reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaczerwienienie pupy i krostki.

S_jak_Sara

Początkująca w BB
Dołączył(a)
17 Listopad 2014
Postów
26
Jak mogę poznać czy mój Jasiek ma odparzenie czy to coś poważniejszego (zakażenie jakieś)? Zaczerwienienie i krostki pojawiły się w na pupie, na granicy pieluszki. Jak mogę pomóc mojemu maluszkowi?
 
reklama
Bojąca dzięki za odpowiedz. Jak myślisz po jakim czasie powinnam zauważyć poprawę? Którą z tych dwóch maści polecasz?
 
Witaj, miałam taki sam problem u córeczki. Praktycznie od drugiego tyg. życia tak miała. Położna mówiła, że to odparzenia, ale nic nie pomagało ( dodatkowo na sudocrem jest uczulona). Po dwóch miesiącach poszłam z nią do pediatry. Okazało się, że mała przy porodzie zaraziła się pleśnią i ma w całym układzie pokarmowym (od buzi do tyłka). Pediatra przepisała mi Nystatyne, na drugi dzień już była poprawa, a teraz (pięć dni po stosowaniu leku) nie ma już nigdzie. Wybierz się może do lekarza. Pozdrawiam
 
Dziś rozpoczęłam smarowanie Bepanthenem. Jeśli nie będzie poprawy to udam się do lekarza. Agatula jak rozpoznać czy to zwykłe odparzenie pieluszkowe czy coś poważniejszego skoro nawet położna nie zdiagnozowała poprawnie?
 
Na szczęście Bepanthen pomógł. Już wszystko jest dobrze. Jednak jestem przerażona historią Agatuli. Jak mam (jako mama a nie lekarz lub położna) odróżnić odparzenie od czegoś poważniejszego.
 
Witaj Sara u nas było podobnie, maści o , których wyżej, są ok. , ale najlepszy efekt był po polskiej maści tormentiol, kosztuje 4 złote, marki ziaja. Polecił nam ją lekarz. Kup i smaruj i nie używaj chusteczek, tylko wody przegotowanej. Gorąco polecam tę maść. Oby sie szybko wygoiło!!!
 
Sara, ja poszłam do pediatry. Dopiero ona rozpoznała, że to aż takie pleśniawki. Ale jak zeszło to raczej wszystko dobrze, bo pleśń idzie z moczem i byś się nie pozbyła tego bephantenem.. :)
 
My tez z nasza mała mieliśmy podobnie i okazało sie,ze podłapała grzyba... Pózniej doszły do tego krostki,ktore krwawiły i dopiero w szpitalu powiedzieli na,,zeby myć czarna herbata to łagodzi bol i maścią cynkową. Teraz cały czas mała zasypujemy mąka zmieniaczana i jak narazie jest super :)
 
reklama
Ja również polecam Tormentiol (a raczej jego odpowiednik Tormentalum). Tormentiol zawiera bowiem toksyczny czteroboran sodu... Zresztą podobnie jak Aphtin stosowany na pleśniawki.
My dodatkowo na niegojące się odparzenia stosowaliśmy krem Clotrimazolum (przeciwgrzybiczny)
 
Do góry