reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt wczesne ząbkowanie

bobas2020

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
17 Luty 2020
Postów
112
Witam . Dziś byliśmy z małym u lekarza i okazalo się ze mały zaczął ząbkować. Malutki skończy 11.12 2 miesiące ..jestem zdziwiona ze to już ..
 
reklama
Rozwiązanie
A czy są jakieś objawy jeśli dziecko ma nietolerancję witaminy D3? Skąd taka diagnoza?
Tak, córce i jednej i drugiej za szybko zarasta ciemię, które już przy porodach było bardzo małe. Robi się wtedy badania gospodarki wapniowo-fosforanowej. Jeśli wychodzi, że wapnia jest za dużo to jest to tzw.hiperkalcemia. A to Wit.D metabolizuje wapń. Odstawia się wtedy nabiał, witaminę D, nie wolno za bardzo przebywać na słońcu. Po każdym posiłku dziecko "płucze" się przegotowaną wodą, żeby nie dopuścić do zalegania wapnia w nerkach. Objawami poza zbyt szybkim kostnieniem są m.in. pocenie się rączek, główki, drżenie brody. Moja córka od urodzenia do dziś a ma 6.5 roku nie przyjmuje Wit.D. Druga córka - 3 m-ce- jest po 1 badaniach, które...
Szwagierka też była z dzieckiem u lekarza bo "zaczal ząbkować" jak miał 2 miesiące. Teraz ma 9 miesięcy i dalej żadnego zęba... Slinienie się i opuchnięte dziaselka zaczynają się u wielu dzieci w wieku 3-4 miesięcy, ale dwa to też nie coś bardzo dziwnego :)
 
A wiecie, że zdarza się, że dziecko urodzi się już z jakimś ząbkiem na wierzchu?
Tu nie ma co się dziwić. Ale dopóki nie wyszedł, to można tylko gdybać kiedy się wybije.
 
A wiecie, że zdarza się, że dziecko urodzi się już z jakimś ząbkiem na wierzchu?
Tu nie ma co się dziwić. Ale dopóki nie wyszedł, to można tylko gdybać kiedy się wybije.
Dokładnie, to się naprawdę zdarza. Dzieci szybko mogą zacząć odczuwać dolegliwości związane z ząbkowaniem, ale ząbek wcale nie musi się pokazać równie wcześnie. Czasami trwa to miesiącami.
 
Witam . Dziś byliśmy z małym u lekarza i okazalo się ze mały zaczął ząbkować. Malutki skończy 11.12 2 miesiące ..jestem zdziwiona ze to już ..
Spokojnie. Moja pierwsza córka w wieku 13tygodni miała 4 ząbki. Przeszła je dość fajnie, następne też miała szybko bo na roczek miała pełna buźkę ząbków. ;)

Druga idzie wolniej, ma 16 miesięcy i dopiero teraz powychodziły 4 ;)
 
reklama
reklama
Witam . Dziś byliśmy z małym u lekarza i okazalo się ze mały zaczął ząbkować. Malutki skończy 11.12 2 miesiące ..jestem zdziwiona ze to już ..
U nas wczesne ząbki (niecałe 4 m-ce) były związane ze zbyt wysokim poziomem wapnia i fosforu we krwi (a co za tym idzie nietolerancją Wit.D3). Ale to mówimy o zębach przebitych, nie takich, które idą. W parze do zębów córka urodziła się z bardzo małym ciemnieniem przednim, które ok 5 mca zarosło.
 
Do góry