reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS, KRUS, BECIKOWE etc....wszystkie sprawy prawne styczniówek:))

Nie ma za co:) Niby Wasze oświadczenia powinny MOPS-owi wystarczyć, ale wiem że niekiedy sobie dodatkowo życzyli takiego zaświadczenia ze skarbówki czy ZUS-u bo niby bardziej wiarygodne:) W ZUSie na miejscu powinni Ci powiedzieć co i jak, może nawet od ręki to dostaniesz a jak nie to (przynajmniej u mnie) czeka się góra tydzień:)
 
reklama
Bandytka, przepraszam, ale czy ty myślałaś, że przyjdziesz, powiesz, że chcesz becikowe i ci po prostu dadzą? to chyba normalne, że do spraw urzędowych potrzebne są jakieś dokumenty i nie trzeba się denerwować tylko o wszystko wypytać :)

a jak się studiuje, to chyba żadne składki nie są odprowadzane, jest się "podpiętym" pod ubezpieczenie rodzica

a z tym Krusem to rzeczywiście słabo macie z tym okresem zasiłkowym, myślałam, że tam jest tak samo jak w Zusie
 
Malinka - odnośnie becikowego i innych spraw, które załatwić mogę u siebie w mieście, gdzie będę w okresie okołoporodowym, interesuję się odpowiednio wcześniej, bo później nie będę jeździć tylko po to, żeby załatwić jeden świstek. O ile wszystkie dokumenty mam już podrukowane i jedynie wymagają podpisania, czy jak w przypadku zaświadczenia o zarobkach za 2012 - jedynie pójścia po takowe zaświadczenie, tak to ze składkami zdrowotnymi wyskoczyło mi jak filip z konopii, gdzieś to przeoczyłam, nie doczytałam. A że mam możliwość wypytania tutaj zanim dalej zacznę coś załatwiać - dlaczego z tego nie korzystać?
 
Bandytka, przecież właśnie piszę, żeby się wszystkiego dobrze dowiedzieć w urzędzie i nie denerwować bo wiadomo przecież, że jakieś dokumenty trzeba złożyć na wykazanie urodzenia maluszka i wysokości dochodów... po prostu zadzwoń tam jeszcze raz i zapytaj, o co chodzi z tym ubezpieczeniem zdrowotnym zamiast się tym stresować bo to nie pomaga Tobie ani maluszkowi...
 
Cześć Dziewczyny,
Czy któraś z Was orientuje się, z której pozycji w PIT-37 za 2012 r. (62 - "Dochód" czy 103 -" Dochód po odliczeniach") należy wpisać kwotę do oświadczenia o dochodach we wniosku o becikowe? Oprócz tego należy podać osobno wysokość składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz podatek należny.
Nie chce mi się biegać do US po zaświadczenie skoro mogę sama napisać oświadczenie, ale nie chciałabym popełnić błędu, żeby mnie potem nie ścigali, bo u mnie o przyznaniu becikowego rządowego może zadecydować niewielka kwota :(
 
Mam pytanko jak będziecie składać wnioski o urlop macierzyński, to jest możliwe aby złożyć przed tym wnioskiem wniosek o opiekę ( 2 dni)? Bo jeśli ja chcę roczny maciezrzyński, to praktycznie jeśli nie wezmę teraz to mi przepadnie, bo nie przejdzie na 2015r.
 
kurcze dziewczyny, Wy już załatwiacie takie sprawy? To ja to jestem w proszku totalnym....spiszę sobie wszytsko tylko na kartce co trzeba załatwić I potem po pordzie będę tylko odhaczac..a większości tak M może załatwic....
 
Byłam w KRUSie i nic mi się nie należy :/ ubezpieczają mnie rodzice i mogę liczyć tylko w razie wypadku i pobytu w szpitalu . Bardzo niefajnie .
 
Monika9 a jaki masz status? Ja place za siebie skladki 400zk raz na 3 msce. Mam status domownika i zwolnienia mi sie naleza. Za porod tez mam dostac pieniadze
 
reklama
Składki opłacają za mnie rodzice ze względu na to że jeszcze studiuję i niestety mi się nie należy... Płacą co 3 miesiące ok 800 zł ( rodzice + ja + młodszy brat)
 
Do góry