reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zielona kupka (zdjęcie)

Zosix

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
122
Uwaga będzie zdjęcie !

Hej . Mam 4 miesięczna córkę która karmie mlekiem sztucznym i od niedawna zaczęliśmy rozszerzać jej dietę o marchew , marchew z ziemniakiem i jabłko z bananem . Ogl małej wszystko smakuje i czuje się raczej dobrze . Ostatnio zauważyłam ze gdy mała dostanie jabłko z bananem jej kupka (co2-3dni ) jest zielona . Trochę mnie to nie pokoi i nie wiem czy muszę skontaktować się z położna ( mieszkam w Anglii a tu raczej nie ma pediatrów ) czy to coś normalnego przy rozszerzaniu diety . Dodam ze kupkach nie ma krwi ale wczoraj pojawiła się odrobina śluzu , co jej się zdarzało wcześniej i naprawdę nie jest go dużo .
 

Załączniki

  • 8FA818FB-2A37-40C9-9556-4E37F032103B.jpeg
    8FA818FB-2A37-40C9-9556-4E37F032103B.jpeg
    934,3 KB · Wyświetleń: 1 240
reklama
Dietę powinno się rozszerzać około 6 miesiąca życia. Dlaczego zaczęłaś tak szybko ? Rozumiem, że tak zadecydowałas, ale dziecko może nie jest jeszcze na to gotowe. Kupa ze śluzem nie jest normalna. Taki kolor nigdy u nas tez nie występował, chyba że po szpinaku, innych zielonych warzywach, albo przy ząbkowaniu.

Podawaj samo mleko przez jakiś czas i zobacz jak się zmieni sytuacja.
 
Dietę powinno się rozszerzać około 6 miesiąca życia. Dlaczego zaczęłaś tak szybko ? Rozumiem, że tak zadecydowałas, ale dziecko może nie jest jeszcze na to gotowe. Kupa ze śluzem nie jest normalna. Taki kolor nigdy u nas tez nie występował, chyba że po szpinaku, innych zielonych warzywach, albo przy ząbkowaniu.

Podawaj samo mleko przez jakiś czas i zobacz jak się zmieni sytuacja.
Zaczęliśmy rozszerzać dietę ponieważ z tego co słyszałam dzieci karmione mlekiem sztucznym mogą ją mieć rozszerzana od 4 miesiąca . Może racja , spróbuje dawać samo mleko i zobaczymy
 
Zaczęliśmy rozszerzać dietę ponieważ z tego co słyszałam dzieci karmione mlekiem sztucznym mogą ją mieć rozszerzana od 4 miesiąca . Może racja , spróbuje dawać samo mleko i zobaczymy
Karmiłam mm od urodzenia. Dietę zaczęłam rozszerzać przed 6 miesiącem (5,5) w porozumieniu z lekarzem ze względu na duże zaparcia.
 
Karmiłam mm od urodzenia. Dietę zaczęłam rozszerzać przed 6 miesiącem (5,5) w porozumieniu z lekarzem ze względu na duże zaparcia.
U nas nie ma zaparć ani nic w tym stylu . Zazwyczaj kupka jest co 2-3 dni bez żadnego problemu , bólu itd
 
Zielona kupka może świadczyć o alergii na któryś z owoców/warzyw. Najlepiej daj przez kilka dni mleczko tylko aż kupka wróci do normy i zacznij rozszerzanie od nowa ale pojedynczo. Najlepiej 4-5dni jedna rzecz i obserwuj czy po którymś produkcie wystąpi znów taka kupka.
@liczba rozszerzanie diety dla dzieci karmionych mm jest zalecane aby rozpocząć między 17 a 26 tyg życia więc jeśli maluszek wykazuje gotowość i zainteresowanie jedzeniem, nie ma dolegliwości że strony układu pokarmowego to rozszerzanie po 4mż jest jak najbardziej na miejscu i zależy od mamy kiedyś zechce zacząć wprowadzać dzidzie w świat "dorosłego" jedzenia. A pytania po co tak wcześnie zaczęłaś bo ja zaczęłam wtedy i wtedy są po prostu nie na miejscu.
 
