reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Zwolnienie lekarskie

czarna 23

Zaciekawiona BB
Witam Was kobietki.
Wczoraj na dwóch testach zobaczyłam dwie kreski.
Wizytę u lekarza mam na 11 marca. Pracuje w dużym markecie gdzie jednak trzeba dużo dźwigać, nawet siedząc na kasie trzeba wyglądać alkohol , a kartony z alkoholem mało nie ważą. Pracuje po 9,5 10 godzin 6 dni w tygodniu. Moje pytanie czy lekarz już przy potwierdzeniu ciąży mógłby mi wystawić zwolnienie lekarskie?

reklama

boska.ka

Fanka BB :)
Witam Was kobietki.
Wczoraj na dwóch testach zobaczyłam dwie kreski.
Wizytę u lekarza mam na 11 marca. Pracuje w dużym markecie gdzie jednak trzeba dużo dźwigać, nawet siedząc na kasie trzeba wyglądać alkohol , a kartony z alkoholem mało nie ważą. Pracuje po 9,5 10 godzin 6 dni w tygodniu. Moje pytanie czy lekarz już przy potwierdzeniu ciąży mógłby mi wystawić zwolnienie lekarskie?
Zależy czy jesteś zapisana na wizytę kontrolną czy już na usg 8-10tc.
Ja nie dostałam zwolnienia z mdłościami, zasłabnięciem, bólami głowy i zawrotami, bo usłyszałam, że 30latka to młody wiek i może nadal pracować... Więc zależy na kogo trafisz

Thalidomide

Ciąża to nie choroba, wiec sama w sobie nie stanowi podstawy do zwolnienia lekarskiego. Rodzaj wykonywanej pracy tym bardziej.
Warunki pracy kobiety w ciąży reguluje natomiast kodeks pracy. Przepisy w jasny i zrozumiały sposób mówią, ze ciężarne nie mogą pracować więcej niż 8 godzin dziennie czy pracować w systemie zmianowym i w godzinach nocnych.
Nie mogą tez wykonywać prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia, mogących mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie lub przebieg ciąży (stanowi tak art. 176 § 1 kodeksu pracy). Szczegółowy wykaz prac, których ciężarna nie może wykonywać, zawiera rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią.
Wśród prac zakazanych dla ciężarnych znalazły się m.in. prace związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, w tym ręcznym transportem ciężarów.

Anna 1988

Ciąża to nie choroba, wiec sama w sobie nie stanowi podstawy do zwolnienia lekarskiego. Rodzaj wykonywanej pracy tym bardziej.
Warunki pracy kobiety w ciąży reguluje natomiast kodeks pracy. Przepisy w jasny i zrozumiały sposób mówią, ze ciężarne nie mogą pracować więcej niż 8 godzin dziennie czy pracować w systemie zmianowym i w godzinach nocnych.
Nie mogą tez wykonywać prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia, mogących mieć niekorzystny wpływ na ich zdrowie lub przebieg ciąży (stanowi tak art. 176 § 1 kodeksu pracy). Szczegółowy wykaz prac, których ciężarna nie może wykonywać, zawiera rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 kwietnia 2017 r. w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży i kobiet karmiących dziecko piersią.
Wśród prac zakazanych dla ciężarnych znalazły się m.in. prace związane z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, w tym ręcznym transportem ciężarów.
Niby racja, ale żeby te przepisy były przestrzegane to trzeba przynieść zaświadczenie o ciąży. Nikt nie wystawi takiego w 4 tygodniu ciąży. Może spróbuj udać się do rodzinnej i poproś o trochę zwolnienia.

Thalidomide

Niby racja, ale żeby te przepisy były przestrzegane to trzeba przynieść zaświadczenie o ciąży. Nikt nie wystawi takiego w 4 tygodniu ciąży. Może spróbuj udać się do rodzinnej i poproś o trochę zwolnienia.
Jeśli ginekolog potwierdzi ciąże to nie ma prawa odmówić wydania zaświadczenia o ciąży. Poza tym autorka ma wizytę za prawie 3 tygodnie wiec nie będzie to 4 tc

Kikamika28

To zależy od lekarza czy da zwolnienie czy nie, i ma prawo odmówić zwolnienie tacy są lekarze, ja nie muszę się martwic i idę od samego początku ciąży na zwolnienie bo mam prace która nie pozwala pracować kobieta w ciąży

reklama

Gunieczek85

TO zależy od lekarza, mój mnie wręcz namawiał w obu ciążach żebym poszła na zwolnienie. W 1szej pracowałam długo w 2giej sama chciałam szybko iść.

Do góry