reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o szyjce macicy

Tak to już jest, pamiętam jak super się czułam (jak przeszły mi mdłości i nudności ;)), nawet ktoś tu stwierdził że moja ciąża przechodzi bezobjawowo i niestety teraz jest jak jest :( A najdziwniejsze jest to, że ja nie pracuję, jestem w domu, dużo wypoczywam a i tak szyjka się skróciła :mad:

Lindsay nie zmniejszaj sama dawki Isoptinu! Naprawdę szkoda obciążać serce! 4tabl Fenoterolu to duża dawka! Ile bierzesz tego Ispotinu?
 
reklama
a więc niestety młody bogu musisz zwolnić...
:)
tak mi mówi wciąz mój lekaż: powoli, dać sobie na luz, troszkę więcej wypoczywać i pamiętać, ze jest was dwoje na jedych nogach :)
a ja odkąd nie pracuję czuję się lepiej... niestety. przedtem jak wracałam z pracy, to się kładałam i wyłam z bólu. tak mnie kręgosłup naparzał. a teraz też trochę boli, ale nie jest źle...
 
Ja Efunia nie pracuję juz od połowy czerwca. I naprawde nic nie robie. Nawet nie prowadze auta. Nie gotuję a w ciagu dnia wyznaczam sobie tylko jedno zadanie na zewnatrz np. isc do apteki , ktora mam pietro nizej. Koszalin jest maly wiec nawet jak jade z mezem gdzies to siedze w aucie najwyzej do 20 min ( nawet do mamy do mielna jest tyle)
Doxa ja do 6 miesiaca nie mialam nic- zadnych mdlosci, zachcianek, humorow, zadnego bolu po prostu NIC ! Jedyny objaw ciązy to rosnacy brzuszek i wieksza asertywnosc ;D A Isoptin mozna troche zmniejszyc, oczywiscie nie wiele. Ale i tak bez lekarza to nie podejme takiej decyzji.
 
Widzisz Lindsay, miałaś za dobrze od początku, to teraz masz dolegliwości z nawiązką ;), żeby wyrównać ;)

Jasne, że można zminejszyć dawkę, nawet można nie brać, ale jak masz te trzęsawki to nie zmniejszaj. Lepiej nich lekarz dobierze Ci optymalną dawkę.
 
Oj dziewczyny chyba każda z nas na tym wątku zastanawia się dlaczego się nam skróciła szyjka?co można było zrobić żeby temu zapobiec?i co było tego przyczyną.U mnie podobnie do Ciebie lindsay wszystko było w porządku do 6 miesiąca aż tu nagle diagnoza przedwczesny poród zagrażający,szyjka 1,5 cm nogi się pode mną ugieły.Zdrowa,dorodna baba i takie problemy zawsze wydawało mi się że z donoszeniem to mają problemy jakieś porcelanowe,chuderlawe kruszynki.Ale najgorsze za nami powoli kończymy 7 miesiąc...Zastanawia mnie jedno czy te problemy z szyjką przeniosą się do następnych naszych ciąż czy nie ma to wpływu?Gdybyście coś na ten temat wiedziały to napiszcie.
 
Karen ztego co wiem ta szyjka nie ma przełozenia na przyszle ciąze. Nawet ktos o tym pisal z dziewczyn. Chyba w ciazy w ogole nie ma reguł ;) Karen konczymy zaraz 8 miesiac nie 7 u mnie to konczy sie zarz 30 tydz. hura
 
Mamusie jeśli zakładamy, że ciąża trwa 9 miesięcy, to my właśnie kończymy 7 i zostały nam już tylko 2 miesiące!
 
reklama
ale jesli przyjmiemy ze trwa 40 tygodni - to wychodzi 10 miesiecy. A wydaje mi sie ze mowi sie o 9 , bo to jest czas od ktorego ciąze uwaza sie za donoszona. Inaczej leca trymestry. ???
Lepiej mowic o tygodniach ;)
 
Do góry