Zielona kupka może świadczyć o alergii na któryś z owoców/warzyw. Najlepiej daj przez kilka dni mleczko tylko aż kupka wróci do normy i zacznij rozszerzanie od nowa ale pojedynczo. Najlepiej 4-5dni jedna rzecz i obserwuj czy po którymś produkcie wystąpi znów taka kupka.
@liczba rozszerzanie diety dla dzieci karmionych mm jest zalecane aby rozpocząć między 17 a 26 tyg życia więc jeśli maluszek wykazuje gotowość i zainteresowanie jedzeniem, nie ma dolegliwości że strony układu pokarmowego to rozszerzanie po 4mż jest jak najbardziej na miejscu i zależy od mamy kiedyś zechce zacząć wprowadzać dzidzie w świat "dorosłego" jedzenia. A pytania po co tak wcześnie zaczęłaś bo ja zaczęłam wtedy i wtedy są po prostu nie na miejscu.

WHO mówi, że rozszerzanie diety powinno się zacząć, kiedy dziecko ma pół roku i jest na to fizycznie gotowe. Podobnie zaleca ESPGHAN w wytycznych z 2017 roku (i to niezależnie od tego czy maluch jest karmiony piersią czy butelką). Ty cytujesz polski schemat żywienia, który trochę mija się z tym co wykazują badania.

Zapytałam, bo może lekarz proponował wcześniejsze rozszerzanie, tak jak było w moim przypadku.
czy na miejscu jest upominanie mnie jak mam się zwracać w mojej wypowiedzi ?

Skoro jest coś nie tak, trzeba zwolnic tempo. Tym bardziej jeśli dziecko ma jeszcze czas na jedzenie stałych pokarmow.
 
Ostatnia edycja:
WHO mówi, że rozszerzanie diety powinno się zacząć, kiedy dziecko ma pół roku i jest na to fizycznie gotowe. Podobnie zaleca ESPGHAN w wytycznych z 2017 roku (i to niezależnie od tego czy maluch jest karmiony piersią czy butelką). Ty cytujesz polski schemat żywienia, który trochę mija się z tym co wykazują badania.

Zapytałam, bo może lekarz proponował wcześniejsze rozszerzanie, tak jak było w moim przypadku.
czy na miejscu jest upominanie mnie jak mam się zwracać w mojej wypowiedzi ?

Skoro jest coś nie tak, trzeba zwolnic tempo. Tym bardziej jeśli dziecko ma jeszcze czas na jedzenie stałych pokarmow.
Ja jestem zdania, że WHO nie zna każdego dziecka tak dobrze jak zna je jego/jej mama i to mama najlepiej wie co dla jej maluszka jest najlepsze. Dobrze napisane, że WHO zaleca a nie nakazuje :) zgadzam się że zwolnieniem tempa i obserwacja jak najbardziej :)
 
reklama
Ja jestem zdania, że WHO nie zna każdego dziecka tak dobrze jak zna je jego/jej mama i to mama najlepiej wie co dla jej maluszka jest najlepsze. Dobrze napisane, że WHO zaleca a nie nakazuje :) zgadzam się że zwolnieniem tempa i obserwacja jak najbardziej :)
To już Twoja opinia. Ja nie jestem w stanie określić na oko jakie konsekwencje w przyszłości moglo dać u mojego dziecka zbyt szybkie przejście na posiłki stałe. Wolę naukę, która opiera się na wielu przypadkach i są wyciągnięte długoterminowe wnioski.

Ciężko jest też karmić takie wiotkie 4 miesięczne dziecko, a pomysłów o bujakach na leżąco nie brakuje. Nie zawsze to co wydaje nam się ok, takie właśnie jest.
 
Do góry