reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienie l4

P

Papuszka16

Gość
cześć, jestem w 2 tygodniu ciazy, już nie mogę wytrzymać z wymiotami w pracy. Najbliza wizytę u ginekologa mam za 2 tygodnie. Czy lekarz w przychodni może wystawić zwolnienie z dopiskiem ciaza aby dostać 100 % wynagrodzenia?
 
reklama
Zwolnienie powinien Ci wypisać gin, ale lekarz POZ też może- musi tylko wprowadzić kod B wtedy jest płatność 100%. Dobrze mieć wynik beta HCG aby lekarz miał podstawe na wystawienie tego ;)
 
Może to być lekarz rodzinny, ale musisz przedstawić jakiś dokument potwierdzający ciążę - tylko na tej podstawie lekarz może wpisać na zwolnienie kod B. Bez tego również może wystawić L4, ale nie będzie ono tzw. "ciążowe".
Gdyby tak się zdarzyło ze nie będzie kodu B, nadal możesz się starać w płacach o dopłatę do 100% - na podstawie zaświadczenia o wieku ciąży.
 
Xonvea jest na receptę. Większość lekarzy wolała dać najpierw l4, a Xonvee włączyć dopiero jak nawet w domu nie dało się funkcjonować.
No to ja miałam odwrotnie ;]
Owszem jest na receptę, ale skoro autorka postu cierpi na niepowściągliwe wymioty to nawet lekarz poz może wypisać receptę jeśli nie ma kontaktu telefonicznego ze swoim lekarzem.
 
Nie powiedziała, że ma niepowściągliwe wymioty.
Napisała, że nie może wytrzymać w pracy z WYMIOTAMI. Teraz się będziemy przypierdalać o słówka? Napisałam o tym leku bo może dziewczyna nie ma świadomości, że coś takiego istnieje. Niektórzy lekarze wciąż wychodzą z założenia męcz się babo zamiast ulżyć.
 
reklama
Napisała, że nie może wytrzymać w pracy z WYMIOTAMI. Teraz się będziemy przypierdalać o słówka? Napisałam o tym leku bo może dziewczyna nie ma świadomości, że coś takiego istnieje. Niektórzy lekarze wciąż wychodzą z założenia męcz się babo zamiast ulżyć.
Ale najpierw można spróbować inne metody a nie od razu ładować w siebie chemię. Jeżeli to nie pomoże to wtedy można sięgnąć po inne sposoby.
 
Do góry