reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepajanie

Dołączył(a)
25 Styczeń 2023
Postów
9
Witam mój synek ma 5 miesięcy i oczywiście próbuje nowe rzeczy jak warzywa, ale niestety przy tym nie chce pić wody krzywi się i zaraz dławi co mogę podawać zamiast wody ?
 
reklama
Moja mała też nie chce pić wody. Choć jest trochę lepiej. Ma ponad 6 miesięcy. Ja twardo daję wodę, nic innego. Próbuję różnych metod. Daję czesto, dobrze jak złapie i łyka czy dwa. Daję też jej wodę po wysiłku na macie, większej aktywności - zauważyłam, że wtedy pije sporo więcej i chętniej. Troszkę więcej wypija też jakiś czas po posiłku innym niż mleko. Nie mamy problemów z przybieraniem więc też daję czasem przed mlekiem. Takie moje sposoby - może coś u Ciebie się sprawdzi.

Próbowałam dawać z bboxa, ale na razie jakoś kompletnie tego nie ogarnia 😅
 
A i jeśli się krztusi to spróbuj dać dziecku wolniejszy smoczek niż do mleka - u nas pomagało na początku przygody z wodą jak właśnie był problem z krztuszeniem. Wiadomo, maluchowi może być ciężko, bo woda ma jednak inną konsystencję niż mleko.
 
Moja mała też nie chce pić wody. Choć jest trochę lepiej. Ma ponad 6 miesięcy. Ja twardo daję wodę, nic innego. Próbuję różnych metod. Daję czesto, dobrze jak złapie i łyka czy dwa. Daję też jej wodę po wysiłku na macie, większej aktywności - zauważyłam, że wtedy pije sporo więcej i chętniej. Troszkę więcej wypija też jakiś czas po posiłku innym niż mleko. Nie mamy problemów z przybieraniem więc też daję czasem przed mlekiem. Takie moje sposoby - może coś u Ciebie się sprawdzi.

Próbowałam dawać z bboxa, ale na razie jakoś kompletnie tego nie ogarnia 😅
Super dziękuję za podpowiedź napewno będę próbować 😁😊
 
Tak jak dziewczyny piszą. Próbować do skutku 🙂 u nas 2 tygodnie to trwało. I tak jak kolezanka wyżej napisała - w kubku poszło ekstra szybko 🙂 ja chcialam zeby mala załapała z butli na wypadek jakbym miała zostawić ja pod opieka babci i przyszłoby jej podać mleko (z butli nie za bardzo potrafi jesc ze względu na KP). Ale udało się 🙂
 
reklama
Do góry