reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Suplementy w ciąży

To młoda dziewczyna jakaś, bo pisała tak w innych postach. Przykro mi, skoro nie ma znikąd pomocy i wsparcia (i nie chodzi mi nawet o to finansowe). Tylko naprawdę ja jak miałam te 20 lat, nie zdawałam sobie sprawy, że dziecko kosztuje ile kosztuje. No ale ja byłam z tych późno dojrzewających i naprawdę miałam inne rzeczy w głowie 😅😅😅 Czasem prawda się przydaje, a że dobitnie powiedziana i kogoś może zaboleć to trudno. Tak prędzej dociera.

I Dokładnie - pampersy, chusteczki, produkty do mycia i pielęgnacji, ubranka, wózek, fotelik, łóżeczko, pościel do niego to są grube tysiące. Naprawdę lepiej wiedzieć to wcześniej.
 
reklama
To młoda dziewczyna jakaś, bo pisała tak w innych postach. Przykro mi, skoro nie ma znikąd pomocy i wsparcia (i nie chodzi mi nawet o to finansowe). Tylko naprawdę ja jak miałam te 20 lat, nie zdawałam sobie sprawy, że dziecko kosztuje ile kosztuje. No ale ja byłam z tych późno dojrzewających i naprawdę miałam inne rzeczy w głowie 😅😅😅 Czasem prawda się przydaje, a że dobitnie powiedziana i kogoś może zaboleć to trudno. Tak prędzej dociera.

I Dokładnie - pampersy, chusteczki, produkty do mycia i pielęgnacji, ubranka, wózek, fotelik, łóżeczko, pościel do niego to są grube tysiące. Naprawdę lepiej wiedzieć to wcześniej.
Akurat jeżeli chodzi o wózek łóżeczko kołderki ubranka to można dostać tanio a nawet za darmo. Głównie pampersy chusteczki i kosmetyki. No i najdroższe jest mleko jeśli się nie karmi piersią i później przy rozszerzaniu diety słoiczki musiki jakieś przekąski. Jeśli dziecko je domowe jedzenie to wtedy skoczków nie trzeba
 
Akurat jeżeli chodzi o wózek łóżeczko kołderki ubranka to można dostać tanio a nawet za darmo. Głównie pampersy chusteczki i kosmetyki. No i najdroższe jest mleko jeśli się nie karmi piersią i później przy rozszerzaniu diety słoiczki musiki jakieś przekąski. Jeśli dziecko je domowe jedzenie to wtedy skoczków nie trzeba

Te dzieci to złoty interes. Nic nie kosztują i jeszcze za nie płacą
 
Dzisiaj nie kupiłam popcornu :(
Prosz
Butter Popcorn GIF by BTS 방탄소년단
 
Może jakiś zamiennik tańszy? Ale ogólnie to nic się nie stanie. W pierwszej ciąży nie brałam witamin, bo moja gin powiedziała że nie potrzebuje tylko kwas foliowy 🤷 Zależy też czy lekarz Ci zalecał czy nie ..
 
W pierwszej ciąży byłam w podobnej sytuacji gdzie miałam przepisanych trochę drogich tabletek, gin prywatnie i jako niepracująca nastolatka było mi ciężko. Na ironię gdybym miała wpadkę rok wcześniej to finansowo byłby luzik😆 a tak to w momencie zajścia w ciąże wszystko zaczęło się sypać (magiczny COVID i zwolnienia z pracy, problemy za granica, zepsucie auta itd). Prenatal dalej brałam, ale zrezygnowałam z jakiegoś colostrum, które już nawet nie pamietam na co było 😅. Pomoc od rodziców miałam (pożyczałam kasę, którą po urodzeniu stopniowo oddawałam)
Teraz w 2 ciąży czuje zdecydowanie większy spokój, gdy wiem, że finansowo dobrze stoję i nie wiem co by się musiało stać, żeby była powtórka z 1 ciąży (pewnie wojna z naszym szczęściem 🤦🏼‍♀️)
 
Skąd ? Bo ludzie którzy piszą takie rzeczy jak ty to łatwo się domyśleć co rodzice pomagają i takim osobą jest w życiu łatwiej ;) Jak cię stać żeby kupować po takiej cenie bo w aptece wiadomo drożej to sobie kupuj sama tam , ja zadałam pytanie nie tylko do ciebie a zapytać każdy ma prawo i dostać normalną odpowiedź. A z ciebie to jest chamidło które tylko umie dowalać komuś w życiu, miłego dnia.
wolę być "chamidłem" niż takim skąpiradłem jak Ty, ewidentnie masz jakiś bol dupci, jakbyś chciała wiedzieć to rodzice mnie nie sponsorują, mam własną firmę i ciężko pracuje na każdy grosz. Kończąc moja odpowiedź dodam tylko iż abyś pamiętała na przyszłość że paczka prezerwatyw jest tańsza niż suple ;)
 
reklama
Ja będąc w ciąży nie brałam żadnych suplementów, tylko kwas foliowy, witaminy jadłam jedząc ogromną ilość warzyw i owoców tak doradziła mi moją ginekolog i wcale tego nie żałuję, we wtorek urodziłam zdrową córeczkę, jeszcze jesteśmy w szpitalu natomiast każde przeprowadzone badanie kończy się idealnym wynikiem, moje badania również. Polecam Ci przez ostatnie dwa tygodnie korzystać z dobroci lata jedząc jak ja owoce i warzywa będą dużo zdrowsze jak witaminy w tabletce. Życzę Ci cudownego zakończenia ciąży i idealnych wyników badań.
wolę być "chamidłem" niż takim skąpiradłem jak Ty, ewidentnie masz jakiś bol dupci, jakbyś chciała wiedzieć to rodzice mnie nie sponsorują, mam własną firmę i ciężko pracuje na każdy grosz. Kończąc moja odpowiedź dodam tylko iż abyś pamiętała na przyszłość że paczka prezerwatyw jest tańsza niż suple ;)
Ból dupci ? nie mam czego. Dobrze nie każdy ma kontakt z rodzicami więc twoje niezbędne pisanie jest nie potrzebne ja tylko zapytałam jestem młodą osobą i wole się dopytać i nie chodzi o to, że żałuje na suplementy tylko nie każdy ma pieniądze w tym czasie kiedy potrzeba je kupić, a dziecko nie jest przypadkiem bo wiedziałam co chce i co mnie czeka. Więc sobie możesz kupić paczkę prezerwatyw, Dobranoc.
 
Do góry