reklama

POMOZCIE co na zatrucie u 4 latki?

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez Tygrysek1985, 21 Luty 2013.

1. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

POMOZCIE co na zatrucie u 4 latki?

2. agamir

agamir Gość

jesli sa biegunki i wymioty to Orsalit (kroplówka w plynie) i enterol ale najlepiej jesli pokazesz sie na izbie przyjec szpitala zakaznego. To moze byc rotawirus a nie zatrucie. Nie podawaj nic do jedzenia.

3. reklama
  4. Perfecta

Perfecta Fanka BB :)

Przede wszystkim posiew kału... i to od razu bo wyniki są po 5 dniach jak coś się wyhoduje... Dużo pić. Jak jest biegunka to ja dałabym do picia kobylak i koniecznie jagody suszone. Wywar przygotowuje się z jednej łyżki na szklankę wody. gotując je przez 10 minut. 2 razy dziennie Dicoflor. Jeżeli wyjdzie rota to powyższe rzeczy wystarczą a jak nie daj boże salmonella to sok zurawinowy i herbatka z liści morwy białej powinny wygodzić to z organizmu. Proponuję też darowac sobie pierwsze nocki i podawac picie w nocy co 10 15 minut , by się nie odwodiło dziecko. A jak zobaczysz pierwsze objawy odwodnienia to do szpitala czym prędzej! Zdrówka!

5. agamir

agamir Gość

z ziolami ostroznie . zioła wchodzą w reakcje z lekami i trzeba o tym poinformowac lekarza. Nie tak dawno przechodziłam z synkiem rotawirusa i w ostatnim momencie zdązyłam do szpital dziecko w ciagu 4 godzin tak sie odwodniło ze leciało z rąk. Okazało sie ze bardzo gubi potas. Dlatego pisałam o Orsalicie ktory ma wszystko co potrzebne dziecku i podaje sie po łyzeczce po kilka minut. Najlepiej pokazac dziecko lekarzowi.

6. Kupinosia

Kupinosia Mama Oli i Kasi

Moją wówczas 3letnią lekarz kazał poić coca colą odgazowaną. Do jedzenia biszkopty, chrupki, suchary i koniecznie wode małymi porcjami żeby dziecko sie nieodwodniło. U nas i tak skończyło sie wtedy szpitalem

7. Perfecta

My także ostatnio przechodziliśmy ostre zatrucie (do 25 kupek na dobę) Od razu poleciałam do lekarza... Przepisała całe mnóstwo leków , prebiotyków i tym podobnych. Przez kolejne 3 dni stan mojego dziecka się nie zmienił oprócz tego że już nie miał sił.... Odłożyłam wszystkie "CUDOWNOŚCI" aptekowe i zaczęłam kurację jak wyżej napisałam./... Po 3 godzinach moje dziecko w końcu ODPOCZĘŁO.... Po 3 dniach ostrego zatrucia. Robiło przez kolejny tydzień do 5-6 kupek dziennie , bo organizm musiał pozbyć się bakteriii... Aż strach pomyśleć co by było gdybym nie skorzystała z pradawnej mądrości naszych babci ... Pewnie właśnie skończyłoby się szpitalem i odwodnieniem bo z całym szacunkiem leki na biegunke wymioty nanormalniej w świecie nie działają... Dodam że po tygodniu od pojawienia się objawóch poszliśmy do lekarza na kontrolę , bo uważam że kontrola i diagnoza są wielce potrzebne! I Pani dr stwierdziła że dawno nie widziała dziecka .po bardzo ostrej biegunce w tak dobrej kondycji fizycznej. żadnych znaków odwodnienia i ubytków ( i mały nie dostawał żadnych elektrolitów bo najnormalniej w świecie pluł nimi ) W ten sam dzień miał ponowne pobranie krwi i badania wyszły bardzo dobre... Zioła nie szkodzą! Faszerowanie dziecko chemią szkodzi o wiele bardziej niż zioła...

8. agamir

agamir Gość

Perfecta dziwny lekarz jesli nie wysłał dziecko po 25 kupkach do szpitala. Ja sama po 10 byłam w szpitalu na nawodnieniu. Nie jestes w stanie po takiej ilosci uzupełnic potasu ktory z biegunka jest natychmiast wydalany. co do ziół to nie zmienie zdania zwykly rumianek moze uczulic . Jagody oki. Gdyby rotawirusa mozna było wypedzic tak łatwo jak piszesz to nie byłoby szczepien po 2 spedzilismy w zakaznym 7 dni i cały czas miał leki kroplówki i sprawdzany potas. .

9. Perfecta

Jak widać mnie się to udało... Nie każdy rota kończy się w szpitalu. Ja nie spałam 3 pierwsze noce bo co 10-15 minut podawałam Jasiowi picie. Na pierwszej wizycie dostaliśmy skierowanie "pro forma" do szpitala , gdyby mały miał jakiekolwiek oznaki odwodnienia. Nie miał , więc nie było potrzeby. Nie wyssałam sobie tej histori z rękawa Dość obszerna relacja jest na czerwcu 2010 Relacja na "gorąco" Miało to miejsce w styczniu więc nie dawno. Jak wcześniej wspominałam Jasiek miał po około tygodniu robione badania krwi i o dziwo albo jakimś cudem wszystko było bardzo dobrze! Cud normalnie? Skoro organizm nie jest w stanie sobie poradzić z ubytkiem potasu jak piszesz...??? normalnie cud... Hm a może właśnie zasługa ziół które towarzyszą memu dziecku od urodzenia i zdrowej , zbilansowanej diety na bazie w większości ekologicznych składników? Co do szczepień to się nie bardzo chcę wypowiadać bo mam także odrębne zdanie na temat ich skuteczności a przede wszystkim potrzeby i tego jak wspaniale firmy farmaceutyczne zarabiają na naszej naiwności.... i wierze w bzdury które nam sprzedają.... Co do uczulenia wywołanego przez rumianek to najmocniej Cię przepraszam ale to jest BZDURA .... ZIOŁA NIE UCZULAJĄ ! Uczula chemia , uczula odżywianie w sposób niewłaściwy a zwłaszcza nie właściwy z naszym klimatem i położeniem geograficznym... Oczywiście by używać ziół , trzeba także mieć o tym szerszą wiedzę. Są zioła których uzywa się tylko doraznie i krótkoterminowo to zioła MOCARNE Ale sa zioła zupełnie bezpieczne i nie szkodzące a wręcz potrzebne dla naszego organizmu... Do tych ostatnich należy między innymi rumianek.... który towarzyszy mi i moim bliskim z rodziny od urodzenia...
    Ach dodam jeszcze że rumianek do uzytku musi być przygotowany w odpowiedni sposób. Nie można parzyć rumianku świeżego ,dopiero co zerwanego. Trzeba go koniecznie wysuszyć. Ale to już szczegół , których jest bardzo ale to bardzo wiele w ziołolecznictwie

Ostatnia edycja: 21 Luty 2013
  10. reklama
  11. Mummy4

Mummy4 Fanka BB :)

Ja ze swoimi dziećmi przez rotawirusy leżałam w szpitalu, miały wtedy po 3 latka. Starszy miał biegunkę a młodszy zwymiotował 3 razy i już był mocno odwodniony. Teraz kilka dni temu w wieku 5-ciu latek znowu się zaczęło. W nocy wymioty a na drugi dzień biegunka i gorączka. Na szczęście szybko się skończyło. Podawałam i nadal podaję dwie saszetki dziennie Acidolac junior i to wszystko.

Poleć forum