reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaburzenia rytmu serca płodu

reklama
Pozwolę sobie podbić temat.
Obecnie jestem w 25tc.
Około 1,5 tygodnia temu wykryłam na detektorze zaburzenia tętna - co jakiś czas wpadało dodatkowe uderzenie serduszka. Oczywiście natychmiast skontaktowałam się z lekarzem. Po badaniu lekarka stwierdziła, że faktycznie coś takiego się pojawia - skierowała mnie do szpitala z powodu arytmii u płodu. Na oddział mnie nie przyjęto, po badaniach wypisano mnie do domu. Lekarki ze szpitala stwierdziły, że to raczej niegroźne dodatkowe pojedyncze czynności bodźcowo-skurczowe, ale zaleciły wykonać echo serca płodu. Takowe badanie oczywiście wykonalam (udało mi się dostać dwa dni później). Podczas echa lekarz stwierdził, że wszystko jest w idealnym porządku, nie ma ani pół dodatkowego skurczu 🤷🏻‍♀️ a to, co słyszę w detektorze to prawdopodobnie przepływ na pępowinie, która jest ruchoma, więc i rytm jest zmienny. Uspokoiłam się, ale oczywiście tylko chwilowo. Czy możliwe, że np. badanie trwało zbyt krótko, żeby lekarz wyłapał arytmię?
 
Do góry