reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaliczia alimentacyjna???

jak masz przyznane alimenty sądownie to zasiłek dla samotnej matki ci nie przysługuje <od dnia uznania przez ojca dziecka> niestety są to pieniążki które musisz za ten czas zwrócić jeżeli je pobierasz i pobierałaś to bezprawnie <przeczytaj warunki pobierania tego zasiłku> aby otrzymywać pieniążki z funduszu alimentacyjnego <tak, jest!> musisz najpierw jeżeli ojciec dziecka nie płaci zgłosić się do komornika w odpisem wyroku sądowego aby ten wszczął egzekucję komorniczą, jeżeli egzekucja komornicza <komornik może zająć do 60% jego pensji jeżeli pracuje legalnie> niestety nic nie da wtedy komornik wystawi Ci papier o bezskuteczności egzekucji bieżących alimentów, z tym świstkiem oraz wypełnionymi dokumentami idziesz do MOPSu. Jednak bezskuteczność sciągnięcia należności musi wynieść min 2 msce. nie ma innego sposbu. A prawnika to Ty lepiej zmień bo nigdy naraz tylu bzdur nie słyszałam. zasiłek dla samotnej matki jak już wspomniałam ci się nie nazleży, możesz dostać rodzinne czyli jakieś 68 zł oraz pieniążki z funduszu <do500zł> jeżeli spełniasz wszystkie kryteria.. a tak nawiasem to sory za złośliwość ale może zamiast słuchać głupot to pojdź do mopsu, zap0ytaj, poproś o pradę.. myślenie nie boli, sorki ale dawno mnie tu nie było ale mimo to ten wątek był poruszany wiele razy i można znaleźć właściwe informacje tylko trzeba nauczyć się słuchać
 
reklama
ravenalka wiesz mi się coś przypomina. że do czasu jak nie zostało ustalone ojcostwo to można brać ten dodatek.
chyba tutaj na samotnych był wątek, albo na prawniczym.

pysia może zapytaj tutaj na bb prawnika? albo kogoś kto się ZNA NA PRAWIE RODZINNYM


masz rację, dodatek można pobierać do czasu ustalenie uznania ojcostwa, ja miałam alimenty od dnia urodzenia się dzieckam pobierałam zasilek dla samotnej matki a w dniu kiedy ojcostwo zostało sądownie ustalone i poszły papiery do USC poszłam do mops i zgłosiłam a zasiłek został anulowany, niczego nie musiałam zwracać pomimo tego, że alimenty mam od dnia urodzenia czyli od 22.10.2010 a uznał małego dopiero pod koniec 1.2011
 
Do góry