reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapalenie krtani u 4 latki

pchelka10.05

Zadomowiona(y)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2006
Postów
1 035
Miasto
grudziądz
Witam .
Od wtorku wieczora moje dziecko zaczeło gorączkować temp.39 stopni
ciezko było zbic . W nocy nad ranem zaczeła miec dusznosci i szczekajacy kaszel .W środe rano pediatra i diagnoza wirosowe zapalenie krtani. Dziecko dostało Pulmicort 0,125mg , Pulneo, Dehistar, Neosine , dodatkowo córka przyjmuje leki na stałe ( ma astme i alergie na kurz i roztocza ) flixotide -inhalator i Milikante tabletki do gryzienia , Temperatura cała środe utrzymywała sie na 38-39 stopni trudno było ja zbic ( mała dostaje Nurfen co 8 godzin a co 4 godz Paracetamol ) momo tego temperatura nie odpuszcza . inhalacje Pulmicortem dostałysmy na 3 dni ( 1 dzien 3xdziennie a potem 2xdziennie przez 2 dni ) .Dzis mamy ostatni dzien pulmicortu a poprawy nie widac . W czorajsz noc przespana spokojnie z małym kaszlem i wysoka goraczka a dzis od nowa siln kaszel szczekajacy nad ranem i goraczka 39,2 . Jestem załamana , popoludniu podjade na izbe przyjec aby ja osłuchali , boje sie aby sie nie pogorszylo . Mała ma straszny katar ( zielono zołta gesta wydzielina ) dostaje Nasonex na to . Ile wasze dzieci dni to przechodziły ??Boje sie ze ten pulmicort nie zdazy zadzialac jak mamy go tylko 3 dni stosowac a przepisala nam pediatra całe opakowanie 20 szt wiec zostaje mi 2/3 opakowania , Czy powiklaniem zapalenia krtani moze byc zapalenie płuc ?? tego boje sie najbardziej . I martwi mnie ta goraczka tak długo sie utrzymuje :wściekła/y:
 
reklama
Piszesz, że ma zielonawą wydzielinę... to chyba świadczy o infekcji bakteryjnej... ostatnio zdarzają się zapalenia płuc i oskrzeli takie nietypowe, tak, że trudno rozpoznać, np. dobry apetyt, miły nastrój, nawet bez gorączki, tylko kaszel, a są zajęte płuca, wtedy tylko rentgen może dać pewność, czy to zapalenie płuc czy nie, dlatego osłuchiwanie przez lekarzy może być nie wystarczające, tym bardziej u małych dzieci. Proś o skierowanie na rtg, tym bardziej, iż masz astmatyczkę... życzę trafnej diagnozy i poprawy ;-)
 
no niestety poprawy nie ma wrecz jest gorzej i to bardzo :-( o 22 trafilismy z córka na ostry dyżur ,mała strasznie kaszle ale jest to taki kaszel jakby miała płuca wypluć -strasznie duszacy i męczący. Jednak dostała antybiotyk Augmentin 457mg (tez jakas konska dawka ) mamy 2x3,5ml i wieksza dawke Pulmicortu ( w domu miałyśmy 0,125mg dawałam 1 cała + 2ml soli fizjologicznej ) teraz mamy 250 mg i mamy dawac tez po 1 całej ale bez soli fizjologicznej tylko sam pulmicort przez 7 dni 2xdziennie :szok: troche jestem przerażona bo córka nigdy nie dostawała tak dużej dawki i to bez dodatku( mam tu na myśli sól lub berodual ) o 19 dostała Nurofen forte bo temperatura 39 a o 22 w szpitalu miała jeszcze 37,8 :wściekła/y:osłuchowo lekarka powiedziala ze jest czysto a w "wypisie " mam " nad polami płucnymi szmer pęcherzykowy , pojedyńcze świsty "
mało tego przyjechalismy do domu i od razu kazano nam podac antybiotyk i niestety Nicola cały antybiotyk zwymiotowała :-(tak strasznie sie męczy tym kaszlem a ja nie umiem jej pomoc :no: Wiec ja siedze dziś do 4 rano a od 4 rano mąż .
 
Tak to może być alotropowe zapalenie płuc ,które nie daje podobnych objawów jak bakteryjne zapalenie płuc najlepiej jak dostaniesz skierowanie na rtg .
 
dziwię się, że nie dali jej w zastrzykach... skoro to taka spora dawka, to niedługo może przyjść biegunka i straszny rozstrój jelit pomimo podawania leków osłonowych... jeśli by nie było poprawy, to musisz wymagać od nich skierowanie na rtg
 
spokojnie za nim leki zaczną działac troszkę czasu musi upłynąć nie ma natychmiastowego efektu po antybiotyku ok 3 dni dopiero zaczyna się poprawiać o ile dobrze jest dobrany bo może się zdażyć tak żę akurat dany antybiotyk może nie działać i będzie trzeba go wymienić na inny ale ten co masz to dość dobry jest mocny ., czasem nie działaja przeciwgoraczkowe bo sa podane w złej dawce mój mały jak mił 6 mc miał zapalenie oskrzeli i miał taka temperature pod 40 dawałam 2,5 ml nurofenu i nic nie pomagało dopiero znajoma lekarka kazała mi dać 5 ml bo duże dziecko i te dawki dopiero na niego działały i okłady . Zdróweczka dla maluszka
 
reklama

Podobne tematy

Do góry