reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapinacie pasy w samochodzie??

lil kate

Mama lutowa'07 Fan(ka)
Dołączył(a)
18 Lipiec 2006
Postów
2 225
Miasto
łódź
pytam, bo mam z tym niemaly problem. Ja jestem wielka zwolenniczka pasow,zapinam je zawsze nawet jak jade na drugi koniec osiedla do marketu.

a moj maz, moj brat i jeszcze kilka "zyczliwych" twierdzi ze pasy to ogromne ryzyko dla dziecka, szczegolnie w ciazy zaawansowanej:baffled:

czy znacie zdanie jakiegos eksperta na ten temat??
 
reklama
hej zaglądam z marcówek 2007
no właśnie ja też słyszałam od znajomych by nie zapinać ale w tv mówili żeby zapinać i tą dolną cześć pasa mieć nisko pod brzychem jakoś w pasie czuje się pewnie i gdyby był wypadek wolałabym nie wypaść przez przednią szybę:no:
 
ja ogladalam program na ten temat gdzie lekarz sie wypowiadal ze jednak lepiej zapinac pasy :tak:
a ja to roznie raz zapinam raz nie ale moi znajomi uwazaja ze nie powinnam zapinacg:no:
xlkhzxafsdxxxxggfxcCccCccc a to likla slow od mojego synka ktora bardzo tez chcial cos napisac moj maly komputerowiec to po tacie:tak:
 
Jasne że lepiej zapinać! W razie wypadku jak polecisz przez szybę to nie tylko dla dziecka ale i dla nas może się to nieciekawie skończyć :no:
Ja zapinam normalnie tylko dolny pas daję jak najniżej i często go jeszcze rękami podtrzymuję żeby był już na samym spojeniu a nie na brzuszku.

Opinie ekspertów? Hmm... może to? -->Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o ciąży jest w postatnim podpunkcie MITY i FAKTY
 
Ja kiedyś czytałam na ten temat w jakiejś gazetce(już nie pamietam jakiej)bo też wielu życzliwych mówiło,że nie powinnam zapinać pasów...
Podobno przeprowadzano juz kilkakrotnie badania statystyczne na ten temat...i co ważne.....Kobiety, które uczestniczyły w wypadku w ciązy( nie ważnej jakiej:czy zaawansowaniej czy nie)i miały zapiete pasy odniosły znacznie mniejsze obrażenia i ich maleństwa w brzuszku także!!!!!!:tak:co moze wydawać sie mniej prawdopodobne!!!!
Natomiast kobiety, które nie zapięły pasów same w wielu przypadkach tarciły zycie nie dajac tym samym szans malenstwu!!!!!!
Ja zapinam pasy cały czas, starając się dolna część pasa kłąść pod brzuszkiem, na biodrach - tak zalecaja specjaliści- a górna częśc nad brzuszkiem......Ale dziewczyny same zdecydujecie jak wolicie......:tak:
 
To sie ciesze bardzo ze takie zgodne jestemy.:tak: i dobrze ze was o to zapytalam bo jescze pod naciskiem moglabym zwatpic i wtedy nie dajboze cos by sie moglo stac:baffled:
 
Dołączam się do większości, rozmawiałam też z moją ginką - zawsze i wyłącznie zapinać!!!!! Lepiej dziecko trochę przygnieść niż polecieć na deskę rozdzielczą czy przez szybę.
Lekarka mówiła, że nie zetknęła się osobiście z dzieckiem uszkodzonym przez pasy, a widziała kilkoro uratowanych. Tylko zapinać jak się da najniżej.
 
Ja tez zawsze zapinam,bo gdzies slyszalam opinie lekarza,ze lepiej dziecko troche scisnac niz wyleciec przez szybe...
 
reklama
Ja obowiązkowo zapinam, jednak przyznam, że nie opuszczam dolnego pasa pod brzuszek, kiedyś próbowałam - było mi nie wygodnie i za chwilę pas sam przesunął się na górę.
 
Do góry