty. Dzidzia tego nie lubi - płacz, krzyk... Ale trzeba... Terapia Vojty polega na przytrzymywaniu dziecka w określonej pozycji, blokowaniu ruchów, uciskaniu pewnych miejsc na ciele maluszka. Dzidzia próbuje się "wyzwolić" i zaczyna mimowolnie ćwiczyć określone partie mięśni. W naszym przypadku musimy wyćwiczyć mięśnie brzucha, rozluźnić mięśnie pleców i karku. Dzidzię nie możemy sadzać na kolanach czy nosić przodem do siebie - nie można obciążać kręgosłupa. Najlepiej zgłoś sie jak najszybciej do neurologa. Maluszek szybciej dojdzie do siebie, jeżeli będziecie działać w tym kierunku. Dzisiaj mogą być to tylko problemy z napięciem mięśni, a później np.  problemy z kręgosłupem, z główką (kręcz szyi)

9. niteczka

niteczka Aktywna w BB

Jak wygląda odginanaie się dzidziusia do tyłu?

10. reklama
  11. Almetka

Almetka Fanka BB :)

Kiedy jest na rękach wygina się ściągając łopatki do tyłu, odchylając główkę tak że prawie robi mostek.
    Ćwiczymy już od jakiegoś czasu ale to bardzo charakterna dziewczynka i nie daje sie narazie.

12. ataner

ataner Początkująca w BB

Witam !
    Mogę polecić przychodnię rehabilitacyjną w Łodzi na ul. Sojczyńskiego. Jest to typowa przychodnia która się zajmuje takimi przypadkami, z tego co wiem to przyjeżdzają tam ludzie z całego województwa a nawet z Warszawy. Pozdrawiam - mama Natalki (PS poprzednio zapomniałam się zalogować)

Poleć forum