reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

reklama
Kilolku dziedzi to było ogólne badanie kału. Byłam wczoraj z wynikami u pediatry i wszystko ok ufff z kupą bo wyniki TSH-tarczycy do powtorki, tylko że teraz już muszę zrobić prywatnie bo NFZ robi tylko ogolne badanie krwi na tarczyce. Na szczescie otworzyli u nas prywatny punkt pobrać invicty i bardzo się z tego cieszę, Przy okazji może zbadam mu grupę krwi i sobie hormony.
Dziunka biedna Aśka:-:)-:)-(, ale się jej przytrafiło. JAK mogę Ci doradzić to daj xyzal dwa razy dziennie przez dwa dni po 2.5ml/2ml . Chyba że masz jeszcze jakis inny lek na alergie np. Aerius i rano jeden a drugi wieczorem.
Daj znać co z nią
 
Hej laski. Troche sie denerwuje wiec opisze problema moze cuś pomożecie.
A więc od czwartku 12 lipca Marcel dostał kataru i stanu podgorączkowego nigdy nie przekraczającego 37,5 kresek. Więc hmmm jak ja to mówie ani zdrowy ani chory. Samo nie przechodziło ani też się nie rozwijało, poszłam do lekarza we wtorek 17-stego. Mały dostaje Bactrim ponieważ ogólnie jest osłuchowo i oględzinowo zdrowy ale stan podgorączkowy jest więc jakis mały stan zapalny jest - tak powiedział doktor. Mamy go brać 5 dni. Dzisiaj jest 3 dzień i żadnej poprawy. Denerwuje mnie to bo tak jak pisze ani nie jest zdrowy ani nie jest chory. Zdarza nam sie to pierwszy raz. Rok temu miał pierwszą w życiu angine ale wiadomo co i jak - leczenie trwało 5 dni a teraz sie ciągnie i ciągnie. Jak nic sie nie ruszy to we wtorek znów pójde może poda coś mocniejszego :crazy:. Nie wiem czy mogłabym Marcela wspomóc jeszcze jakimś domowym sposobem zwłaszcza jak nie wiadomo co go tam męczy...... :wściekła/y:
 
Wiesz co powiem ci że chyba ten twoj lekarz jest do kitu jak na taka temp daje antybiotyk i nie wie sam wlasciwie po co go daje, zeby chociaz jakas poprawa była. ja myśle że musisz zrobic szybko badanie moczu i moze krwi. Mysle że branie nastepnego antybiotku bez diagnozy to nie jest za dobry pomysl.
Dużo zdrówka dla Was - moze masz mozliwosc pojsc do innego lekarza?
 
Oj laski żebym ja wiedziała co to, to byłoby super. Ale przy pomocy wujka google i obserwacji marcela stawiam na alergię, gdyż tak jak pisałam goraczka nie przekracza 37,5 kresek i jest nieregularna. Po południu jest a wieczorami kiedy juz jestesmy w domu potrafi jej nie być. Do tego młody ma katar i skarży sie na swędzący nos - a dzisiaj to juz wybitnie przy nim grzebał ;/... a że teraz mamy najwiekszy okres pylenia grzybków to mam punkt zaczepienia.

Tu potwierdzam moją teze, w opisie czytam jakby przykład zdjęty z młodego:
Objawy uczulenia na pyłki często przypominają zwykłe przeziębienie. Malec może mieć katar, kaszel, niewielką gorączkę. Często z oczu ciekną mu łzy, boli go gardło. Skąd jednak wiadomo, że to alergia, a nie przeziębienie?
Na pierwszy rzut oka trudno to odróżnić. W przypadku uczulenia raczej nie pojawi się jednak gorączka. Maluch co najwyżej może mieć lekki stan podgorączkowy (do 37,5ŻC). Charakterystyczne dla alergii jest też to, że objawy pojawiają się nagle, np. po wyjściu na spacer, zabawie w pobliżu kwitnącej łąki. W domu malec czuje się raczej lepiej niż na dworze. Alergię można podejrzewać również, jeśli charakterystyczne objawy powtarzają się co rok, mniej więcej o tej samej porze.

Nie wiem czy teraz sie dostane do naszej alergolog - nawet tel nie odbiera ;/ moze wyjechala albo cuś. Najwyzej pojde w poniedziałek do naszej przychodni by dali jakas recepte, poradzili coś pod tym kątem. Jeśli objawy by ustąpił po np lekarz anty alergicznych to przyczyna znana, a jak sie dorwe do alergolog to bedziemy temata zgłębiać dalej.
 
reklama
Witaj mamusiu z Marcelem-ja bym doradzała jednak lekarza rodzinnego i zasugerować mu diagnozę- tylko de:wściekła/y:likatnie by nie zaszkodzić.
Alergolog- niby dobra sprawa ale badań alergologicznych i tak nie zrobi.. ponieważ Marcel musi najpierw skończyć 3-lata.Pozdrawiam.
 
Do góry