reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zagęszczone posilki mleczne

Też jestem mamą czteromiesięcznego żarłocznego brzdąca, i sprawe posiłków także konsultowałam z pediatrą. Pani doktor pozwoliła nam wprowadzić nowe posiłki ale tak delikatnie i pomalutku. Żąłądek takiego maleństwa jest jeszcze nie przystosowany żeby aż tak radykalnie rozszerzać jego dietę. Myślę że na początek jakiś soczek i kleik wieczorem nie zaszkodzą, ale stałe posiłki wprowadza się dopiero w 6 mies. Po co się spieszyć. Mleko- szczególnie to matki naprawde jest wystarczające dla takiego maleństwa. Po każdym nowym posiłku właśnie dobrze jest podać dziecku pierś dlatego że łatwiej będzie mu przetrawić nowe smakołyki.
 
reklama
ja piersia karmilam tylko 3dni niestety.maly jest caly czas na butli je bardzo duzo szczegolnie w nocy.chcialabym mu dodac jakiegos kleiku na noc zeby na dluzej go zasycic bo az boje sie isc na wazenie bo juz pewnie wazy ponad 8kg.ostatnio pediatra kazala mu dawac rzadziej jesc bo powiedziala ze go zapasiemy ALE JAK NIE DAC DZIECKU JESC JAK JEST GLODNE!!!!!!????????
 
daj mu na przyklad butle rano potem moze o 12 tej zupke ze sloiczka a a miedzy jedzonkiem podawaj mu pic nie polecam dawac kaszki ryzowej takiemu bobasowi bo dostanie zatwardzenia bo kaszka ryzowa strasznie zapiera ja probowalam wprowadzic mojemu prawie 6 miesiecznemu synkowi kaszke i 5 dni bez kupy koszmar lepiej kleik kukurydziany tez syci i jest slotki dziecko go polubi a potem moze o 15 butla a za poltora godziny jabluszko starte albo jaki slotki sloiczek a potem to kompanko o jakies19 i butla na noc to tak tylko przykladowo pozdrawiam
 
dzieki wielkie za rade.a od ktorego miesiaca jest ta kaszka kukurydziana?po jakim czasie twoj maly dostal zatwardzenia po kleiku/bo moj dostal rano troszke do mleka i pierwszy raz od urodzenia zrobil kupe 2 razy i to jeszcze zolta a zawsze robil okropna zieona.
 
kaszka kukurydziana jest od 3 miesiaca albo kleik kukurydziany tez mozesz wprowadzic nie zaszkodzi napewno ja dawalam malemu kaszke ryzowa przez niecaly tydzien a potem to nie mogl kupy zrobicc teraz odstawilismy kaszke ryzowa i podaje mu latuose i kupka jest ale raz to moze mu nic nie bedzie nie mart sie pozdrawiam
 
moniaIcolinek a jakie to jest mleko dla głodnych dzieci?
kleik kukurydziany spokojnie możesz dać synkowi:tak: mój jest starszy i mleko modyfikowane wprowadziłam dopiero na przełomie 6/7 m-ca jako dodatek przed spaniem. czasem daję mu wieczorem kaszkę (z butli) i powiem ci, że nie robi mu różnicy, czy dostaje kaszkę czy mleko z kleikiem. jedno i drugie ładnie wypija. wcześniej (przed butlą) dostaje pierś i też nie ma problemu. wszystko zależy od dziecka. Michałowi w zasadzie jest obojętne czy ma cycka czy smoka w buzi (jeśli chodzi o konsumpcję, bo o przytulanie się już nie bardzo;-) czasem jest cycek tylko po to, żeby się przytulić)
 
ja mieszkam w londynie i maly dostaje mleko aptamil extra hungry ale szczerze mowiac to je tak samo czesto jak przy zwyklym aptamilu.mysle ze kleik tez nie zrobi mu roznicy on poprostu juz jest taki glodomor w tatusia:-)chociaz tez musze przyznac ze kiedys dostawal mleko sma i sycilo go na dluzej ale mial straszne zaparcia, a ja po dzisiejszej nocce jestem wykonczona jadl 4 razy a jakbym mu dala to pewnie i10 ale szedl smoczek w ruch
 
Witam
Jako "Nowy Moderator" wątku -Niemowlaki; pozwoliłam sobie przenieś posta na odpowiedi wątek.
Sądzę że tam uzyska Pani więcej informacji na zadane pytanie.
Pozdrawiam
 
Witam.
Moja corka za tydzien dokladnie skonczy 6mc,od miesiaca dostaje Bebilon2 ale sie nim nie najada w nocy budzi sie co 3godz na butelke,mam pytanie czym zagescic to mleko zeby bylo bardziej syte? probowalam kleiku ryzowego ale nie mogla zrobic kupki, dawalam tez 2lyzeczki kaszki ryzowej z bobovity ale rowniez budzila sie szybko glodna.Czy mozna dodac 2lyzeczki kaszy mannej blyswawicznej czy to jeszcze za wczesnie?
 
reklama
polecam kleik kukurydziany (tylko NESTLE go ma). Ja Jasiowi zageszczalam od 4 miesiaca bo tez sie nie najadal. No i zageszczam mu do dzis dnia - czasem wlasnie tym kukurydzianym, czasem ryzowym, a czasem kaszkami z Nestle - ryzowo-kukurydziana lub 8 zboz czy jakso tak - to sa takei kaszki w kartonowych pudelkach.
 
Do góry