reklama

Zbyt częste oddawanie moczu.

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez młoda mamka, 20 Kwiecień 2009.

1. młoda mamka

młoda mamka Fanka BB :)

Od pewnego czasu wydaje mi się ,że coś jest nie tak z moim pęcherzem, ponieważ w nocy wstaję 3 razy by zrobić siku a w dzień dochodzi nawet do 10 razy.
    Czy nie uważacie że coś jest nie tak?

2. Monikaaa62

Monikaaa62 Zaangażowana w BB

wiesz..ja wstaje w nocy ok 4-5 razy a w dzien to nawet nie licze ile razy chodze do lazienki...oddac mocz. stosowałam drogie leki ktore przepisał mi ginekolog i nic nie pomaga. dopoki Cie nic nie boli przy oddawaniu moczu, moim zdaniem jest ok.
    a dodatkowo mozesz pic sok z żurawiny,napewno nie zaszkodzi.

3. reklama
  4. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

generalnie"sika się tyle co się wypije"wiec jeśli popijasz przed snem może dlatego tak często wstajesz!kurcze trudno powiedzieć,bo faktycznie jeśli nic innego się nie dzieje:eek:!!częste oddawanie moczu w nocy nie jest normalne-chyba ,ze jesteś:happy: w ciąży!poobserwuj się i jak coś to do lekarza,może być różnie np.problemy z nerkami,z pęcherzem.Absolutnie nie chcę Cie straszyć!!!

5. młoda mamka

nie , nie strasz mnie bo ...a czy któraś z Was spotkała sie z czymś takim jak pęcherz nadreaktywny??

6. BlueBay

BlueBay Fanka BB :)

Nie słyszałam o pęcherzu nadreaktywnym, ale niedawno założyłam wątek o zapaleniu pęcherza, z którym dość długo walczyłam. Mnie pomogły duże ilości wypijanej wody i kapsułki żurawinowe prouro.
    No i najlepiej zrób sobie badania moczu, zobaczysz co wyjdzie (leukocyty itd).

7. młoda mamka

A po jakim czasie będę miała wyniki???, możesz przesłać mi tez link na swój wątek???

8. młoda mamka

[FONT=&quot]A co do pęcherza to wyczytałam:
    Pęcherzem nadreaktywnym (OAB, ang. overactive bladder, łac. vesica hyperreflectorica, też:
    hyperreflexia detrusoris – nadreaktywność wypieracza) określa się taki stan, w którym
    występują poniższe objawy:

* częstomocz – wielokrotne oddawanie niewielkich ilości moczu, spowodowane bolesnymi
    parciami, wywołanymi patologicznymi skurczami pęcherza podczas jego wypełniania,

* parcia naglące – nagła, niepohamowana potrzeba oddania moczu, spowodowana nieprawidłowymi
    skurczami pęcherza, pojawiającymi się w trakcie jego wypełniania,

* nietrzymanie moczu z parcia – mimowolny, niedający się powstrzymać wyciek moczu,
    spowodowany parciami naglącymi,
    przy braku innych chorób, które uzasadniałyby te dolegliwości. Objawy występują łącznie lub osobno.
    Nadreaktywność pęcherza często wiąże się z zaburzeniami ze strony jelita grubego (np. zaparcia)
    i zaburzeniami seksualnymi.
    Może się komuś również przyda?!![/FONT]

9. młoda mamka

Nie tylko problemy z pęcherzem opierają się na jego zapaleniu :(

10. reklama
  11. mamaczarusia

mamaczarusia Fanka BB :)

Ja tak czesto latalam jak bylam w pierszych dniach ciazy:tak:

12. elizabeth29

elizabeth29 Gość

Ja siusiam na okrągło i mój lekarz mówi, że to przejdzie....jak urodzę :-D

Ale zainteresowała mnie zależność tego siusiania bądź też pęcherza w ogóle z leukocytami, o których pisze BlueBaby, ja mam podwyższone leukocyty, stosuję tabletki lactovaginal i robię płukanki z tantum verde - mój lekarz stwierdził że mam lekką infekcję pochwy (upławy) i to może być powód podwyższonych leukocytów. Jednak nie wiązał tego z pęcherzem...czy wiecie coś na ten temat aby to miało jakiś związek??:sorry:

Poleć forum