reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

zaburzenia napięcia mięśniowego

Rozwiązania
0
Witam mamuśki!! Byłam dziś na badaniach z 3 mieś.synkiem, ponieważ zbyt czesto przekręca główkę w lewą stronę,śpi tylko na lewym boku, nie chce leżec na brzuszku, od razu płacze,(aż się zanosi!!!).układam, mu pod główkę wałeczki z pieluch, ale pośpi ok. 30 min.  i zaraz wybudza się z płaczem. Przez to wszystko spłaszczyla mu się główka z lewej strony. Lekarz skierował mnie do neurologa, ale wizytę mam dopiero 24 stycznia.W rozpoznaniu napisał, "PODEJRZENIE ZABURZENIA NAPIĘCIA MIĘŚNIOWEGO. Moze któraś z Was spotkała się z takim problemem, będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam. Gosia.

reklama
Rozwiązania
0
Dzieki Naur za informacje mam nadzieję, ze Julcia ruszyla do przodu :), a na temat lekarzy mam swoje zdanie.... Ostatnio starsza córka 2,6 lat miała zapalenie krtani . Byłam sama w domu z nią i maluszkiem. Mąż w pracy, więc kiedy zaczęły się duszności zadzwoniłam do lekarza, zeby przyszła na wizytę prywatna, BO MIESZKA W TYM SAMYM BLOKU, KLATKĘ DALEJ, Odmówiła!!!!!!! i zaproponowała wezwać pogotowie...Wezwalam, ale nie mogłam jechac, bo przeciez maluch w domu, obłed!!! Służba zdrowia u nas jest tragiczna... i jaka to służba?

Naur

Fan(ka)
Miasto
Sopot
Rozwiązania
0
Oj, masz racje..tragedia :p
No a co do Julki, to jako tako ruszyla: narazie zawziecie sie turla, czasem sama siada i próbuje raczkowac, ale jeszcze kiepsko.
Cwiczymy dalej i mam nadzieje, ze da to efekty ::)
powodzenia! pisz, najlepiej w tamtym watku, jak u was!!

M

mama Natalki

Gość
My też miałyśmy taki sam problem. Natalka ma 2 miesiące od urodzenia ochylała główkę do tyłu i kładła na prawym boku. Pediatra skierowała nas do poradni rehabilitacyjnej i pomogło już po pierwszej wizycie i dwóch dniach ćwiczeń w domu. Rehabilitantka kazała kłaść mała na lewym boku i kazała pilnować żeby nie przekorygować pomogło teraz walczymy z odginaniem do tyłu musi leżeć w hamaku co niebardzo lubi ale się nie poddajemy. Kładź małego na drugim boku i wszystko rób z tej strony (podchodź, ustawiaj zabawki itp.) powinno pomóc mojej małej pomogło. Powodzenia

Almetka

Fanka BB :)
Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Joasia ma dwa miesiące skończone od dwóch tygodni się rehabilitujemy bo wyginała sie do tyłu. Też nam kazano w hamak.
Niestety Joasia zaczęła przechylać główkę w prawą stronę i kiedy próbuję ją wyprostować strasznie się denerwuje. Niewiem jak sobie z tym poradzić

Nicole

Rozwiązania
0
Mój dzidziuś ma 3,5 miesiąca i również zaburzenia napięcia mięśniowego. Objawia się to tym, że odgina głowę do tyłu i zdecydowanie preferuje prawą stronę. Pojawiła się asymetria główki. Najlepiej jest postarac sie o skierowanie od pediatry do neurologa. Następnie, jeżeli takie są zalecenia, o skierowanie na rehabilitację. Przyznam, że nie jest prosto zapisać maluszka na ćwiczenia. Nam udało się w ramach programu "wczesnej interwencji" (bezpłatne). Chodzimy na terapię Vojty. Rehabilitantka wyjaśnia, jak należy dziecko nosić i jak z nim ćwiczyć w domu. My ćwiczymy 4 razy dziennie po 2 minuty. Dzidzia tego nie lubi - płacz, krzyk... Ale trzeba... Terapia Vojty polega na przytrzymywaniu dziecka w określonej pozycji, blokowaniu ruchów, uciskaniu pewnych miejsc na ciele maluszka. Dzidzia próbuje się "wyzwolić" i zaczyna mimowolnie ćwiczyć określone partie mięśni. W naszym przypadku musimy wyćwiczyć mięśnie brzucha, rozluźnić mięśnie pleców i karku. Dzidzię nie możemy sadzać na kolanach czy nosić przodem do siebie - nie można obciążać kręgosłupa. Najlepiej zgłoś sie jak najszybciej do neurologa. Maluszek szybciej dojdzie do siebie, jeżeli będziecie działać w tym kierunku. Dzisiaj mogą być to tylko problemy z napięciem mięśni, a później np.  problemy z kręgosłupem, z główką (kręcz szyi)

niteczka

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Almetka pisze:
Joasia ma dwa miesiące skończone od dwóch tygodni się rehabilitujemy bo wyginała sie do tyłu. Też nam kazano w hamak.
Niestety Joasia zaczęła przechylać główkę w prawą stronę i kiedy próbuję ją wyprostować strasznie się denerwuje. Niewiem jak sobie z tym poradzić
Jak wygląda odginanaie się dzidziusia do tyłu?

Almetka

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
0
Kiedy jest na rękach wygina się ściągając łopatki do tyłu, odchylając główkę tak że prawie robi mostek.
Ćwiczymy już od jakiegoś czasu ale to bardzo charakterna dziewczynka i nie daje sie narazie.

reklama
Rozwiązania
0
Witam !
Mogę polecić przychodnię rehabilitacyjną w Łodzi na ul. Sojczyńskiego. Jest to typowa przychodnia która się zajmuje takimi przypadkami, z tego co wiem to przyjeżdzają tam ludzie z całego województwa a nawet z Warszawy. Pozdrawiam - mama Natalki (PS poprzednio zapomniałam się zalogować)

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry