reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maluszka, przydatne adresy i nie tylko

no nie wiem... moj wozek sklada sie przyciskiem i nie ma mozliwosci zeby przytrzasnac palec... zreszta to raczej antyreklama.
Mnie osobiscie najbardziej podobaja sie wozki firmy baby design, zaluje ze takiego nie kupilam :( natomiast ten Maclaren ma troche przerazajaca cene...
 
reklama
Kasia-z ma 100% racji. Ja mam taki wózek i jestem b zadowolona, trzeba sie nieźle nagimnastykować, aby sobie przytrzasnąć palec
 
Ej, no wszystko jest niebezpieczne dla dzieci. Jak pozwolisz bawić się drzwiami to też palec przytrzaśnie. Każda parasolka ma ten sam mechanizm składania. Więc i taka sama szansa obcięcia palców jak dzieciak je tam podczas składania wsadzi. Podejrzewam że strategia firmy Maclaren to kwestia idiotycznego systemu prawnego w US, gdzie jest ława przysięgłych i pewnie taniej Maclarenowi dać każdemu osłonkę za centa niż płacić kosmiczne odszkodowania bo dziecko jakiegoś barana wsadziło rękę w wózek przy składaniu. No i też wizerunek sobie robią. I reklamę ;-)

Jak dla mnie to chyba tylko w USA dzieci potrafią sobie przytrzasnąć wózkiem palce :no: Juz jakies naklejki ostrzegajace sa na wózakch podobno a zreszta jak posze Kasia kazda parasolka kest wzorowana na maclarenie bo to był pierwszy w ozek tego typu na rynku. Więc w takim razie każy jest do bani . Dziecko samo tego wózka nie złoży więc i palca nie uszkodzi a jak jest złożony i zablokowany tez maluch nic z nim nie zrobi:tak: A ostrzegać musza . Bo inaczej mogą przegrać w sądzie jak kiedyś mc donald . ktoś wygrał kupe kasy bo oparzył się u nich kawa i wygrał sprawe bo na kubku nie było napisane : uwaga napój gorący . Teraz na kubkach u nich i nie tylko sa takie napisy . I to mi się wydaje podobna sprawa jest z maclarenem:tak:
 
W jakich fotelikach samochodowych wozicie maluchy?
My mamy jeszcze 0+ do 13kg i właśnie dzisiaj chce jechać po przymierzać małą do tych od 9 do 25kg.
Trochę się waham czy już wymieniać fotelik,bo te montowane tyłem są najbardziej bezpieczne.Liliana jeszcze się mieści w tym który ma ale widzę jak się wkurza ze jest w pozycji półleżącej:-(
 
B. rzadko tu zagladam ale ostatnio tez szukalam fotelika dla Juli mojej (ma 14mcy). Najbezpieczniej jest by dziecko do 3-4go roku zycia jezdzilo tylem do kierunku jazdy. Sa foteliki firm skandynawskich: BeSafe Izi, Brio Zento, Mobi tez chyba robi fotelik tylem do kierunku jazdy, Maxi Cosi Hi Way chyba tez jest. Mozna w nich wozic tylem do 18kg, czasami 25kg. Ja za tydzien kupuje BeSafe Izi Combi bo jest najlepszy i mi najbardziej pasuje. Nie wiem gdzie w Pl mozna je dostac, ale w googla wrzucic i na pewno cos wyskoczy. Jest tez stronka: Rear Facing - the way forward - ale po angielsku.
 
B. rzadko tu zagladam ale ostatnio tez szukalam fotelika dla Juli mojej (ma 14mcy). Najbezpieczniej jest by dziecko do 3-4go roku zycia jezdzilo tylem do kierunku jazdy. Sa foteliki firm skandynawskich: BeSafe Izi, Brio Zento, Mobi tez chyba robi fotelik tylem do kierunku jazdy, Maxi Cosi Hi Way chyba tez jest. Mozna w nich wozic tylem do 18kg, czasami 25kg. Ja za tydzien kupuje BeSafe Izi Combi bo jest najlepszy i mi najbardziej pasuje. Nie wiem gdzie w Pl mozna je dostac, ale w googla wrzucic i na pewno cos wyskoczy. Jest tez stronka: Rear Facing - the way forward - ale po angielsku.

Mój tez można ustawić tyłem ale moje dziecko by chyba dostało szału jakby tak miało jeździć bo ma wysoko fotelik i oglada przez okno , dwa że my oboje jedziemy z przodu a on sam z tyłu i tym bardziej by się denerwował .. a jakoś nie wyobrazam sobie jazdy z tyłu:no:
 
Moja też ma wysoki fotelik z opcjami rozkładania i uwielbia w nim jeździć przodem bo przynajmniej teraz wszystko widzi. Ja też jeżdże najczęściej z przodu chyba że jedziemy w jakąś dłuższą trasę to wtedy siadam z małą z tyłu a pies jedzie wtedy w komfortowych warunkach z przodu.
Pozdrawiam
 
Święta Bożego narodzenia zbliżają się wielkimi krokami!! Macie coś już wypatrzone dla maluchów? Ja sie zastanawiam nad drewnianą kolejką, Dawid fajnie się nią bawił u starszego brata ciotecznego, po za tym ostatnio najwięcej czasu poświęca samochodzikom :-)
 
reklama
Do góry