reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zageszczanie pokarmu

mon_ka

Październikowa mama'06 Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
12 Listopad 2006
Postów
91
Mój synek 3 stycznia skończy trzy miesiące. :-) prawie od początku karmie go mlekiem sztucznym.Chciałabym wiedziec kiedy moge zacząc zagęszczac pokarm mojemu synkowi?? Karmie go mlekiem sojowym ISOMIL, ponieważ lekarka podejrzewała, że jest uczulony na mleko krowie i dzieki temu właśnie mleku przeszła kolka mojej kruszynce :happy:
Kiedy i czym powinnam zageszczac mojemu synowi pokarm...??
 
reklama
Na poczatku stycznia bede u pediatry to zapytam ... moj synalek 8 stycznia konczy 3 miesiace i tez w sumie mnie to ciekawi, co, jak, gdzie i kiedy ;-)
 
To super Moniqa!!! Czekam w takim razie na wiadomośc od Ciebie, czego dowiedziałaś się w tej sprawie!! Pozdrowionka i buziaczki dla Twojego synka :-)
 
Mon_ka przepraszam, zapomnialam :-(

Bylam dzisiaj u pediatry i dwiedzialam sie ze dopiero po skonczeniu 4 miesiecy bede mogla zmieniac cos w jadlospisie Dawidka ... najpierw soczki jablkowe, lyzeczka, dwie, trzy, cztery ... potem przeciery jablkowe i zupki ... oraz zmiana mleczka na 2 :happy: ... o zageszczaniu nic niewspominala ... widocznie narazie nie mozna, aczkolwiek z tego co widze co pisza dziewczyny na forum , kazdy lekarz ma inne podejscie :happy:
 
Ja zagęszczałam pokarm już od 3mc ( starszemu synkowi) mały strasznie się darł i mimo że na butli domagał się jedzonka co 2h , lekarka stwierdziła że by zacząć mu zagęszczać i faktycznie pomogło zaczął jeść co 4h i przesypiać powoli noce:-) pomimo że zagęszczaliśmy Łukasz przybierał na wadze książkowo, za to Mati pomimo że mu nie zagęszczam i je stosunkowo rzadko bo tylko 5razy(niekiedy nawet 4) po 120 - 150ml jest małym tłuścioszkiem :szok:
 
Gotowałam ryż (woda nieosolona, ryż bez woreczków) prawie na papkę i przecierałam ryż z tą wodą na której się gotował przez sitko kilkakrotnie - żmudna praca (WAŻNE!! nie wolno miksować ) woda uzyskuje wtedy konsystencję kleiku:tak: Robiłam to raz dziennie w większej ilości następnie dawałam do lodówki i miałam na cały dzień:-D
Ptyszul - sprawdź w sklepie, może są gotowe kleiki :-) jedyne że tutaj masz pewność że jest to kleik bez żadnych ulepszaczy ale narobisz się porządnie:tak:
 
Moniqa nic się nie stało :-)
Postanowiłam bez konsultacji z lekarzem zagęścic pokarm. wyszukałam w sklepie kaszke ryżową z bananami z Bobovity. Jest ona dla dzieci uczulonych na mleko krowie, także bez obaw zagęszczam nią mleczko.A co najważniejsze Konradkowi bardzo smakuje :tak:
Już 3 dzień zagęszczam mojemu synkowi mleczko i jak narazie wszystko jest wporządku, chociaż miałam pewne obawy czy Konradka organizm zaakceptuje nowy produkt :confused:
Mój synek ma dłuższe przerwy między posiłakami 5-6 godz. nieraz nawet 7 godz. Pierwszej nocy po podaniu zagęszczonego mleczka przespał mi 11 godz. Ciesze się bo troszke odespałam ale zarazem martwi mnie to czy nie była to zbyt długa przerwa:-(
Dziewczyny, a jak wasze maleństwa przesypiają długo noc??
 
reklama
Do góry