reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

źle naliczone macierzyńskie....również z 2007

Dołączył(a)
16 Lipiec 2007
Postów
14
Dziewczyny dowiedziałam się wczoraj, że weszła w czerwcu 2008 jakaś ustawa i że według niej miałyśmy źle naliczony macierzyński. Możemy teraz ubiegać się o wyrównanie, bo obowiązuje 3 lata wstecz.
Któraś wie coś więcej na ten temat????
 
reklama
Tak, wiemy coś więcej :-). To trochę nie tak. Chodzi tylko o osoby, które w umowie mają zapisaną premię miesięczną, taka regulaminową. Np że dostajesz 2000 wynagrodzenia + 5 % premii od tego.
W takim przypadku pracodawca podczas zwolnienia czy też urlopu macieżyńskiego płacił ci jedynie za przepracowane dni wynagrodzenie plus premiee (czyli w czasie macieżyńskiego premii nie dostawałaś). Jednak składki do ZUS są w takich przypadkach obliczane od całości - czyli od wynagrodzenia zasadniczego + premii. Tpo było niezgodne z konstytucją i jest wydany wyrok trybunału konstytucyjnego w tej sprawie. To właśnie wyrównują jeśli złoży sie pismo do pracodawcy
 
orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 24.06.2008 r. ogłoszone dnia 07.07.2008r. (Dz. U. Nr 119, poz. 771)
Tam jest wszystko wyjaśnione
 
Dzięki serdeczne!! znajoma czegoś się dowiedziała, ale nie dokładnie..... już wiem, ze to nie nauczycieli. Dziękuję za odpowiedź
 
mrozik - a co to oznacza: "Wynagrodzenie płatne w sposób i na warunkach przewidzianych w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia : 26 kwietnia 2005r(...) premie i dodatki na zasadach i warunkach zdodnych z aktualnie obowiązującycm regolaminem." to z umowy o pracę. Premię mam zależna od podstawy, tzn. jeżeli choruję, to premia jest mniejsza. Jest stała miesięczna, nie uznaniowa.
 
Antylopka - wychodzi na to że tobie przysługuje wyrównanie. A masz paski z wynagrodzeniem za ten okres? Tam jest napisane od jakiej sumy były składki płacone. Jak od sumy pensja + premia to znaczy że śmiało możesz pisać o wyrównanie. Jak chcesz to możesz mi podac maila na prv i ci przeslę wzór pisma i jakieś jeszcze inne dokumenty
 
Do góry