reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaparcia w ciąży

Dołączył(a)
30 Październik 2018
Postów
10
Hej dziewczyny,
jestem w 27 tygodniu ciąży i pojawiły mi się zaparcia, czytałam że zaparcia w ciąży prowadzą do hemoroidów. Chciałabym tego uniknąć.
Jakie macie sprawdzone metody na zaparcia?
 
reklama
W pierwszej ciąży piłam po dwa jogurty pitne dziennie oraz sporo mleka i pomagało, teraz w drugiej jem sporo tłuszczu - tłuste rosołki, smalec do większości potraw i również pomaga. Zależy co lubisz jeść. :)
 
Mnie zazwyczaj pomagała duża ilość owoców i warzyw i suszone śliwki. Jednak nie raz i mimo tego miałam zaparcia to brałam syrop lactulosum.
 
Mi póki co pomagają owoce, najbardziej kiwi i truskawki. I do tego codziennie jogurt naturalny.
 
Hej dziewczyny,
jestem w 27 tygodniu ciąży i pojawiły mi się zaparcia, czytałam że zaparcia w ciąży prowadzą do hemoroidów. Chciałabym tego uniknąć.
Jakie macie sprawdzone metody na zaparcia?
W pierwszej ciąży razowe pieczywo i Activia pomagaly. W drugiej poszła w ruch laktuloza syrop codziennie piłam i super pomógł. Niestety hemoroidy po drugiej ciąży zostały.
 
Mialam problem calutka ciaze. Okropne zaparcia, na ktore NIC nie pomoglo.
Przeszlo... dzien po porodzie.
Dorobilam sie hemoroidow oczywiscie...
 
Mnie męczą okropne zaparcia. Nic nie pomaga, chyba kupię ten syrop o którym piszą dziewczyny :/
 
reklama
Mnie męczą okropne zaparcia. Nic nie pomaga, chyba kupię ten syrop o którym piszą dziewczyny :/
Tez tak myślałam, ze mi to już nic nie pomoże. Zaczęłam jeść bardzo dużo błonnika- ciemny chleb z otrębami i siemieniem lnianym, jeden posiłek składający się z samych warzyw (pomidor, zielony ogórek, oliwki zielone, awokado) + jajko na twardo, jako przekąska opierdzielam pol paczki suszonych śliwek, obiad jem normalny na co tam mam ochotę, a na kolacje znów cos z tym okropnym chlebkiem lub np kukurydza. I to wszystko zapijam przez cały dzień ok 3-4 litrami wody. Co prawda małe hemoroidy się pojawiły przez zaparcia od samego początku, ale teraz jest o niebo lepiej! Codziennie i bez bólu! A i oczywiście czekoladę tez podjadam i póki co jest baaardzo dobrze!
 
Do góry