reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

kurczę może któraś z dziewczyn, która plamila będzie potrafiła lepiej pocieszyć. Ale wiem, ze w wielu zdrowych, donoszonych ciążach zdarzają się plamienia. Dobrze, ze masz duphaston. Mam nadzieje, ze jednak plamienie się zatrzyma a ciąża dalej będzie się rozwijała.
Ja poroniłam i nie plamilam ani nie krwawiłam. Odpoczywaj i może przyspiesz wizytę u swojego lekarza jeśli jest to możliwe
No u mnie 7+3.... dzwoniłam i mozeny dopiero w czwartek, bo go nie ma :/. Uspokajał, ze takie plamienia się zdarzają. Jesli bede miec temp, zawroty głowy i mega mocny ból to koniecznie na sor. Brać progesteron, bo na takim etapie nic się nie da zrobić.
 
reklama
No u mnie 7+3.... dzwoniłam i mozeny dopiero w czwartek, bo go nie ma :/. Uspokajał, ze takie plamienia się zdarzają. Jesli bede miec temp, zawroty głowy i mega mocny ból to koniecznie na sor. Brać progesteron, bo na takim etapie nic się nie da zrobić.
No i mysle tym się kieruj, do czwartku już tylko kilka dni. Tylko naprawdę dużo odpoczywaj do tego czasu.
Stresuje się przed jutrzejszą wizyta chyba bardziej niż przed własnym ślubem 🥺😵‍💫 piękne wieści z poniedziałku 🥰 oby ten tydzień tylko taki był 🤞🏼
Oj wiem co czujesz dziś miałam to samo, już chciałam tylko się położyć ma tej leżance i zobaczyc czy wszystko Ok.
Trzymam kciuki za wizytę!
 
No i mysle tym się kieruj, do czwartku już tylko kilka dni. Tylko naprawdę dużo odpoczywaj do tego czasu.
Oj wiem co czujesz dziś miałam to samo, już chciałam tylko się położyć ma tej leżance i zobaczyc czy wszystko Ok.
Trzymam kciuki za wizytę!

Tez chce ,żeby już było rano, bo plus to wizyta z rana a nie jak zawsze po południu 😬
 
No u mnie 7+3.... dzwoniłam i mozeny dopiero w czwartek, bo go nie ma :/. Uspokajał, ze takie plamienia się zdarzają. Jesli bede miec temp, zawroty głowy i mega mocny ból to koniecznie na sor. Brać progesteron, bo na takim etapie nic się nie da zrobić.
Kochana głowa do góry ja jak pisałam we wcześniejszych wpisach zaczełam plamić w 6 tygodniu ciąży na brązowo, a raczej na różowo też byłam na IP przypisano mi duphaston puszczono do domu i powiedziano, że na tym etapie nie da się nic więcej zrobić. Zaczęłam brać duphaston i jeszcze przez kilka dni plamiłam. Później 2 tygodnie przerwy i pojawiła się plamka brązowa to był 8 tydzień akurat byłam po skierowanie na badania u mojej gin więc mnie zbadała i wszystko z dzidziusiem było ok. Kilka dni temu miałam też usg i dzidzia wporządku nawet podskakiwała sobie 😊. Ja co prawda bólu brzuchu nie miałam. Bierz leki i daj im czas zadziałać może powoli zacznie ustępować. Trzymam mocno kciuki za Was ❤️
 
Ja mam pytanie do dziewczyn, które były już w ciąży - czy urosły wam stopy? 😅Bo często mówią, że po ciąży można mieć nawet dwa rozmiary większe 🙈
Przed ciążą miałam 36/37, w trakcie 38, a po 37, w 36 już nie wejdę.
Ja tez po wizycie , maluch ma prawie 3cm , wiercił sie, kręcił , machał słodkimi rączkami i nóżkami. Doktor też puścił mi serduszko na chwile i pięknie bije. Z cukrem mam sie nie martwić tylko mierzyć i trzymać diete. Prenatalne 2 maja 😊
Czy tylko ja tak mam, do mnie dopiero to jakos dociera że jestem w ciąży, nie przyswajałam tej myśli żeby potem nie mieć zawodu, ale ten mały bobas jest tam i rośnie 😍 jestem w szoku 😅
Mam tak samo, niby jestem w ciąży, ale tak mentalnie to nie jestem ;) Myślę, że mi się odmieni po prenatalnych po 12 TC.
 
