reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zachowanie wiktorii

Dołączył(a)
11 Grudzień 2007
Postów
9
Wiktoriia od niedawna dziwnie sie zachowuje chodzi oto że jak na swój wiek nie lubi słodkich ubranek fajnych kolorowych spineczek Barbie itp. jak jej sie zapytalam jakie chce buciki to powiedziała ŻE ona chce super kozaki i sexi sukienke i miniówe i chce miec już przekłute uszy oraz zrobic sobie kolczyk w języku, co sie dzieje? Powiedzialam jej delikatnie że na takie ubrania będzie miec jeszcze czas a teraz powinna sie ubierac ładnie i skromnie :) a ona i tak zostaje przy swoim.od kogo jej sie to wzielo?? przeciez ona ma dopiero 2 lata!Odemnie tego napewno nie wzieła ponieważ ubieram sie kobieco,ale skromnie :)kurde co jest grane :/ żadna rozmowa nie pomaga ,A nawet siostra cioteczna Wiktorii która ma 12 lat nie interesują jeszcze takie ubrania ,ponieważ ona kocha sodkie sukieneczki i spineczki a co mówic o 2 letniej dziewczynce!!!! :/
 
reklama
Wiktoriia od niedawna dziwnie sie zachowuje chodzi oto że jak na swój wiek nie lubi słodkich ubranek fajnych kolorowych spineczek Barbie itp. jak jej sie zapytalam jakie chce buciki to powiedziała ŻE ona chce super kozaki i sexi sukienke i miniówe i chce miec już przekłute uszy oraz zrobic sobie kolczyk w języku, co sie dzieje? Powiedzialam jej delikatnie że na takie ubrania będzie miec jeszcze czas a teraz powinna sie ubierac ładnie i skromnie :) a ona i tak zostaje przy swoim.od kogo jej sie to wzielo?? przeciez ona ma dopiero 2 lata!Odemnie tego napewno nie wzieła ponieważ ubieram sie kobieco,ale skromnie :)kurde co jest grane :/ żadna rozmowa nie pomaga ,A nawet siostra cioteczna Wiktorii która ma 12 lat nie interesują jeszcze takie ubrania ,ponieważ ona kocha sodkie sukieneczki i spineczki a co mówic o 2 letniej dziewczynce!!!! :/


Lineczka
Oczywiście to zachowanie jest niepokojące.
Lineczka dzieci nie wymyślają takich rzeczy same z siebie. Musiała gdzieś coś zauważyć, a moim zdaniem nie tylko zauważyć. Podejrzewałabym,że ktoś z nią rozmawiał na ten temat. Mogły to byc inne dzieci, mógł to byc ktos dorosły, mogła obejrzeć coś w telewizji itd. Dziecko wzoruje się na otoczeniu, któe mu imponuje.
Swoją droge muszę dodać,że Wiktoria ma ciekawe słownictwo jak na dwuletnie dziecko.


Piszesz,że zachowuje się dziwnie od niedawna. Spróbuj określić od kiedy, przyjrzyj się faktom, czy coś się w tym czasie szczególnego nie wydarzyło, coś co mogłoby byc ważne dla Wiktorii.

Myślę,że jak się przyjrzysz temu , poszukasz to znajdziesz odpowiedź.
Jest jeszcze opcja,że będziesz rozmawiać z Wiktorią. Zapytaj skąd ma te pomysły, co jej się podoba w przekłutym języku i w byciu sexi. Może Cię córeczka zaskoczy i udzieli odpowiedzi.

W romzowie akceptuj jej uczucia, nie oceniaj jej. Powiedz wprost,że tobie się takie stroje nie podobają, bo są np. wyzywające,że źle Ci się kojarzą, są brzydkie itd. Zależy od słów, któe Twoja dwulatka rozumie i które jesteś jej w stanie wytłumaczyć.
 
Przeprowadzilam z nią taką rozmowę powiedziala że ona widziała te stroje w telewizji i jej się bardziej podobają niz te dla jej wieku i że kolczyki tez chce miec,więc jej wytlumaczylam że szanuje to co jej się podoba ,ale nie wypada 2 letniej dziewczynce nosic takich rzeczy Powiedzialam jej w prost ,że takie ubrania mi sie nie podobają i.... a ona już nei chciala mnie słuchac i pobiegła spac. co mam robic?
 
Przejdzie jej to,a druga sprawa,że dla mnie to dziwne,bo też mam dwulatke w domu i jest bardzo rozgarniętą dziewczynka ,nie mam z nią problemów związanym z ubieraniem czesaniem,itp. i dziwie się,że 2 letnie dziecko może wybrzydzać w takich rzeczach.Wiesz ja mam jeszcze 2 dużych dzieci 18 i 16 lat i nie przypominam sobie,żebym miała z nimi problemy typu ubierania,owszem jak były starsze to tak,ale w wieku przedszkolnym nie mówiąc w żłobku nigdy.Coś tu jest nie tak.
 
o matko rzeczywiście, brzmi to całkiem dziwnie, a może porozmawiaj z paniami z przedszkola, o ile chodzi, nigdy nie spotkałam się z takim zachowaniem.
 
to rzeczywiście bardzo dziwne zachowanie. nawet jeżeli mała chodzi do przedszkola to raczej dzieci nie interesują się takimi sprawami. i ten język.moja córka dużo przebywa w środowisku akademickim i też czasem używa słów które wprawiają w osłupienie tylko może z innego powodu więc wiem jak chłonne są dwulatki. może faktycznie zobaczyła jakiś głupi film w telewizji. chyba pozostaje ci czeka aż się znudzi. moja córka też ma parę rzeczy których nie chce ubra ale z niezrozumiałych dla mnie powodów. mówi że są brzydkie chociaż dla mnie są normalne. spódniczek to też nie chciała nosic ze względów praktycznych. tym bym się nie przejmowała. chyba musisz uważac co ogląda twoja córka nawet nie tyle swiadomie ale czy nie bawi się w pokoju jak lecą jakieś programy nie dla dzieci.

myślę że szybko jej się znudzi.

to bardzo dziwne skąd u niej takie zainteresowania.
 
rzeczywiście dziwne zachowanie, ale myślę,że nie trzeba wyolbrzymiać problemu. Jeśli jeszcze raz będzie chciała sie tak ubrać, porozmawiaj z nią ponownie i cierpliwie wytłumacz,że to nie sa stroje dla małych dziewczynek.
 
reklama
Myślę, że kluczową kwestią jest, jak długo takie zachowanie trwa. W tym wieku dzieciom zmieniają się gusta i poglądy co parę dni.
 
reklama
Do góry