reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zespół Downa a test Nifty

Dołączył(a)
29 Lipiec 2023
Postów
4
Cześć dziewczyny,
piszę z zapytaniem. Jak interpretować takie wyniki:
Pappa A - 0,72iU/l odpowiada 0,523 MoM
HCG wolna jedn beta 62,36IU/ l odpowiada 2,69 MoM
przezierność karku 1,5 mm
trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:64 ryzyko skorygowane 1: 29

Jakie jest prawdopodobieństwo Zespolu Downa u dziecka?
 
reklama
Cześć dziewczyny,
piszę z zapytaniem. Jak interpretować takie wyniki:
Pappa A - 0,72iU/l odpowiada 0,523 MoM
HCG wolna jedn beta 62,36IU/ l odpowiada 2,69 MoM
przezierność karku 1,5 mm
trisomia 21 ryzyko podstawowe 1:64 ryzyko skorygowane 1: 29

Jakie jest prawdopodobieństwo Zespolu Downa u dziecka?
1 na 29 dzieci z takimi samymi wynikami testu pappa będzie miało zespół downa, takie jest z tego prawdopodobieństwo.
 
Przy takim wyniku skorygowanym , napewno będziesz miała proponowana dalszą diagnostykę czyli amniopunkcje . Nie jest jeszcze to przesądzone może okazać się że maleństwo będzie zdrowe bo tak jak wyżej jest komentarz 1 dziecko na 29 ma prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby . :)
 
Dokładnie tak mi zaproponowali. Jednak ja nie wiem co robić, czy wykonać amnio czy test nifty?
Przy takim wyniku dla własnego spokoju wykonałabym amnio . Będziesz wiedziała na 100% ze dzieciątko genetycznie jest zdrowe .
Niestety Nifty nie daje nam takiej gwarancji …
Na instagramie jest profil "wyjątkowa.Hania " - dziewczynce w badaniu nifty wyszly bardzo małe ryzyka wad , po 2 badaniu prenatalnym rodzice zrobili amniopunkcję która niestety wykryła zespół edwardsa .

Jest tez tu cały wątek o amniopunkcji .
Warto tam zajrzeć .
Trzymam za Was kciuki ✊🏻
 
Dokładnie tak mi zaproponowali. Jednak ja nie wiem co robić, czy wykonać amnio czy test nifty?
z własnego doświadczenia proponuję ci amnio . Ja się zdecydowałam na biopsje ( bo było za wcześnie na amniopunkcje) jednak to badanie rozwieje wszelkie wątpliwości i będziesz mogła się nastawić psychicznie :) u nas akurat ryzyko podstawowe było 1:29 a skorygowane 1:4
 
reklama
Do góry