reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudzień 2009

Witam się.
My po szczepieniach. 3 dawki. Myślałam, że będę ryczeć razem z Martynką.. Matko Boska jak Mała płakała:( Aż jej powietrza brakowało:(( Do teraz nie mogę się otrząsnąć.
Myszka waży 4400g:) Przepięknie przybiera na wadze. Zważywszy na fakt, że jej waga urodzeniowa to było 2860g a ma 1.5 miesiąca, tak więc extra:)

Mała niespokojna bardzo. Uda się jej zasnąć, jak teraz, ale na max 10 min i płacz. A raczej ataki płaczu:( Mówiła lekarka, że Mała może być niespokojna przez parę dni. Zaraz Mój jedzie do apteki kupić coś na gorączkę, gdyby, odpukać, miała. Mój J ma na nockę to wolę być zaopatrzona w lek. Oby Myszka dobrze noc przespała...... Ile bym dała żeby ten ból na mnie przeszedł:(

Mam nadzieje ze szczepionke mała zniosłą dobrze przez noc! Ja nawet sobie nie wyobrazam ze dałabym rade stac i czekac az mi dziecko 3 razy beda kuły :baffled::baffled:.Albo bym sie poryczala razem z małym ,albo zemdlałabym albo bym opierdzieliła baby ze dawac szczepionek nie umieja ! Dlatego my zdecydowalismy sie na skojarzona 6w1 jedno wkłucie i mały troche popłakła i spierniczalismy stamtad az sie kurzylo za nami ahahah !

witamy ciocie!!
my wczoraj na usg bylismy..
maly ma bioderka zdrowe..

a mi niestety wyszedl jakis wolny plyn kolo macicy...mam za m-c isc na kontrole zobaczyc czy sie wchlonal..;//

a dzis juz po szczepieniu...
5w1, engerix i rota..
pneumokoki szczepimy od 12 tyg...

biedny plakulal i teraz jest marudny...


mierzymy juz 62cm i wazym 5 kg:szok:
przytyl 2 kg w 6 tygodni...
kazali mu dawac mniej jesc..ale jak to zrobie??
powiedziala ze max 800gram na miesiac powinno dzircko tyc a on przytyl az tyle...

Piekna waga ahahahha mały zarłoczek widocznie !:-D:-D

wiesz moze to i lepiej...
lepiej od samego poczatku radzic sobie samemu i uczycsie tego jak wyjsc z niektorych sytuacji przy malym dziecku bo jak za duzo sie liczy na kogos to mozna sie rozczarowac.
ja wlasnie dzis tak mam.
od dluzszego czasu jestem zapisana do fryzjera tez chce jak czlowiek wygladac a po porodzie dobrze mi to zrobi bo odrosty mam juz do polowy glowy. moja mama miala zostac z mala!!! i co??? i dupa!!! przyszla sprowokowala klortnie i wyszla!!! wydaje mi sie ze cos innego sobie zaplanowala i ta klotnia byla celowa! a ja dziecka w mrozie -21 nie zabiore a pozatym u fryzjera spedze ok 3 godz i jak tam mam miec dziecko!!!!!!!!! jestem zla! na przyszlosc zalatwie kogos innego do opieki w takiej sytuacji bo na najblizszych nie moge liczyc. i sprawdza sie powiedzenie ze z rodzina najlepiej wychodzi sie na zdjeciach o ile jeszcze stoisz w srodku bo jak na boku to moga cie wyciac!!!!!

NO to pieknie cie mamusia załatwiła! :szok: Ale tak to jest jak sie mieszka razem !Wszystko jest fajnie i pieknie jak sie w odwiedziny pojedzie na niedziele!

no to masz zajebiaszczo! moja udawala dobra mame i babcie biorac nas pod swoj dach jak ta baba nas wyrzucila!!!! ale etraz pewnie cos innego sobie w glowie ubzdurala... zreszta byla strasznie zazdrosna ze ja ide a ona nie i moze o to jej sie rozchodzi!

A moze tak jak piszesz zazdroscila ze ty idziesz do fryzjera a ona nie ahhaha

No to nie wesoło :/ zwłaszcza jak rodzicielka tak wystawia :/

U mnie matula by poszła za mną w ogień ( no może teraz już nie, teraz już tylko za Michałem!) - jej nowa miłość :)) Ja wiedziałam zaraz po CC, że zostanę u niej przez jakiś czas ...tylko nie wiedziałam, że ponad miesiąc! :szok: bardzo wiele mi pomogła i nadal pomaga ...staram się by mnie nie wyreczała ale jak zarywałam po 2 noce z rzedu to była dla mnie widokiem ''ukojenie niosącym''. I co jak co, ale ona lepiej umie uspic Michała jak jest markotny :tak: ma dobrą rekę do dzieci ...

moja ma 3 wnukow i 2 wnuczki ( 3 dzieci z 2009 ahahah ) ale twierdzi ze moze z kazdym dzieckiem zostac i sie zaopiekowac ! Po Filipa przychodzi jak tylko potrzebuje miec czas dla siebie ,tak bylo tez z Patrykiem - do teraz marudzi mu zeby do babci spac przyszedl ahahah ale ten juz sie troche wstydzi zreszta woli na kompie posiedziec :baffled:

ja już półtora roku po ślubie :szok: ale to zleciało...


Wezcie nic nie mowcie ahhahaha nam stuknelo 10 lat znajomosci ! a 3 lutego bedziemy mieli 9 rocznice slubu :szok::szok::szok: !

A i mam jeszcze male pytanko do was?Czy u waszych dzieci tez slychac takie glosne burczenie,przelewanie sie w brzuchu?U mnie trwa to juz kilka dni.

Mojemu tez tak burczy i to glosno :baffled: zazwyczaj jak ciagnie pierwsze łyki z butli jak by mial pusty zoladek i wlewalo sie nowe mleczko do niego :confused:

No to i tak pieknie:-):tak:
Co do kupci to jesli pryka i brzuszek nie boli to nic sie nie martw;-)moja corcia robila 1 na tydzien wiec u ciebie jest i tak lepiej:tak:pediatra wtedy powiedziala ze ma dobra przemiane materii i dobrze przerabia pokarm,nie kazala sie tym martwic;-)


zgadzam sie jak wali baczki i nie marudzi to jest ok ! moj robi jedna dzinnie czasami przez 2 doby nie zrobi !;-)
hej Dziewczyny,

Wieki mnie tu nie było. Mały jest strasznie absorbujący i wogóle. :tak:

No babo gdzies sie podziewala- jak przeloze przez kolonaooooo to zobaczysz ahahah ! Jak tam maluszek? daje po zaworach? ahahha

A krostki?Wczoraj posmarowalam go oilatum,mialam probke ze szpitala i jak narazie nadal sa ale mniej widoczne.No ale ja sama nie wiem czy to nie potowki:baffled:

Sylwia mi tez sie wydaje ze to potowki !Male dziecko ma tak delikatna skorke ze duzo mu nie trzeba ! Moze maly ci sie przegzal a teraz jak tylko mu sie zrobi cieplej znowu wylaza? albo moze niedokladnie wyprane rzeczy mialas ( mowie o proszku czy płynie ze zle wypłukany? ) No bo jak piszesz ze odstawilas wsio co moglo go uczulic to watpie aby to bylo od pokarmu !Chociaz jak marudzi ci to moze i ma problemy z brzuszkiem! Niewiem juz sama :baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
mamy karmiące - poradzono mi, żeby po każdym karmieniu jeszcze pobudzić piersi laktatorem, co myślicie?
no i czy mam go na "siłę" przystawiać do dwóch piersi? bo póki co zasypia przy jednej i już drugiej nie chce... i co zrobić z tą nieopróżnioną jak czuję, że pełna? ściągać?
niby to takie proste, wykarmić cyckiem dziecko, ale ja już głupieję :-D

Ja nie pobudzam laktatorem:no:ani teraz ani po pierwszym porodzie:no:wogole to wam powiem ze laktator uzylam moze ze 3 razy:tak:w obu ciazach:tak:i jakos na brak pokarmu nie moge narzekac:no:
CHARIE ja ci bym radzila tak,przystaw do jednej piersi,jesli widzisz ze sie najadl to nie przystawiaj do drugiej:no:sciagnij troche laktatorem jesli czujesz ze jest pelna,choc ja tak nie robie ale ty moze pobudzisz wtedy troche laktacje.U mnie jest juz tak ze mam piersi miekkie a jak sie zbliza pora karmienia to czuje jak mleko naplywa:tak:
 
