reklama

Zupki bez wywaru miesnego???

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Gośk@, 10 Sierpień 2008.

1. Gośk@

Gośk@ Zaciekawiona BB

Czy ktoras z mam wie dlaczego zupki nie gotuje sie na wywarze miesnym??
    Jakie to ma znaczenie na wywarze czy nie???
    Na kazdej zupce ze sloiczka jest napisane ze jest bez wywaru miesnego a ja dla mlodszej cory jak gotowalam zupki to tylko i wylacznie na jakims miesku ... Teraz oczywiscie tego nie robie drugie dziecko wychowuje juz inaczej... Tylko sama nie potrafie odpowiedziec jak ktos mi sie pyta dlaczego tak robie :p Bo co bo tak pisze na sloiczku ...

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

2. marmi

marmi Moja Majeczka :*

Nie robi się tak ponieważ wywar z mięsa jest mocnym alergenem. Niektórym dzieciom nie zaszkodzi zupka na wywarze bo po prostu nie są uczulone. Ale w dzisiejszych czasach, kiedy tyle dzieciaków jest alergikami, lepiej dmuchać na zimne i najpierw gotować mięsko oddzielnie :tak:
    Pozdrawiam :-)

3. reklama
  4. Agnes123

Agnes123 Mama Oliwki

Tak to prawda powinno się gotować zupki bez wywaru,mięsko oddzielnie.Ale tak sie robi dla maluszków.Po 9 mies. można gotować już zupki na wywarze-rozmawiałam na ten temat z pediatrą.Moja córeczka ma teraz 11mies i je zupki na wywarze z mięska i nic jej nie jest.I zupki bardziej jej smakują.Gdy dziecko jest starsze warto spróbować.

5. grzechotka

grzechotka Grudniowa mamusia Kubusia

hmmm zupki na wywarze mięsnym są polecane już od 7 miesiąca mój Kuba już takie je i nic mu nie jest

6. Paula21

Paula21 Grudzień '07

Jula ma 8 miesięcy i jak gotuję zupkę, to najpierw gotuję pół godzinki samo mięsko, odlewam wywar, leję świeżą wodę i wrzucam warzywka. I następne 30-40 minut :-):tak:
    Wszystko jest ok. Żadnych alergii :-);-)

Poleć forum