Hej. A ja nie mam dobrych wieści sobotę zaczęłam plamić 😢 na brązowo. Byłam na IP serduszko biło przepisała progesteron i puściła do domu. Wczoraj się powtorzyło i juz było troszke krwi (dla mnie to krwawienie , a wg lekarza plamienie). Na usg serduszko biło i kazał sie oszczędzać.
Dziś niestety wiecej krwi i doszedł ból brzucha (ale nie ostry ani mocny taki jak przy @).
I mam pytanie do dziewczyn, które poroniły? Bo domyslam sie, ze własnie sie u mnie zaczęło :(... i czego mam się spodziewać ?
Rozumiem ,że sie stresujesz ale nie myśl o najgorszym. Skoro 2x z dzidzią było ok na usg mimo plamienia to myśle że spowodowane są czymś innym. Staraj sie dużo odpoczywać, brać leki wg zaleceń i sprawdzić za pare dni czy ok.

Ja poroniłam pustą ciąże w 10 tyg i to nie było plamienie , tylko to było o wiele intensywniejsze niz okres, dosłownie leciało po nogach ( sory za szczegóły ) i tego samego dnia sie zaczeło i skończyło . Bądz dobrej myśli , plamienia sie zdarzają często a jeśli na usg jest ok to tylko zostaje ci leżeć i czekać aż przejdzie
 
reklama
Hej. A ja nie mam dobrych wieści sobotę zaczęłam plamić 😢 na brązowo. Byłam na IP serduszko biło przepisała progesteron i puściła do domu. Wczoraj się powtorzyło i juz było troszke krwi (dla mnie to krwawienie , a wg lekarza plamienie). Na usg serduszko biło i kazał sie oszczędzać.
Dziś niestety wiecej krwi i doszedł ból brzucha (ale nie ostry ani mocny taki jak przy @).
I mam pytanie do dziewczyn, które poroniły? Bo domyslam sie, ze własnie sie u mnie zaczęło :(... i czego mam się spodziewać ?
Spokojnie, nie ma co odrazu pisać czarnych scenariuszy. Ja plamie od 5 tygodnia. Wogole pierwsze to było takie mocne chlusniecie na różowo, że dosłownie miałam mokre spodnie. Miałam wrażenie, jakbym się posikała😮 pojechałam na SOR, był tylko pusty pęcherzyk, więc rutynowo wypisała duphaston i do domu,. Po tym miałam już 2 wizyty u 2 różnych lekarzy i wszystko jest ok, a dziś 10+2. na początku były to popękane naczynka krwionośne itp przy rozciąganiu macicy, utworzył się krwiak, a teraz okazało się, że powiększyła się nadżerka i też plami. Plamienie ciągle się utrzymuje. Raz słabsze, raz mocniejsze, raz brązowe, raz różowo czerwone, ale dzidzia rozwija się prawidłowo. Ból w dole brzucha też mam, takie ciągnięcie jakby w okolicach jajników. Zazwyczaj po jakims wysiłku (wystarczy wejście po schodach na 3p). Także spokojnie. Takie objawy nie zawsze zwiastują poronienie. Nie nastawiaj się tak mocno negatywnie bo stres będzie tylko pogarszał. Dbaj o siebie, odpoczywaj i obserwuj, ale nie panikuj. Wbrew pozorom plamienie w ciąży jest dość częstym objawem
 
Do góry