Musze to napisac bo toz to szok i chyba nikt mi nie uwierzy ahahahah
Ale moje drogie panie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moje dziecko wczoraj pomarudzilo oooooooo !
i Nawet popłakał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:szok::szok::szok:
Pomeczyl mnie troche - chociaz raz ahahhaha
Niewiem co bylo ,kupe zrobil po 2 dniach normalna ,baki walił ,jadl normlanie ,spał itp a na wieczor zaczol marudzic i dal mi troche po zaworach ahahah !
NO chyba zaczyna sie u niego katar ! Bo odciagnelam zolte gile mu z nosa ! a dzisiaj juz nie ma nic wiec niewiem czy cos go rozbiera czy co !
Wkazdym badz razie dzisiaj juz jest soba czyli grzecznym fifolem !:-D
Ale regulaminowo zasnol o 22 mimo wszystko ahhahah i standardowo 4 jedzenie i 8 jedzenie !

No ale pisze zeby nie bylo ! Moje dziecko tez potrafi pomarudzic i nawet płakac ahhaahh !:-D:-D:-D:-D
 
ja jesli pisze to znowu o tej samej porze ... kolo poludni kiedy moje dziecko usypia :) dzis na szczescie z brzuszkiem lepiej ale babcia z dziadziem dostali dzis misje znalezienia sab simplexu w aptekach w czechach !! pani doktor powiedziala ze te kolki sa wlasnie z mleka ale mam go nie znieniac bo jak mala tak ulewa to niech lepiej je takie geste !! a i jeszcze jedna rzecz zauwazylam - to mleko najlepiej jej sluzy jak go rozrobie na zimno i podgrzeje w podgrzewaczu /wazne zeby odstalo te 20 min - pol godziny/ nie wiem gdzie tu knif ale taka moja obserwacja !!


ja już półtora roku po ślubie :szok: ale to zleciało...

ja prawie tez ... a za tydzien stuknie nam pelne 12 lat znajomosci !!! jeju kiedy to przelecialo !!

Cicho tam! :p 3 dni niewielka różnica :D a jak psychicznie i budująco brzmi, że jest już taki miesiecznie domorosły :D

no my jutro konczymy miesiac !! kurcze leci ten czas ... i faktycznie wpadamy juz w jakis schemat zycia ... kto wie jak nie bedziemy mieli kolek to calkiem na sie to zycie bedzie podobalo :)

kopciuszku mojej małej sie tak głosno przewalało w jelitkach jak miała koleczki nawet jak reke połozyłam to czułam jaki tam meksyk
a co do wysypki to mysle ze to predzej jakas alergiczne lub tradzik niemowlecy bo nie sadze zebys dziecko przegrzała

mea nam bardzo pomogł na koleczki sab simplex
albo tez taki sposob małej pediatry lakcid plus enterol bo to sa takie dobre drozdze i bakterie ktore pomagaja w trawieniu

my wlasnie dzis odstawiamy lakcid ... ponoc za dlugo brany przestaje dzialac ... a bralismy na biegunki !!

kopciuszku a co do potowek to potowki wygladaja jak pryszcze i da sie je zetrzec wacikiem ze spirytusem !! wiec jak to potowki to zobacz czy sie poscieraja a jak ie to probuj tego oilatum ... polozna mi mowila ze wysypki u dzieciakow to sa na porzadku dziennym i zeby sie nie przejmowac !! u nas pokrzywka co chwile wyskakuje ... jedna kapiel i po temacie
 
mamy karmiące - poradzono mi, żeby po każdym karmieniu jeszcze pobudzić piersi laktatorem, co myślicie?
no i czy mam go na "siłę" przystawiać do dwóch piersi? bo póki co zasypia przy jednej i już drugiej nie chce... i co zrobić z tą nieopróżnioną jak czuję, że pełna? ściągać?
niby to takie proste, wykarmić cyckiem dziecko, ale ja już głupieję :-D

Na siłę to lepiej nie przystawiać, bo tylko się maluch zdenerwuje... przynajmniej u mnie tak to wygląda. Jesli czujesz, że już masz bardzo pełną pierś, twardą, to mozna ściągnąć troszkę, tak, żeby "poczuć ulgę", ale nie za dużo. Taką radę dostałam od położnej laktacyjnej.

