reklama

Zbyt częste oddawanie moczu.

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez młoda mamka, 20 Kwiecień 2009.

1. młoda mamka

młoda mamka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Od pewnego czasu wydaje mi się ,że coś jest nie tak z moim pęcherzem, ponieważ w nocy wstaję 3 razy by zrobić siku a w dzień dochodzi nawet do 10 razy.
    Czy nie uważacie że coś jest nie tak?

2. Monikaaa62

Monikaaa62 Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wiesz..ja wstaje w nocy ok 4-5 razy a w dzien to nawet nie licze ile razy chodze do lazienki...oddac mocz. stosowałam drogie leki ktore przepisał mi ginekolog i nic nie pomaga. dopoki Cie nic nie boli przy oddawaniu moczu, moim zdaniem jest ok.
    a dodatkowo mozesz pic sok z żurawiny,napewno nie zaszkodzi.

3. reklama
  4. atfk

atfk MAMA DO KWADRATU

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    generalnie"sika się tyle co się wypije"wiec jeśli popijasz przed snem może dlatego tak często wstajesz!kurcze trudno powiedzieć,bo faktycznie jeśli nic innego się nie dzieje:eek:!!częste oddawanie moczu w nocy nie jest normalne-chyba ,ze jesteś:happy: w ciąży!poobserwuj się i jak coś to do lekarza,może być różnie np.problemy z nerkami,z pęcherzem.Absolutnie nie chcę Cie straszyć!!!

5. młoda mamka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    nie , nie strasz mnie bo ...a czy któraś z Was spotkała sie z czymś takim jak pęcherz nadreaktywny??

6. BlueBay

BlueBay Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie słyszałam o pęcherzu nadreaktywnym, ale niedawno założyłam wątek o zapaleniu pęcherza, z którym dość długo walczyłam. Mnie pomogły duże ilości wypijanej wody i kapsułki żurawinowe prouro.
    No i najlepiej zrób sobie badania moczu, zobaczysz co wyjdzie (leukocyty itd).

7. młoda mamka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A po jakim czasie będę miała wyniki???, możesz przesłać mi tez link na swój wątek???

8. młoda mamka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    [FONT=&quot]A co do pęcherza to wyczytałam:
    Pęcherzem nadreaktywnym (OAB, ang. overactive bladder, łac. vesica hyperreflectorica, też:
    hyperreflexia detrusoris – nadreaktywność wypieracza) określa się taki stan, w którym
    występują poniższe objawy:

* częstomocz – wielokrotne oddawanie niewielkich ilości moczu, spowodowane bolesnymi
    parciami, wywołanymi patologicznymi skurczami pęcherza podczas jego wypełniania,

* parcia naglące – nagła, niepohamowana potrzeba oddania moczu, spowodowana nieprawidłowymi
    skurczami pęcherza, pojawiającymi się w trakcie jego wypełniania,

* nietrzymanie moczu z parcia – mimowolny, niedający się powstrzymać wyciek moczu,
    spowodowany parciami naglącymi,
    przy braku innych chorób, które uzasadniałyby te dolegliwości. Objawy występują łącznie lub osobno.
    Nadreaktywność pęcherza często wiąże się z zaburzeniami ze strony jelita grubego (np. zaparcia)
    i zaburzeniami seksualnymi.
    Może się komuś również przyda?!![/FONT]

9. młoda mamka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Nie tylko problemy z pęcherzem opierają się na jego zapaleniu :(

10. reklama
  11. mamaczarusia

mamaczarusia Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja tak czesto latalam jak bylam w pierszych dniach ciazy:tak:

12. elizabeth29

elizabeth29 Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja siusiam na okrągło i mój lekarz mówi, że to przejdzie....jak urodzę :-D

Ale zainteresowała mnie zależność tego siusiania bądź też pęcherza w ogóle z leukocytami, o których pisze BlueBaby, ja mam podwyższone leukocyty, stosuję tabletki lactovaginal i robię płukanki z tantum verde - mój lekarz stwierdził że mam lekką infekcję pochwy (upławy) i to może być powód podwyższonych leukocytów. Jednak nie wiązał tego z pęcherzem...czy wiecie coś na ten temat aby to miało jakiś związek??:sorry:

Poleć forum