reklama

Zapinacie pasy w samochodzie??

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2007' rozpoczęty przez lil kate, 7 Grudzień 2006.

1. lil kate

lil kate Mama lutowa'07 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    pytam, bo mam z tym niemaly problem. Ja jestem wielka zwolenniczka pasow,zapinam je zawsze nawet jak jade na drugi koniec osiedla do marketu.

a moj maz, moj brat i jeszcze kilka "zyczliwych" twierdzi ze pasy to ogromne ryzyko dla dziecka, szczegolnie w ciazy zaawansowanej:baffled:

czy znacie zdanie jakiegos eksperta na ten temat??

2. Lajla83

Lajla83 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej zaglądam z marcówek 2007
    no właśnie ja też słyszałam od znajomych by nie zapinać ale w tv mówili żeby zapinać i tą dolną cześć pasa mieć nisko pod brzychem jakoś w pasie czuje się pewnie i gdyby był wypadek wolałabym nie wypaść przez przednią szybę:no:

3. reklama
  4. madzia24

madzia24 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja ogladalam program na ten temat gdzie lekarz sie wypowiadal ze jednak lepiej zapinac pasy :tak:
    a ja to roznie raz zapinam raz nie ale moi znajomi uwazaja ze nie powinnam zapinacg:no:
    xlkhzxafsdxxxxggfxcCccCccc a to likla slow od mojego synka ktora bardzo tez chcial cos napisac moj maly komputerowiec to po tacie:tak:

5. Joasiek

Joasiek Mamy lutowe'07 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Jasne że lepiej zapinać! W razie wypadku jak polecisz przez szybę to nie tylko dla dziecka ale i dla nas może się to nieciekawie skończyć :no:
    Ja zapinam normalnie tylko dolny pas daję jak najniżej i często go jeszcze rękami podtrzymuję żeby był już na samym spojeniu a nie na brzuszku.

Opinie ekspertów? Hmm... może to? -->Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o ciąży jest w postatnim podpunkcie MITY i FAKTY

6. mysia23

mysia23 mama dwójeczki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja kiedyś czytałam na ten temat w jakiejś gazetce(już nie pamietam jakiej)bo też wielu życzliwych mówiło,że nie powinnam zapinać pasów...
    Podobno przeprowadzano juz kilkakrotnie badania statystyczne na ten temat...i co ważne.....Kobiety, które uczestniczyły w wypadku w ciązy( nie ważnej jakiej:czy zaawansowaniej czy nie)i miały zapiete pasy odniosły znacznie mniejsze obrażenia i ich maleństwa w brzuszku także!!!!!!:tak:co moze wydawać sie mniej prawdopodobne!!!!
    Natomiast kobiety, które nie zapięły pasów same w wielu przypadkach tarciły zycie nie dajac tym samym szans malenstwu!!!!!!
    Ja zapinam pasy cały czas, starając się dolna część pasa kłąść pod brzuszkiem, na biodrach - tak zalecaja specjaliści- a górna częśc nad brzuszkiem......Ale dziewczyny same zdecydujecie jak wolicie......:tak:

7. Miśka 5

Miśka 5 Mamy lutowe'07

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zawsze zapinam pasy:tak:

8. lil kate

lil kate Mama lutowa'07 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    To sie ciesze bardzo ze takie zgodne jestemy.:tak: i dobrze ze was o to zapytalam bo jescze pod naciskiem moglabym zwatpic i wtedy nie dajboze cos by sie moglo stac:baffled:

9. ol

ol Mamy lutowe'07 Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dołączam się do większości, rozmawiałam też z moją ginką - zawsze i wyłącznie zapinać!!!!! Lepiej dziecko trochę przygnieść niż polecieć na deskę rozdzielczą czy przez szybę.
    Lekarka mówiła, że nie zetknęła się osobiście z dzieckiem uszkodzonym przez pasy, a widziała kilkoro uratowanych. Tylko zapinać jak się da najniżej.

10. reklama
  11. Tycia

Tycia Mamy lutowe'07 Entuzjast(k)a

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja tez zawsze zapinam,bo gdzies slyszalam opinie lekarza,ze lepiej dziecko troche scisnac niz wyleciec przez szybe...

12. Kasiad

Kasiad Mamy lutowe'07 Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja obowiązkowo zapinam, jednak przyznam, że nie opuszczam dolnego pasa pod brzuszek, kiedyś próbowałam - było mi nie wygodnie i za chwilę pas sam przesunął się na górę.

Poleć forum