reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zajscie w ciaze a formalnosci

jekate1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Maj 2023
Postów
32
Cześć mam pytanie , co muszę załatwić po pójściu na zwolnienie lekarskie , jakieś papiery formalności? Czy nic i czekać poprostu do porodu.
 
reklama
Cześć mam pytanie , co muszę załatwić po pójściu na zwolnienie lekarskie , jakieś papiery formalności? Czy nic i czekać poprostu do porodu.
Hej
Jeśli chodzi o pracę to nic (przynajmniej w przypadku umowy stałej). Dopiero po porodzie - urlop macierzyński, rodzicielski, ewentualnie wychowawczy, no i wszelkie zgłoszenia do ubezpieczyciela, jakieś 500+, ewentualne becikowe itp.
Jeśli nie jesteś mężatką to można już załatwić w USC uznanie ojcostwa.
Jeśli chodzi o lekarzy, wizyty i badania to pewnie wiesz co i jak 🙂
 
Hej
Jeśli chodzi o pracę to nic (przynajmniej w przypadku umowy stałej). Dopiero po porodzie - urlop macierzyński, rodzicielski, ewentualnie wychowawczy, no i wszelkie zgłoszenia do ubezpieczyciela, jakieś 500+, ewentualne becikowe itp.
Jeśli nie jesteś mężatką to można już załatwić w USC uznanie ojcostwa.
Jeśli chodzi o lekarzy, wizyty i badania to pewnie wiesz co i jak 🙂
Dzieki , umowę mam stałą i jestem mężatką, także ma ten moment spokój 😃
 
Cześć mam pytanie , co muszę załatwić po pójściu na zwolnienie lekarskie , jakieś papiery formalności? Czy nic i czekać poprostu do porodu.
Zwolnienia nie dostaniesz na cały okres ciąży. Musi być ono przedłużane. A to zależy od lekarza. A pracodawca wie, że jesteś w ciąży?
 
Zwolnienia nie dostaniesz na cały okres ciąży. Musi być ono przedłużane. A to zależy od lekarza. A pracodawca wie, że jesteś w ciąży?
Tak, wiem. Moim pytaniem było o formalności związane juz po pójściu na zwolnienie . Dzięki, już dowiedziałam się wszystko na ten temat od Pani która pierwsza odpowiedziała na moje pytanie , konkretnie beż zbędnych pytań. :-)
 
Tak, wiem. Moim pytaniem było o formalności związane juz po pójściu na zwolnienie . Dzięki, już dowiedziałam się wszystko na ten temat od Pani która pierwsza odpowiedziała na moje pytanie , konkretnie beż zbędnych pytań. :-)
A właśnie - przepisy nie regulują kiedy pracodawca powinien dowiedzieć się o ciąży pracownicy. Natomiast wynagrodzenie/zasiłek chorobowy wyniesie 100%. Pracodawca nie będzie widział kodu choroby na Twoim L4, ale ogólny kod (w tym przypadku B), więc będzie wiedział jaką kwotę do wypłaty naliczyć.
Podtrzymuję więc - nie trzeba załatwiać w tej sprawie nic 🙂
 
reklama
Tak, wiem. Moim pytaniem było o formalności związane juz po pójściu na zwolnienie . Dzięki, już dowiedziałam się wszystko na ten temat od Pani która pierwsza odpowiedziała na moje pytanie , konkretnie beż zbędnych pytań. :-)
Tak, wiem z poprzednich Twoich wątków, że nie lubisz jak ktoś napisze coś więcej niż oczekujesz. Nawet jak jest to prawda.
 
reklama
Do góry