reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o szyjce macicy

witam
zdecydowanie lepiej w tygodniach bo naprawde roznie liczy sie te miesiace.
Co do tego fenoterolu- ja mam przepisany staweran, ale go nie biore bo nie mam zadnych trzesiawek czy kołatań serca, nic- chyba ze mam a nie czuje :-[ (biore na dobie 6 tabletek, ale w połowkach co 2 godziny, a w nocy jak sie obudze, heh) Tak sie zastanawiam bo na ulotce od staweranu (to ponoc cos takiego jak isoptin) jest napisane zeby nie brac w ciazy i tak jakos mam strach. A czy na ulotkach od isoptinu tez tak macie napisane?? I w ogole jakie jest dawkowania isoptinu u Was??
 
reklama
Staweran to to samo co Isoptin ta sama substancja chemiczna werapamil. Na wiekszości ulotek jest napisane zeby nie brac w ciązy, bo to jest pewna asekuracja firm farmaceutycznych- nikt nie zrobi badan na ciezarnych, bo by ich wykleli. Nawet na No-spie jest napisane, ze brac jesli korzysci sa wieksze od mozliwych zagrozen.
Ja biore Isoptin Standard 4x dz, 20-30 min przed Fenoterolem, zeby ten dobrze dzialal. I ten zestaw to pewien standard w braniu u ciezarnych. Tak jak np. na nadcisnienie tez wlasciwie stosuje sie tylko jedna substancje chemiczna.
Mysle ze nie ma sie co martwic, nie my pierwsze i nie ostatnie.
 
Lindsay oczywiście mówiąc potocznie, że ciąża trwa 9 miesięcy ma się na myśli miesiące kalendarzowe, które niestety nie trwają po 4 tygodnie :( Tak dokładnie licząc to 40tyg = 9 miesięcy kalendarzowych + 1 tydzień. Dlatego tak trudno jest podawać przebieg ciąży w miesiącach. Ale jak powiesz laikowi że jesteś w 30tc, to nic mu to nie mówi, bo on nawet nie wie ile tygodni trwa ciąża  ;D, a jak mu powiesz zaczynasz 8 miesiąc, to taka "miara" do niego przemawia  ;)

Atas - na ulotce do Isoptinu jest napisane, żeby nie stosować leku w I trymestrze ciąży i w czasie karmienia. Ja teraz dostałam wersję leku o przełużonym działaniu (24 godziny) i biorę go tylko raz na dobę.
 
Dzieki za info o tym staweranie i isoptinie, ale czy ja musze go barc jak mi nic zupełnie nie dolega?? Czy moze to miec zwiazek z tym ze mam niskie cisnienie i zawsze byłam aktywana sportwo i chyba mam dobrze zaprawione serducho?? Bo w sumie 6 tabletek to nie tak mało- prawda??
 
Atas. Ja tez mam niskie ciśnienie, zawsze mialam i sportowo tez jestem zaprawiona. I mam ten Isoptin. Mnie serducho nie wali, ale mam trzesawki- wlasciwie dzis to juz lepiej. Ale niezaleznie co zrobisz to konsultuj to z lekarzem. Moze wlasnie nic Ci nie dolega, bo bierzesz ten Isoptin. Nie wiem co jest standardem brania przy fenoterolu. Moze bierz Isoptin SR czyli ten o przedłuzonym uwalnianiu. A Isoptin i Fenoterol mozna brac nawet do 8 razy dziennie
 
LINDSAY- no widzisz to nie ma reguły, jutro ide do gina to go wypytam, ale ja do tej pory nie brałam tego leku (mam przepisany staweran) bo wydawało mi sie ze go nie potrzebuje, A jak Cie trzesie to jak to odczuwasz??
 
a ja na skurcze dostałam relanium i biorę je sporadycznie, ale byłam na początku przerazona: relanium???? dla ciężarnej?? dopiero jak mi dziewczyny powiedziały, że dają to niemal każdej która ma skurcze, to się trochę uspokoiłam. ale i tak staram się go nie brać zbyt często...
 
Efunia, daja relanium i to bardzo czesto. Mi tez przepisał relanium ale powiedxział ze mam brac dopiero jak bede miała bolesne i silne skurcze, a ze do tej pory takich nie mam to nie biore:]
 
reklama
No to ja kiedy byłam w szpitalu na zachamowanie skurczy dostawałam hydroxyzynę a to też uspokajające zachodziłam w głowę po co mi to.Personel był tak miły że nikt mi nie chciał powiedzieć dlaczego to dostaję  :mad: Musiałam sama wydedukować że pewnie to też na uspokojenie macicy.
 
Do góry