reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Czy pomo偶esz Iwonie nadal by膰 mam膮? Zr贸b, co mo偶esz! Tu nie ma czasu, tu trzeba dzia艂a膰. Zobacz
reklama

Zdrowie ,problemy ze st臋kaniem i napinaniem si臋 dziecka

aniela0707

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
21 Sierpie艅 2021
Post贸w
64
Witam 馃槈 Mam pewien problem .Niedawno urodzi艂am swoje pierwsze dziecko, wi臋c kompletnie nie jestem do艣wiadczona je艣li chodzi o macierzy艅stwo .Moja c贸reczka bardzo dziwnie si臋 zachowuje i troch臋 mnie to niepokoi .Ot贸偶 problem polega na tym, 偶e ona ci膮gle st臋ka, napina si臋 jakby chcia艂a zrobi膰 kupk臋 i wygina bardzo g艂ow臋 do ty艂u .Nie p艂acze ale pop艂akuje ,gdy robi to mocniej .Nie mam poj臋cia od czego to mo偶e by膰 .Konsultowa艂am to z po艂o偶n膮 i te偶 si臋 zdziwi艂a ,bo ona robi to w艂a艣ciwie bez przerwy i odnosz臋 wra偶enie 偶e nie mo偶e przez to spa膰, 鈥瀟o co艣鈥 budzi j膮 ze snu .Mam pewien pomys艂 ,偶e mo偶e to by膰 od kropel na kolki Delicol ,poniewa偶 dop贸ki nie dawa艂am jej tych kropel by艂a zupe艂nie spokojna .Krople poleci艂a mi po艂o偶na i mowi艂a podawa膰 3 razy dziennie aby unikn膮膰 w przysz艂o艣ci kolek .Doradzi艂a mi aby zwi臋kszy膰 dawk臋 ,ale wydaje mi si臋 ,偶e po zwi臋kszeniu dawki jeszcze bardziej tak robi 鈥 my艣la艂am te偶 mo偶e o napi臋ciu mi臋艣niowym 鈥le wszystkie badania dopiero przed nami .Boj臋 si臋 ,poniewa偶 kompletnie nie wiem co jej dolega a ma tak od paru tygodni .Kazdy m贸wi ,偶e niekt贸re dzieci tak maj膮 ale ja uwa偶am,偶e ona si臋 tym strasznie m臋czy .Po艂o偶na doradzi艂a 偶e je艣li po zwi臋kszeniu dawki si臋 jej nie poprawi to powinnam wtedy p贸j艣膰 do lekarza ,tyle 偶e z tego co czyta艂am to delicol dzia艂a stopniowo ale tez nie chc臋 d艂ugo zwleka膰 ,bo boje si臋 te偶 偶e jeszcze bardziej jej to zaszkodzi .By膰 mo偶e kt贸ra艣 z was mia艂a do艣wiadczenia z czym艣 takim lub podawa艂a swojemu dziecku delicol i mog艂aby co艣 powiedzie膰 na ten temat czy to mo偶e by膰 od tych kropli . Jako taki krople powinny pom贸c ale ja czuj臋 jakby jej szkodzi艂y ,nie wiem te偶 z czym w艂a艣ciwie uda膰 si臋 do lekarza poniewa偶 dziecko nie p艂acze przy tym ,wyproznia si臋 normalnie i mam m臋tlik w g艂owie 馃え馃槥

reklama
Po co dawa膰 krople na kolki je偶eli dziecko ich nie.ma ? To tak jakby艣 bra艂a apap 偶eby w razie czego ci臋 g艂owa nie bola艂a. Je偶eli po kroplach dziecko gorzej si臋 czuje to je jak najszybciej odstaw. W 偶yciu niczego nie stosowa艂am u dziecka i nigdy nie mia艂 kolek, raz czy dwa poda艂am mu Espumisan jak mia艂 twardy brzuszek i p艂aka艂.

Po co dawa膰 krople na kolki je偶eli dziecko ich nie.ma ? To tak jakby艣 bra艂a apap 偶eby w razie czego ci臋 g艂owa nie bola艂a. Je偶eli po kroplach dziecko gorzej si臋 czuje to je jak najszybciej odstaw. W 偶yciu niczego nie stosowa艂am u dziecka i nigdy nie mia艂 kolek, raz czy dwa poda艂am mu Espumisan jak mia艂 twardy brzuszek i p艂aka艂.
Mia艂am takie zalecenie od po艂o偶nej , wiec zacz臋艂am podawa膰 .Chodzi bardziej o to ,偶e w艂a艣nie nie wiem czy to po kroplach czy moze to by膰 napi臋cie mi臋艣niowe czy jednak jest to zupe艂nie normalne .Zdziwi艂am si臋 w艂a艣nie kiedy zaleca艂a mi je podawa膰 mimo ,偶e c贸reczka nie mia艂a kolek .

Mia艂am takie zalecenie od po艂o偶nej , wiec zacz臋艂am podawa膰 .Chodzi bardziej o to ,偶e w艂a艣nie nie wiem czy to po kroplach czy moze to by膰 napi臋cie mi臋艣niowe czy jednak jest to zupe艂nie normalne .Zdziwi艂am si臋 w艂a艣nie kiedy zaleca艂a mi je podawa膰 mimo ,偶e c贸reczka nie mia艂a kolek .
Co to za po艂o偶na, co zaleca pakowa膰 w dziecko leki bez wyra藕nej potrzeby? Nie pytaj nas, czy kt贸ra艣 tak mia艂a, tylko jak najpr臋dzej odstaw te krople. Po 1 niech organizm sam radzi sobie z dojrzewaniem uk艂adu pokarmowego, a po 2 tylko tak przekonasz si臋, czy krople maj膮 win臋 w zachowaniu c贸reczki.
Nigdy nie stosuj tego typu rzeczy na zapas, na wszelki wypadek. Mo偶esz zrobi膰 wi臋cej szkody ni偶 po偶ytku.

Polecam wizyt臋 u fizjoterapeuty, u nas takie objawy dawa艂o wzmo偶one napi臋cie. Ciagle st臋ka艂, wygina艂 si臋, odgina艂 g艂ow臋, nie spa艂 praktycznie przez to, bo ciagle si臋 wybudza艂, mi tez po艂o偶na zaleca艂a tysi膮c r贸偶nych kropli, ale dopiero po rehabilitacji si臋 uspokoi艂.

Polecam wizyt臋 u fizjoterapeuty, u nas takie objawy dawa艂o wzmo偶one napi臋cie. Ciagle st臋ka艂, wygina艂 si臋, odgina艂 g艂ow臋, nie spa艂 praktycznie przez to, bo ciagle si臋 wybudza艂, mi tez po艂o偶na zaleca艂a tysi膮c r贸偶nych kropli, ale dopiero po rehabilitacji si臋 uspokoi艂.
W艂a艣nie tego obawiam si臋 najbardziej .Jutro jedziemy do lekarza .Zobaczymy co powie .

reklama
Ale nic si臋 nie martw, napi臋cia u dzieci zdarzaj膮 si臋 cz臋sto. Pewnie dostaniecie skierowanie do fizjo, moze neurologa. U nas tak by艂o i juz jest o wiele lepiej. G艂owa do g贸ry.

Do g贸ry