reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasiłek macierzyński a aneks do umowy

Alutka17

najszczęśliwsza mama
Dołączył(a)
13 Czerwiec 2008
Postów
3 027
Miasto
Gorzów
witam

mam wątpliwości co do przeliczania mojego zasiłku macierzyńskiego i w zwiazku z tym proszę o pomoc:

na L4 w ciązy byłam od stycznia do 5 maja 2010roku. jako kwote bazową do kwietnia miałam policzoną stawkę 135,35 dziennie jako średnią z 12 miesięcy łącznie z premiami uznaniowymi i premią roczną wypłacaną w grudniu.
w kwietniu będąc w pracy podpisałam aneks do umowy mówiący o likwidacji owej premii grudniowej, w zamian co miesiąc jest wypłacana premia stała.
w miesiącu maju i zasiłek chorobowy i zasiłek macierzyński mam policzony z kwotą dzienną 119.13, zwróciłam się z zapytaniem o powód obniżenia zasiłków i otrzymałam informację że podpisałam aneks więc mój zasiłek został przeliczony jeszcze raz bez tej premii rocznej.
stąd moje pytanie czy takie przeliczenie jest zgodne z prawem, czy w takiej sytuacji powinny być przeliczone zarobki z ostatnich 12 miesięcy licząc od kwietnia 2010 (co by tez bylo dla mnie korzystne)?, a co ze stałą premią? poniewaz teraz nie mam liczonej starej premii ani nowej

mam nadzieje że przedstawiłam moją sytuację jasno, jeśli nie to poproszę o pytania
z góry dziękuję za pomoc
 
reklama
Do góry