reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zerkniecie na wyniki?

A co do tarczycy- robić usg? Wyszło lekko podwyższone anty tg i w sumie nie wiem czy w obrazie byłoby coś widać przy takim wyniku
Moim zdaniem warto, bo jest spora szansa, że masz stan zapalny, może jakieś guzki do biopsji (nie wystrasz się, to rutynowa procedura, około 30% kobiet ma guzki na tarczycy) i warto to sprawdzić przed ciążą. Tak jak dziewczyny piszą, ja też bym zrobiła 3 puntkową krzywą insulinową z krzywą cukrową. Ja mam IO, a w momencie diagnozowania insulinę na czczo miałam około 5. Wynik ponad 10 to już dla większości endokrynologów i ginekologów jasny sygnał, że jest IO. TSH masz ok, ale jeśli masz Hashimoto i jakaś mikro niedoczynność się zaczyna to będziesz trzymała rękę na pulsie po zajściu w ciążę, bo ono poszybuje raczej szybko do góry w takim przypadku (ja zaszłam w ciążę z TSH poniżej 1,5, a 2 dni po dacie spodziewanej miesiączki już było 2,8).
 
reklama
Do góry