reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapalenie krtani i zastrzyk

sara2006

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2007
Postów
49
Miasto
Kraków
Witam Dziewczyny przed chwilą wróciłam od lekarza bo córka straszna ma chrype i do tego zapalenie krtani o 17,30 zaczeła strasznie kaszleć tak jaby sie dusiła i do tego wymioty.
pojechalismy szybko do lekarza dał zastrzyk dex.... cos nie wiem co tam pisze
czy znacie ten zastrzyk ??
no i przepisała jej jeszcze biseptol bronchiku syrop. osłone na zołądek. i mam do was pytanie czy juz sie nie powtórzy sytuacja z duszeniem ???????????????
 
reklama
Witam:biggrin2:Moja corka jakies trzy tyg temu tez miala ostre zapalenie krtani.U niej zaczelo sie o 2 w nocy,rowniez mi sie dusila i miala 40 st goraczki ,ktorej za nic i niczym nie moglam zbic.Jak poszlam z nia do lekarza to rowniez dostala zastrzyk w tylek dexaven.
To jest bardzo dobry zastrzyk na rozluznienie wszystkiego zeby to wszystko szybciej zeszlo:tak:A wiec spoko ten zastrzyk dziala juz po pol godz.Oprocz tego moja mala dostala antybiotyki i na drugi dzien bylo juz o niebo lepiej a jej stan byl naprawde powazny.
PS moja lekarka kazala jeszcze prze 3 kolejne dni dawac tabletki Encorton(pomijajac ten dzien w ktorym dostala zastrzyk)-maja podobne dzialanie do dexavenu
__________________

http://www.suwaczek.pl/
 
Ostatnia edycja:
Witajcie,
ja bardzo często borykałam się z zapaleniem krtani u mojego synka. Pierwszy raz jak miał 3 miesiące. Na szczęście nigdy nie byliśmy w szpitalu z nim. Za pierwszym razem (byłam jeszcze wyczulona na każdy kaszelek) szybko wezwaliśmy zaprzyjaźnioną panią doktor i przepisała nam steryd Pulmicort w płynie do nebulizacji. Wiele razy uratował nam życie i noce bez interwencji szpitalnej. W naszym przypadku każda infekcja zaczynała się od duszności nocnych (zaczynało się około północy). Mówiono nam, że sie z tego wyrasta do 2 roku życia i chyba prawda. Kubuś ma 2lata i 3 miesiące i od marca nie było zapalenia krtani.
Jest jeszcze szybki sposób na ułatwienie dziecku oddychania. Należy zawinąć je w koc i stać przez chwilę przy otwartym oknie. Zimne powietrze obkurcza krtań i ułatwia oddychanie
Mam nadzieję, że w Waszych przypadkach to jednorazowy przypadek, bo to nic fajnego widzieć dziecko kaszlące i nie mogące złapać powietrza.
Pozdrawiamng Couch #11
 
wiecie jak sie wczoraj wystraszyłam
moja ma 2 lata i 3 miesiace i to nasz pierwszy taki atak.
choruje bardzo duzo ale jeszcze nie bylo takiej zeczy.
czy alergicy to przechodza gorzej ????
 
Ja sie tak wystraszylam jak moja mala to dostala o 2 w nocy.Ona ma poltora roczku i do tego jest malutka(72 cm i 6,5kg) jest dzieckiem alergicznym.Ale mowie to byl dla mnie szok jak widzialam jak mi sie dusi:szok:Do tego goraczka 40 stopni ktorej przez 12 godz nie szlo niczym zbic-masakra.Po tym zastrzyku wszystko puscilo i tak jak zbilam jej goraczke tak juz do konca choroby jej nie miala.Z tym ze moja lekarka wiedzac ze moim dzieciom sie ciezko zbija goraczke kazala mi dawac wszystko po kolei na zmiane łacznie z czopkami pyralgina nawet co godz dopoki ta goraczka nie zejdzie:tak:No i zeszla a na drugi dzien bylo juz o niebo lepiej.
Napewno wszystko bedzie dobrze;-)
Duuuuuuuuzo zdrowka dla coreczki:tak:
 
co do tych oczu
dodam ze corka ma cały czas krew w nosie. dlaczego i mowi mi ze smarkac bo krew jest.
to wlasnie córka wogule goraczki nie ma wczoraj przez zastrzykiem miała 37,5
 
Do góry