reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przepisy dla karmiącej mamy

Ja jak zwykle nie robię nic:) Na śniadanko to do moich rodziców, potem jedziemy do mojego kuzyna, do nich zrobię jakąś sałatkę, chyba z tuńczyka bo mój D ją uwielbia, dam wam przepis nie brzmi fajnie ale jest rewelacyjna w smaku warto spróbować, na sylwestra poszła jako pierwsza chociaż nikt nie chciał spróbować jak słyszał składniki.Potem dziewczyny tylko przepis brały.

5 marchewek ugotować
5 jaj ugotować
2 puszki tuńczyka w sosie własnym
cebulka lub por i majonez

Układać warstwami.
cebulka, tuńczyk, marchew, jajko majonez i ponownie cebulka, tuńczyk, jajka, majonez, można posypac delikatnie pieprzem ziołowym. Najważniejsze aby tuńczyk był w sosie własnym i w kawałkach. Acha zapomniałam marchew i jajko zetrzeć na tarce na grubych oczkach.
 
reklama
Kasia dzieki! a tam franca :-p
Kamu to ja już sobie przepis spisuję,bo tez dużo roboty nie ma:tak:
a na taką warstwową z tuńczyka to ja znam troche inny przepis -z serem,bez marchewki
 
Ja już dwa mazurki machnęłam, chciałam mamę wyręczyć a mama potajemnie tez ciasta robi...ech

Zrobiłam jeden mazurek z przepisu z gazetki
Rossmana jak pisałam i wyszedł ssssuuuuuper..Ciasto takie maślane.pycha
polecam

Mazurek z bezą
Składniki:
300 g mąki pszennej
250 g masła
3 jajka
370 g cukru pudru
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
10 dag suszonych gruszek i 2 dag kandyzowanych papai (ja dałam pokrojone morele suszone i na wierzch posypałam siekanymi orzechami)

Przygotowanie
mąkę przesiej z proszkiem do pieczenia, dodaj 250 cukru, jajko, masło, zagnieć ciasto uformuj kulkę zawiń w folię i na godzinę do lodówki albo na 10 min do zamrażarki
Rozwałkuj ciasto i na prostokątną blachę
Białka z dwóch jajek ubij na pianę dodaj resztę cukru, rozsmaruj na ciasto, posyp owocami/ orzechami , ja pokroiłam na kosteczkę morele a na wierzch orzechy siekane
180 % 25 minut pieczenia

smacznego
 
Kochaniutkie proszę mi tu szybko podac jakis przepis na torta,ewentualnie ciasto ,które po zrobieniu dekoracji ( a będą auta i pociag oraz lukier plastyczny coby całość przykryć) mogłoby sie na tort nadawać.Torty musze zrobic 2,bo jeden wiadomo-rodzinnie,a drugi do żłobka. Żeby nie było trudne,plisss.
 
7-8 białek ubić na sztywno. Gdy są ubite na pianę, dodać szklankę cukru oraz torebkę cukru waniliowego i poubijać jeszcze chwilę, aż przestanie "zgrzytać". Dodać żółtka z rozbitych wcześniej jaj i jeszcze chwilę ubijać. Na koniec dodać szklankę mąki i wymieszać drewnianą łyżką lub łopatką. alternatywnie i dla pewności, że nie opadnie można dodać lyżeczkę proszku do pieczenia. wychodzi biszkopt dość duży - na dwa razy da się spokojnie przekroić i udekorować wedle uznania;)
 
No właśnie ja również biszkopty zawsze konkursowo zakalcuję, a ten mi wychodzi;) Warunek, jakby nie kusiło nie zaglądać do piekarnika w trakcie pieczenia;) ale potem spróbuję jeszcze znaleźć przepis na takie ciasto ala piaskowe, które też do tortów mogłoby się nadać.
 
O to super :tak:
Słyszałam jeszcze ,ze do biszkoptów należy dawac sładniki które mają temp.pokojową i wstawić ciasto do zimnego piekarnika,bo w czasie kiedy będzie sie nagrzewał ciasto jeszcze samo dojrzewa -prawda to?
Mam stresa trochę,bo bedę piekła w calkiem nowiuśkim piekarniku
 
Madzia o zimnym piekarniku nie slyszałam, ale w sumie czemu nie? Natomiast skoro będziesz piec w nowym piekarniku, to ja bym w nim próbnie przedtem upiekła jakiekolwiek ciasto, żeby zobaczyć czy nigdzie nie przypala, czy nie grzeje bardziej niż na skali pokazuje, etc.
 
reklama
Do góry