reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia w ciąży. Pomocy!!!!!!

reklama
Chyba już nie ma rzeczy których nie próbowałam :-(
Mi pewien lekarz powiedział, że jest 5 produktów, które powodują zatwardzenie (wtedy pytałam dla dziecka) banany, mięso, czekolada, gotowana marchewka, mleko.
Do tego w ciąży dochodzą hormony i leki (np. Luteina).
To jedz zupy warzywne. Ale od zatwardzenia do normalnego wypróżniania musi minąć trochę czasu więc warto zastosować dietę na dłużej.
Uważam, że codziennie zupy warzywne powinny rozwiązać problem.
 
A ja uważam, że powinnaś w podskokach lecieć do lekarza, bo to, że kiedyś tam kiedyś u kogoś byłaś niczego nie rozwiązuje - teraz jesteś w ciąży i sytuacja jest inna.
 
A ja uważam, że powinnaś w podskokach lecieć do lekarza, bo to, że kiedyś tam kiedyś u kogoś byłaś niczego nie rozwiązuje - teraz jesteś w ciąży i sytuacja jest inna.
Jak mówię o tym mojemu lekarzowi który prowadzi mi ciążę to tylko jak każdy lekarz doradza mi co jeść. Bylam u dwóch lekarzy którzy się tym zajmują i też tylko rozpisuja mi dietę
 
Eva/Qu polecam, bo bezpieczne i nie uzależnia. Niestety hormony w ciąży nie ułatwiają zadania, a rosnąca macica dodatkowo uciska na jelita. Bardzo ci współczuję. Tu artykuł o zaparciach w ciązy, który powstał na podstawie rozmów z lekarzami i ... mamami. Kilka sposobów jest. Warto tak, czy siak porozmawiać z lekarzem.
 
reklama
Witaj ja też miałam ten problem już od pierwszych tygodni. Zanim zrobiłam test wiedziałam ze jest co na rzeczy bo zaparcia. Mi pomaga woda z cytryną i miodem co drugi dzień do butelki wody dodaje 2 łyżeczki miodu i sok z połówki cytryny. Ostatnio zauważyłam ze garść suszonej żurawiny rodzynki i 2 suszone figi działają na mnie przeczyszczająco. No i dużo wody. Pozdrawiam.
 
Do góry