reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek pielęgnacyjny dla alergika

Lusia62

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Październik 2019
Postów
385
Czy jest na prawdę coś takiego?
Znajomastwierdzila, że mogę się o niego ubiegać 🤔
5 letni syn jest alergikiem, od jutra będzie miał lek na odczulanie, miesięczny koszt to 400 zł. Czy mogę się ubiegać?
 
reklama
Odpowiedz jest już podana...syn musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności. Z tego co wiem to chyba tylko lekarz może takie wystawić. My się z tym możemy zgadzać lub nie ale jeśli takie są procedury to cudów nie ma.
 
reklama
Nie ma sprawy.
Niestety alergie to jak dla mnie taka trochę „szara strefa”. Niby życie z nimi jest możliwe ale strasznie utrudnione.
Nie ukrywajmy, są przypadki cięższych niepełnosprawności. Ale jak się porówna ciężka postać alergii do osoby zdrowej to już jest inny poziom.
I tak złe i tak niedobrze.
 
Żeby dostać orzeczenie o niepełnosprawności dla dziecka trzeba mieć zaświadczenie od lekarza i wypełnić wniosek (nam wystawia neurolog, bo to jest "główny" lekarz mojego syna).
Samo orzeczenie o niepełnosprawności nie jest graniczące z cudem, raczej łatwo komisje je przyznają, gorzej jest w kwestii dodatkowych pieniędzy dla rodzica z tytułu świadczenia pielęgnacyjnego - znam przypadki, gdzie komisja uznała, że leżące dziecko w stanie wegetatywnym nie potrzebuje całodobowej opieki rodzica...
 
reklama
Do góry