reklama

zapalenie krtani u 4 latki

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez pchelka10.05, 22 Marzec 2014.

1. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

Witam .
    Od wtorku wieczora moje dziecko zaczeło gorączkować temp.39 stopni
    ciezko było zbic . W nocy nad ranem zaczeła miec dusznosci i szczekajacy kaszel .W środe rano pediatra i diagnoza wirosowe zapalenie krtani. Dziecko dostało Pulmicort 0,125mg , Pulneo, Dehistar, Neosine , dodatkowo córka przyjmuje leki na stałe ( ma astme i alergie na kurz i roztocza ) flixotide -inhalator i Milikante tabletki do gryzienia , Temperatura cała środe utrzymywała sie na 38-39 stopni trudno było ja zbic ( mała dostaje Nurfen co 8 godzin a co 4 godz Paracetamol ) momo tego temperatura nie odpuszcza . inhalacje Pulmicortem dostałysmy na 3 dni ( 1 dzien 3xdziennie a potem 2xdziennie przez 2 dni ) .Dzis mamy ostatni dzien pulmicortu a poprawy nie widac . W czorajsz noc przespana spokojnie z małym kaszlem i wysoka goraczka a dzis od nowa siln kaszel szczekajacy nad ranem i goraczka 39,2 . Jestem załamana , popoludniu podjade na izbe przyjec aby ja osłuchali , boje sie aby sie nie pogorszylo . Mała ma straszny katar ( zielono zołta gesta wydzielina ) dostaje Nasonex na to . Ile wasze dzieci dni to przechodziły ??Boje sie ze ten pulmicort nie zdazy zadzialac jak mamy go tylko 3 dni stosowac a przepisala nam pediatra całe opakowanie 20 szt wiec zostaje mi 2/3 opakowania , Czy powiklaniem zapalenia krtani moze byc zapalenie płuc ?? tego boje sie najbardziej . I martwi mnie ta goraczka tak długo sie utrzymuje :wściekła/y:

2. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

Piszesz, że ma zielonawą wydzielinę... to chyba świadczy o infekcji bakteryjnej... ostatnio zdarzają się zapalenia płuc i oskrzeli takie nietypowe, tak, że trudno rozpoznać, np. dobry apetyt, miły nastrój, nawet bez gorączki, tylko kaszel, a są zajęte płuca, wtedy tylko rentgen może dać pewność, czy to zapalenie płuc czy nie, dlatego osłuchiwanie przez lekarzy może być nie wystarczające, tym bardziej u małych dzieci. Proś o skierowanie na rtg, tym bardziej, iż masz astmatyczkę... życzę trafnej diagnozy i poprawy ;-)

3. reklama
  4. pchelka10.05

no niestety poprawy nie ma wrecz jest gorzej i to bardzo :-( o 22 trafilismy z córka na ostry dyżur ,mała strasznie kaszle ale jest to taki kaszel jakby miała płuca wypluć -strasznie duszacy i męczący. Jednak dostała antybiotyk Augmentin 457mg (tez jakas konska dawka ) mamy 2x3,5ml i wieksza dawke Pulmicortu ( w domu miałyśmy 0,125mg dawałam 1 cała + 2ml soli fizjologicznej ) teraz mamy 250 mg i mamy dawac tez po 1 całej ale bez soli fizjologicznej tylko sam pulmicort przez 7 dni 2xdziennie :szok: troche jestem przerażona bo córka nigdy nie dostawała tak dużej dawki i to bez dodatku( mam tu na myśli sól lub berodual ) o 19 dostała Nurofen forte bo temperatura 39 a o 22 w szpitalu miała jeszcze 37,8 :wściekła/y:osłuchowo lekarka powiedziala ze jest czysto a w "wypisie " mam " nad polami płucnymi szmer pęcherzykowy , pojedyńcze świsty "
    mało tego przyjechalismy do domu i od razu kazano nam podac antybiotyk i niestety Nicola cały antybiotyk zwymiotowała :-(tak strasznie sie męczy tym kaszlem a ja nie umiem jej pomoc :no: Wiec ja siedze dziś do 4 rano a od 4 rano mąż .

5. evi26

evi26 Fanka BB :)

Tak to może być alotropowe zapalenie płuc ,które nie daje podobnych objawów jak bakteryjne zapalenie płuc najlepiej jak dostaniesz skierowanie na rtg .

6. pysia25

pysia25 Mama Natalii i Mateuszka

dziwię się, że nie dali jej w zastrzykach... skoro to taka spora dawka, to niedługo może przyjść biegunka i straszny rozstrój jelit pomimo podawania leków osłonowych... jeśli by nie było poprawy, to musisz wymagać od nich skierowanie na rtg

7. ulala

ulala Fanka BB :)

spokojnie za nim leki zaczną działac troszkę czasu musi upłynąć nie ma natychmiastowego efektu po antybiotyku ok 3 dni dopiero zaczyna się poprawiać o ile dobrze jest dobrany bo może się zdażyć tak żę akurat dany antybiotyk może nie działać i będzie trzeba go wymienić na inny ale ten co masz to dość dobry jest mocny ., czasem nie działaja przeciwgoraczkowe bo sa podane w złej dawce mój mały jak mił 6 mc miał zapalenie oskrzeli i miał taka temperature pod 40 dawałam 2,5 ml nurofenu i nic nie pomagało dopiero znajoma lekarka kazała mi dać 5 ml bo duże dziecko i te dawki dopiero na niego działały i okłady . Zdróweczka dla maluszka

8. pchelka10.05

u nas niestety sie pogorszyło ,jutro mam wizyte u pediatry i wezme jak sie uda skierowanie na przeswietlenie klatki piersiowej

Poleć forum