reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zmiana wynagrodzenia po urlopie macierzyńskim

Dołączył(a)
29 Grudzień 2010
Postów
2
Witam,

po urlopie macierzyńskim skorzystałam z art. 186kp i poprosiłam o zmniejszenie czasu pracy, pracuję teraz na 7/8 etetu. Wcześniej byłam na stanowisku przedstawiciela handlowego. Miałam wynagrodzenie zasadnicze, premię uzależnioną od wynikow sprzedażowych, oraz narzedzia pracy samochód, telefon. Teraz przeniesiono mnie, za moja zgodą, na stanowisko w dziale marketingu. Zastanawiam się jakie wynegocjować (nowe) wynagrodzenie. Wiem że kodeks pracy nie pozwala na niższe wynagrodzenie niż było przed urodzeniem dziecka. Ale nie wiem jak się mają do tego premia oraz inne gratyfikacje jak samochód itp. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Ania
 
reklama
Kodeks pracy mówi, że po macierzyńskim pracownica powinna zostać przyjęta na takie samo stanowisko i za takim samym wynagrodzeniem jakie miała przed macierzyńskim. Nie ma przeszkód, aby zmienić stanowisko i/lub płacę (także w dół) choćby parę dni później. Ciebie chroni fakt, że w ramach obniżonego etatu nie możesz być zwolniona, a tym samym nie może pracodawca wypowiedzieć Ci warunków pracy i płacy. Za porozumieniem stron możecie jednak ustalić dowolne warunki.

Co do dodatkowych elementów typu premia, samochód, to wszystko zależy od tego, czy miałaś je zagwarantowane w umowie o pracę (wtedy masz do nich prawo i pozbawić Cię można tylko za Twoją zgodą), czy też były one np. zapisane w regulaminie wynagradzania (wtedy wszystko zależy od tego, czy były przypisane tylko do stanowisk przedstawicieli handlowych - jeśli tak, to godząc się na zmianę stanowiska, jednocześnie zgodziłaś się na pozbawienie tych elementów wynagradzania).
 
Witam serdecznie,

dziękuję za odpowiedź. Odnośnie aneksowania umowy jeszcze pracuję na "starych" warunkach, papierowo nie zostało jeszcze nic zmienione, jestem tylko po rozmowie z Prezesem na której poinformowano mnie o zaistniałych zmianach.

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję.
Ania
 
Do góry