Ja nie pobudzam laktatorem:no:ani teraz ani po pierwszym porodzie:no:wogole to wam powiem ze laktator uzylam moze ze 3 razy:tak:w obu ciazach:tak:i jakos na brak pokarmu nie moge narzekac:no:
CHARIE ja ci bym radzila tak,przystaw do jednej piersi,jesli widzisz ze sie najadl to nie przystawiaj do drugiej:no:sciagnij troche laktatorem jesli czujesz ze jest pelna,choc ja tak nie robie ale ty moze pobudzisz wtedy troche laktacje.U mnie jest juz tak ze mam piersi miekkie a jak sie zbliza pora karmienia to czuje jak mleko naplywa:tak:

popieram :-)
nie ma co ściągac za dużo, bo potem będzie za duża "produkcja"
ściągnij trochę, jeśli czujesz, że ta "pełność" w piersi ci przeszkadza
 
Na siłę to lepiej nie przystawiać, bo tylko się maluch zdenerwuje... przynajmniej u mnie tak to wygląda. Jesli czujesz, że już masz bardzo pełną pierś, twardą, to mozna ściągnąć troszkę, tak, żeby "poczuć ulgę", ale nie za dużo. Taką radę dostałam od położnej laktacyjnej.



popieram :-)
nie ma co ściągac za dużo, bo potem będzie za duża "produkcja"
ściągnij trochę, jeśli czujesz, że ta "pełność" w piersi ci przeszkadza

z tym że mi właśnie zależy na tej większej "produkcji" :tak:
 
my wlasnie dzis odstawiamy lakcid ... ponoc za dlugo brany przestaje dzialac ... a bralismy na biegunki !!

kopciuszku a co do potowek to potowki wygladaja jak pryszcze i da sie je zetrzec wacikiem ze spirytusem !! wiec jak to potowki to zobacz czy sie poscieraja a jak ie to probuj tego oilatum ... polozna mi mowila ze wysypki u dzieciakow to sa na porzadku dziennym i zeby sie nie przejmowac !! u nas pokrzywka co chwile wyskakuje ... jedna kapiel i po temacie

Z Lakcidem to prawda:tak:nie wolno go brac caly czas bo potem nie bedzie mialo dzialania:tak:jelsi juz to odstawic na jakis czas i potem znowu.
A jesli chodzi o te krostki to ja juz sama nie wiem,raz sa raz nie ma:baffled:sa to drobniutenkie malutkie,jedna przy drugiej,jak np placze to widac je bardziej,jas spi lub jest spokojny bledna:tak:po kapieli widac je najwiecej.


z tym że mi właśnie zależy na tej większej "produkcji" :tak:

Tak ale czym nakarmisz go przy nastepnym karmieniu?Nie sciagaj wszystkiego bo moze byc mu potem malo:tak:
 
Musze to napisac bo toz to szok i chyba nikt mi nie uwierzy ahahahah
Ale moje drogie panie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Moje dziecko wczoraj pomarudzilo oooooooo !
i Nawet popłakał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:szok::szok::szok:
Pomeczyl mnie troche - chociaz raz ahahhaha
Niewiem co bylo ,kupe zrobil po 2 dniach normalna ,baki walił ,jadl normlanie ,spał itp a na wieczor zaczol marudzic i dal mi troche po zaworach ahahah !
NO chyba zaczyna sie u niego katar ! Bo odciagnelam zolte gile mu z nosa ! a dzisiaj juz nie ma nic wiec niewiem czy cos go rozbiera czy co !
Wkazdym badz razie dzisiaj juz jest soba czyli grzecznym fifolem !:-D
Ale regulaminowo zasnol o 22 mimo wszystko ahhahah i standardowo 4 jedzenie i 8 jedzenie !

No ale pisze zeby nie bylo ! Moje dziecko tez potrafi pomarudzic i nawet płakac ahhaahh !:-D:-D:-D:-D
a masz!!
ale to i tak nie jak u nas atrakcje co dzien;-)

jej musisz chyba nam pozyczyc tego fifiego niech nauczy nasze dziecki jak byc grzecznym;-)

moj dzi sywjatkow marudzi po tym szczepieniu jakis rozczulony jest...
poki co goraczki nie ma..i oby tak zostalo bo w nocy maz wyjezdza...




laseczki co moge wziac na przyziebienie??
katar mi wisi, stan podgoraczkowy mam...a w domu tlko fervex myslice ze moge wypic zaszetke??
 
reklama
laseczki co moge wziac na przyziebienie??
katar mi wisi, stan podgoraczkowy mam...a w domu tlko fervex myslice ze moge wypic zaszetke??

można paracetamol (w fervexie chyba to jest), można ibuprofen
saszetka fervexu raczej nie zaszkodzi, tak mi się wydaje
ja zażywałam ibuprom i apap z zalecenia lekarza, więc na pewno można
 
Do góry